Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

ARMENIA - 9 dni

Rezerwacja on-line

Termin:


Osoba kontaktowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
Osoba dodatkowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:

Uwagi:


Potwierdzenie:
Kod zabezpieczający: *

Wycieczka objazdowa 9 lub 10 dni, od 3719 zł. Wyjazd do Armenii ma charakter objazdowy ale dla Państwa wygody większość noclegów jest w hotelu *** w Yerevanie. Armenia jest najstarszym krajem chrześcijańskim na świecie, chrzest przyjęła w 301 roku n.e. Chlubą Ormian jest także słynny koniak "Ararat".  Mieszkańcy Armenii twierdzą, że są potomkami starożytnej cywilizacji Urartu a protoplastą narodu był Haik, praprawnuk Noego! Już w V wieku Ormianie opracowali własny alfabet, który do dzisiaj jest używany w tej samej formie. Yerevan jest stolicą o unikalnym położeniu na wzgórzach i w dolinie. Znajduje się tu słynny Matenadaran - duma narodowa, skarbnica rękopisów gdzie wśród 13 tysięcy dokumentów po ormiańsku, które są gromadzone od stworzenia alfabetu znaleźć również można pismo po polsku! Ciekawostką jest, że księgozbiory są przechowywane w wykutej skale, co ma chronić je na wypadek wojen. Innym miejscem, które koniecznie należy zobaczyć jest Tsitsernakaberd, kompleks pomników na wzgórzu, które upamiętniają Rzeź Ormian przez Turków w 1915 roku. To wciąż bardzo bolesne i kontrowersyjne karty w historii gdyż współczesne rządy Turcji nie chcą wziąć odpowiedzialności i przyznać się do ludobójstwa 1,5 miliona Ormian, które zostało dokonane na rozkaz władz młodotureckich ogarniętych ideologią panturkizmu. Warto oddać się chwili zadumy w tym miejscu tym bardziej, że dobrze widać stąd szczyt Araratu. Góra znajduje się 36 km od Yerevania, po stronie tureckiej. Ormianie lubią wspominać o sławnych pobratymcach, my również to uczynimy  Wśród najsłynniejszych Ormian znajdują się wokalista Charles Aznavour, tenisista Andre Agassi, pisarz William Saroyan, szachista Garri Kasparow, członkowie zespołu rockowego System of a Down a w Polsce ormiańskie korzenie posiadali m.in. Zbigniew Herbert i Jerzy Kawalerowicz, a wśród żyjących warto dodać również Roberta Makłowicza, Annę Dymnę, Roberta Amiriana, którzy również przyznają się do ormiańskiego pochodzenia. Polecamy Państwu również znakomite ormiańskie wino z owoców granatu! Armenia -  9 lub 10 dni

Termin  Ilość dni    Ilość wolnych miejsc  Cena 
24.06-02.07.2015  9  12  3719 zł*
 

Cena obejmuje: W ramach kosztów oferujemy Państwu przeloty bezpośrednim rejsem PLL LOT na trasie Warszawa - Yerevan - Warszawa, zakwaterowanie w hotelach i pensjonatach klasy ekonomicznej w pokojach dwuosobowych z własnym węzłem sanitarnymDodatkowe noclegi w noc przylotu i wylotu. Wyżywienie - dwa posiłki dziennie - śniadania i obiadokolacje z daniami kuchni ormiańskiej i europejskiej. Transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko, transport na trasie wycieczki klimatyzowanym autobusem, zwiedzanie kameralnych 16-osobowych grupach, opiekę polskojęzycznego pilota-rezydenta, który jest do Państwa dyspozycji podczas całej wycieczki, degustację wina i gruzińskiej grappy - czaczy, wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami, ubezpieczenie zdrowotne (KL+NNW+bagaż) i wiele innych atrakcji m.in. udział w ormiańskiej biesiadzie, wizyty i zakupy na lokalnych, barwnych bazarach i targowiskach,  czy też odwiedzenie miejsc, do których zwykle turyści nie trafiają


Cena nie obejmuje: napojów alkoholowych do posiłków, wydatków natury osobistej.

 

* Cena jest uzależniona od kursu USD i może się nieznacznie różnić od podanej. Do kalkulacji użyto uśrednionego kursu 3,10 zł.  

 

Uprzejmie informujemy, że oferujemy autorskie programy i nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie.

 

SKRÓCONY OPIS WYCIECZKI - 10 dni

 

1 dzień - Zebranie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie, spotkanie o godz. 20.00 z przedstawicielem biura w hali odlotów, strefa C, przy stanowiskach odprawy PLL LOT (nr stanowisk od 260). Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Armenii o godz. 22.40. Lot trwa około 3 godzin.

2 dzień - Przyjazd na dworzec główny do Erywania, przejazd do hotelu. Śniadanie. Rozpoczynamy zwiedzanie Armenii od muzeum Matenadaran, w którym przechowywane są manuskrypty (V-XV w.) w wielu językach m.in. XVII-wieczny list w języku polskim. Następnie wycieczka do monastyru Khor Wirap (VII w.), miejsca licznych pielgrzymek Ormian, z przepiękną panoramą na górę Ararat (5165 m. n.p.m.).  Legenda głosi, że na terenie monastyru przez 13 lat był więziony w głębokiej studni św. Grzegorz Oświeciciel za nauczanie wiary chrześcijańskiej. Armenia jako pierwszy kraj przyjęła chrześcijaństwo już w 302 r. Obiadokolacja. Na zakończenie dnia zwiedzamy stolicę tego niewielkiego, trzyipółmilionowego państwa, od Placu Republiki, następnie kierujemy się na przydworcowy plac, bulwar i Park Zwycięstwa (Achtanak). Niezapomniane wrażenie dostarcza punkt widokowy na miasto i górę Ararat. Dalej Kaskadaaleja Masztoca, Urząd Miasta, Sportivno – kompleks sportowo-koncertowy, rezydencja prezydentaParlament i pl. Teatralny. Obejrzymy także muzeum Tsitsernakaberd poświęcone pamięci ofiar Rzezi Ormian w latach 1915-1918. Przejazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

3 dzień - Śniadanie. Jedziemy do miasta Vagarshapat (Eczmiadzin). Na sporym terytorium, zwanym ormiańskim Watykanem, znajduje się katedralny sobór z 303 r. a także Katolikosat - rezydencja Głowy Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Obok są wyższe seminaria i inne obiekty związane z kultem religijnym. Katedra, której dzisiejszy kształt pochodzi z 480 r., wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W dalszej kolejności zwiedzamy zbudowany w 618 r. kościół Św. Ripsime - wspaniały przykład średniowiecznej architektury, zbudowany w miejscu, gdzie Św. Ripsime zginęła i została pochowana. W małej niszy obok jej sarkofagu leży głaz, którym została zabita. Oglądamy w kolejności ruiny katedry Zwartnoc (VII w.), wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, wzniesionej z kamienia wulkanicznego w kolorze różowym.

Zajrzymy także na Wernisaż, pchli targ z wyrobami ludowymi i antykwarycznymi. Obiadokolacja. od Muzeum Siergieja Paradżanowa (Sargisa Hovsepi Parajanyana), wybitnego ormiańskiego reżysera, któremu władza radziecka zakazała kręcenia filmów. Dzieła artysty to kolaże, rysunki, lalki, szkice filmowe, twórczość, która nie ma bezpośredniego odpowiednika w skali światowej. Cechuje ją fantazja, dowcip i artyzm. Przejazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

4 dzień - Śniadanie. Rozpoczynamy zwiedzanie Następnie jedziemy do Garni - twierdzy z I w. p.n.e. Na jej terytorium znajduje się unikalny pomnik ormiańskiej antycznej architektury świątynia poświęcona bogu słońca Mitrze. Kolejno udajemy się do wykutego w skałach z IV w, klasztoru Geghard. Zespół został założony przez Św. Grzegorza Oświeciciela. Znajdują się w nim relikwie św. Andrzeja i św. Jana oraz Włócznia Przeznaczenia - uważana za relikwię Męki Pańskiej. Powrót do Yerevania. Obiadokolacja, czas wolny. Nocleg w hotelu.

5 dzień - Jedziemy nad jezioro Sevan - spacer na półwyspie i zwiedzanie monastyru Sevanavank (IX w.) zwanego Czarnym Klasztorem. Klasztor został założony w IV w. Zachowaną cerkiew zbudowała sunnicka księżniczka Mariam w 874 r. Odpoczynek nad jeziorem, dla chętnych kąpiel. Powrót do Yerevania. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

6 dzień - Śniadanie. Na początek dnia zaglądamy do światowej sławy Wytwórni koniaku Ararat, gdzie poznajemy etapy produkcji oraz smak i aromat tego złocistego trunku. Wyjazd na zwiedzanie twierdzy i monastyru Amberd (VII w.), która znajduje się na wysokości  2,300 m. n.p.m. a jej nazwę można przetłumaczyć jako "Twierdza w chmurach". Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

7 dzień - Śniadanie. Jedziemy do zespołu klasztornego Noravank (XIII w.) położonego w południowej części kraju. Zwiedzanie dawnej siedziby biskupów Syuniku - imponujących cerkwi Surp Astvatsatsin (XIV w.) i Surb Karapet (XIII w.). Obiadokolacja. Nocleg w Goris.

8 dzień -  Śniadanie. Tego dnia obejrzymy Klasztor Tatew (IX w.). Przejazd najdłuższą kolejką linową. Zorats Qarer - ormiańskie Stonehenge, najstarsze obserwatoriumPowrót do Yerevania. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg w Yerevanie.

9 dzień - Śniadanie, dzień wolny i odpoczynek w Yerevanie. Uroczysta obiadokolacja z pokazem folklorystycznym.

10 dzień - Przygotowanie do powrotu do Polski, godz. 2.00 w nocy wyjazd na lotnisko, wylot do Warszawy, Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!

 


Szybki kontakt


Krzysztof Ciemnołoński

 

 

+48

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Transport Kutaisi-Terskol (Gruzja-Rosja)

2015-03-01
Do listy nietypowych zapytań możemy dodać wycenę transportu z Kuta…

Najbliższe wyjazdy - kwiecień 2015

2015-02-21
Polecamy Państwu najbliższe wyjazdy z dostępnego u nas katalogu LOG…
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART