Kaukaz Centrum
Wycieczka na wschód, jak podróżować?

Wschód Europy to kraje bardzo atrakcyjne turystycznie (poczytaj również o wschodzie). Jeśli masz dość wakacji nad morzem albo w górach, to Kaukaz będzie znakomitym wyborem. Jak na każdą wycieczkę zagraniczną, również na taką do Rosji czy Gruzji należy się odpowiednio przygotować – załatwić wszystkie formalności czy odpowiednio się spakować. O czym pamiętać podróżując na Wschód? Artykuł, powstał dzięki współpracy z mybaze.com/pl/

Przede wszystkim formalności


Formalności, które trzeba będzie załatwić, będą zależały w dużej mierze od kraju, do którego chcemy pojechać. Trzeba poszukać wszelkich informacji w internecie na temat wybranego kraju. Przede wszystkim najważniejsza jest sama możliwość wjazdu na teren kraju. Niestety kraje Wschodnie nie należą do UE i tutaj z wjazdem nie jest tak łatwo- zobacz nasz poradnik o podróżach na wschód.

Trzeba mieć paszport lub dowód, a do tego sprawdzić, czy wybrany przez nas kraj nie wymaga czasem także wizy. Ponadto należy wcześniej zarezerwować lot czy miejsce w hotelu. Bardzo ważną kwestią jest wykupienie ubezpieczenia na podróż. Niestety w krajach Wschodu, nawet i w wielkiej Rosji państwowa służba zdrowia może pozostawiać wiele do życzenia.

Ubezpieczenie da nam możliwość leczenia w najlepszych, prywatnych klinikach, za które nie będziemy musieli płacić z własnej kieszeni. Ponadto w razie poważniejszych problemów zdrowotnych czy nawet naszej śmierci łatwiej będzie o transport do Polski.

Należy też pamiętać o karcie pokładowej, załatwieniu karty walutowej umożliwiającej transakcje każdą walutą bez konieczności wizyt w kantorze czy w końcu o zrobieniu kserokopii dokumentów tożsamości – dowodu i paszportu, aby w razie zgubienia czy utraty dokumentów móc wykazać kim się jest. Przyda się też kurs języka wybranego kraju, bo na Wschodzie ze znajomością angielskiego jest raczej słabo.


Co ze sobą zabrać?


Kolejną ważną rzeczą jest oczywiście pakowanie. Warto podzielić sobie rzeczy do zabrania na kilka grup. Najważniejsze są rzeczy medyczne.

Zabierzmy ze sobą lek przeciwbólowy, przeciwbiegunkowy, bo nigdy nie wiadomo jak zareagujemy na tamtejsze jedzenie, które będziemy spożywać pierwszy raz w życiu, leki, które bierzemy na stałe, lek przeciwalergiczny oraz typowe elementy apteczki, czyli woda utleniona, plastry czy bandaż.

Ważne jest, by móc samodzielnie poradzić sobie z drobniejszymi problemami zdrowotnymi, bez konieczności wizyty w przychodni czy szpitalu. Druga grupa to artykuły higieniczne, a więc to, co potrzebne do mycia i wszelkie kosmetyki.

Trzecia grupa to odzież i obuwie. Tutaj łatwo zabrać stanowczo za dużo. Przede wszystkim zastanówmy się, jak chcemy spędzać czas. Raczej na Kaukazie będziemy dużo spacerować, również po terenach górskich. Dlatego odzież powinna być wygodna, najlepiej sportowa.
 

Najlepiej zabrać również buty sportowe, najnowsze modele znanych marek znajdziesz na stronie partnera https://mybaze.com/pl/buty-sportowe-meskie/ lub damskie, które będą wygodne na długie wędrówki.

Oczywiście nie można zapomnieć o odzieży zarówno na ciepłą aurę, jak i chłodną czy deszczową. Kolejna grupa to rzeczy podręczne, czyli to, co trzeba mieć pod ręką podczas samej podróży – telefon, portfel, dokumenty, książka, aparat, ładowarki, picie czy naładowany powerbank. Ilość rzeczy należy uzależnić od długości pobytu.


Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

  

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Najnowszy film na naszym kanale Youtube

2016-12-15
Gruzja to nie tylko imponująca historia, zapierające dech w piersiach krajobrazy i wspaniałe...

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...Archiwum »

© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART