Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

Macedonia - 12 dni

Wypoczynek nad Jeziorem Ochryd

WYCIECZKA AUTOKAROWAPrzystanki: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Łódź, Piotrków Trybunalski, Częstochowa, Katowice, Cieszyn.


CENY I TERMINY

ilość dni: 12 

termin: na życzenie

cena: od 2480 zł


ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje:

▪ przejazd komfortowym autokarem
▪ 11 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami,
▪ 11 śniadań, 11 obiadokolacji
▪ opiekę i informację turystyczną pilota
▪ ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2000 €, do 5000 zł na terenie RP


Cena nie obejmuje:

▪ program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
▪ dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport
▪ na bilety wstępu, przewodników lokalnych, nagłośnienie i inne wydatki programowe należy przygotować ok. 90 €
▪ dopłata do pokoju 1 os. – 920 zł

PROGRAM


BELGRAD · SKOPJE · KANION MATKA · OCHRYDA · TIRANA - KRUJA · PODGORICA · SARAJEWO · ZAGRZEB · OŁOMUNIEC


DZIEŃ 1 PRZEJAZD DO BUDAPESZTU

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Budapesztu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2 PRZEJAZD DO BELGRADU

Śniadanie, po którym przejazd do Belgradu, miasta leżącego przy ujściu Sawy do Dunaju. Zwiedzanie twierdzy Kalemegdańskiej, spacer po parku Kalemegdan. Dom Kwiatów – mauzoleum J.B. Tito. Zobaczymy także naddunajski bastion Kula Nebojsa, cerkiew św. Sawy – jedną z największych świątyń prawosławnych na świecie, budynek parlamentu, Biały Dwór. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice granicy serbsko–macedońskiej.

DZIEŃ 3 ZWIEDZANIE SKOPJI

Śniadanie. Przejazd do Skopje, gdzie ujrzymy m.in.: meczet Mustafy Paszy, łaźnie Daudy Paszy, cerkiew św. Spasa z XVII w. – świątynię chrześcijańską, wśród wielu znajdujących się tu meczetów, kamienny most na rzece Vardar. Jadąc dalej, zatrzymamy się przy urokliwym kanionie Matka – niezapomniane widoki. Przejazd w okolice Ochrydy na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 - 7 WYPOCZYNEK NAD JEZIOREM OCHRYDZKIM

Czas wolny na odpoczynek nad pięknym Jeziorem Ochrydzkim. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (więcej informacji na www.frater.pl lub w biurze). W trakcie jednego z dni pobytowych, udamy się do Ochrydy – miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczmy m.in.: cerkiew św. Zofii z zachowanymi freskami z XI wieku, cerkiew św. Pantelejmona, cerkiew św. Jana z Kaneo, ruiny bazyliki św. Erazma z IV wieku, ruiny twierdzy cara Samuela z X-XI wieku. Każdego dnia – śniadania i obiadokolacje.

DZIEŃ 8 TIRANA

Śniadanie, po którym przejazd do Tirany. Zobaczymy historyczną i współczesną zabudowę pełnej kontrastów stolicy kraju: plac Skanderbega, operę, budynek Muzeum narodowego, liczne meczety, wśród nich m.in. najwspanialszy Ethem Beja, plac Matki Teresy, budynki Uniwersytetu Tirańskiego, most Garbarzy, wieżę zegarową. Następnie zatrzymamy się w miejscowości Kruja. Spacer po mieście. Zobaczymy m.in.: zamek z przełomu V i VI w. oraz muzeum legendarnego przywódcy i powstańca Skanderbega. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9 PRZEJAZD DO PODGORICY

Śniadanie, po którym przejazd do Podgoricy. Zobaczymy XVIII-wieczną wieżę zegarową – wzniesioną przez Turków, będącą do dzisiaj ozdobą dzielnicy muzułmańskiej, katedrę Zmartwychwstania Chrystusa – nowy serbski kościół prawosławny - uważany za najważniejsze miejsce kultu, Zamek Nikola King z przepięknym parkiem oraz most Millennium. Krótki spacer po placu Republiki. Następnie przejazd do jednego z kurortów na Riwierze Budwańskiej – czas wolny na plażowanie lub spacer. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10 ZWIEDZANIE SARAJEWA

Śniadanie. Przejazd do kolejnej z bałkańskich stolic – Sarajewa. Zwiedzanie miasta: plac Baščaršija, meczet Cesarski, meczet Gazi Husrev-beja, bazar, Latinski Most – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, neomauretańska synagoga, teatr narodowy. Następnie przejazd malowniczą doliną rzeki Vrbas. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w okolicy miejscowości Banja Luka.

DZIEŃ 11 SPACER PO ZAGRZEBIU

Śniadanie. Przejazd do Zagrzebia. Przespacerujemy się po Starówce: górne i dolne miasto, katedra Wniebowzięcia NMP, plac św. Marka. Przejdziemy na centralny plac stolicy Chorwacji – bana Josipa Jelačića, gdzie znajduje się pomnik tego bohatera narodowego. Czas wolny. Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 12 PRZEJAZD DO OŁOMUŃCA

Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca. Spacer po Starym Mieście: gotycki ratusz z ciekawą – socrealistyczną wersją zegara astronomicznego, zespół barokowych fontann, XVIII-wieczne słupy: kolumna Mariacka i kolumna Trójcy Przenajświętszej (obiekt z Listy UNESCO). Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.
Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Najnowszy film na naszym kanale Youtube

2016-12-15
Gruzja to nie tylko imponująca historia, zapierające dech w piersiach krajobrazy i wspaniałe...

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART