Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

ARMENIA - GÓRSKI KARABACH

od 850 USD i 1260 zł. CENY I TERMINY


Cena: od 850 USD


ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje: zakwaterowanie w hotelach***  w pokojach dwuosobowych z własnym węzłem sanitarnym. Dodatkowe noclegi w noc przylotu i wylotu. Wyżywienie - dwa posiłki dziennie - śniadania i obiadokolacje z daniami kuchni ormiańskiej i europejskiej. Transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko, transport na trasie wycieczki klimatyzowanym autobusem, zwiedzanie w kameralnych 16-osobowych grupach, opiekę polskojęzycznego pilota-rezydenta, który jest do Państwa dyspozycji podczas całej wycieczki, opiekę przedstawicieli biura WschódCentrum.pl w Armenii, degustację ormiańskiego koniaku Ararat, wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami i wiele innych atrakcji m.in. koncert folklorystyczny, wizyty i zakupy na lokalnych, barwnych bazarach i targowiskach, czy też odwiedzenie miejsc, do których zwykle turyści nie trafiają

 

Cena nie obejmuje: przelotu PLL LOT Warszawa-Yerevan-Warszawa już od 1260 zł, ubezpieczenia KL+NNW+Bagaż, napojów alkoholowych do posiłków, wizy do Górskiego Karabachu - ok. 8 USD (płatne na granicy), wydatków natury osobistej.PROGRAM


1 dzień - Zebranie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie, spotkanie o godz. 20.00 z przedstawicielem biura Tamada-Tour w hali odlotów, strefa C, przy stanowiskach odprawy PLL LOT (nr stanowisk od 260). Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Armenii o godz. 22.40. Lot trwa około 3 godzin.

2 dzień - Przylot do Yerevania, przejazd do hotelu. Odpoczynek. Śniadanie. Rozpoczynamy zwiedzanie Armenii od muzeum Matenadaran, w którym przechowywane są manuskrypty (V-XV w.) w wielu językach m.in. XVII-wieczny list w języku polskim. Następnie wycieczka do monastyru Khor Wirap (VII w.), miejsca licznych pielgrzymek Ormian, z przepiękną panoramą na górę Ararat (5165 m. n.p.m.).  Legenda głosi, że na terenie monastyru przez 13 lat był więziony w głębokiej studni św. Grzegorz Oświeciciel za nauczanie wiary chrześcijańskiej. Armenia jako pierwszy kraj przyjęła chrześcijaństwo już w 302 r. Obiadokolacja. Na zakończenie dnia zwiedzamy stolicę tego niewielkiego, trzyipółmilionowego państwa, od Placu Republiki, następnie kierujemy się na przydworcowy plac, bulwar i Park Zwycięstwa (Achtanak). Niezapomniane wrażenie dostarcza punkt widokowy na miasto i górę Ararat. Dalej Kaskada, aleja Masztoca, Urząd Miasta, Sportivno – kompleks sportowo-koncertowy, rezydencja prezydenta; Parlament i pl. Teatralny. Obejrzymy także muzeum Tsitsernakaberd poświęcone pamięci ofiar Rzezi Ormian w latach 1915-1918. Przejazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

3 dzień - Śniadanie. Jedziemy do miasta Vagarshapat (Eczmiadzin). Na sporym terytorium, zwanym ormiańskim Watykanem, znajduje się katedralny sobór z 303 r. a także Katolikosat - rezydencja Głowy Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Obok są wyższe seminaria i inne obiekty związane z kultem religijnym. Katedra, której dzisiejszy kształt pochodzi z 480 r., wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W dalszej kolejności zwiedzamy zbudowany w 618 r. kościół Św. Ripsime - wspaniały przykład średniowiecznej architektury, zbudowany w miejscu, gdzie Św. Ripsime zginęła i została pochowana. W małej niszy obok jej sarkofagu leży głaz, którym została zabita. Oglądamy w kolejności ruiny katedry Zwartnoc (VII w.), wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, wzniesionej z kamienia wulkanicznego w kolorze różowym. Zajrzymy także na Wernisaż, pchli targ z wyrobami ludowymi i antykwarycznymi. Obiadokolacja. od Muzeum Siergieja Paradżanowa (Sargisa Hovsepi Parajanyana), wybitnego ormiańskiego reżysera, któremu władza radziecka zakazała kręcenia filmów. Dzieła artysty to kolaże, rysunki, lalki, szkice filmowe, twórczość, która nie ma bezpośredniego odpowiednika w skali światowej. Cechuje ją fantazja, dowcip i artyzm. Przejazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

4 dzień - Śniadanie. Rozpoczynamy zwiedzanie Następnie jedziemy do Garni - twierdzy z I w. p.n.e. Na jej terytorium znajduje się unikalny pomnik ormiańskiej antycznej architektury świątynia poświęcona bogu słońca Mitrze. Kolejno udajemy się do wykutego w skałach z IV w, klasztoru Geghard. Zespół został założony przez Św. Grzegorza Oświeciciela. Znajdują się w nim relikwie św. Andrzeja i św. Jana oraz Włócznia Przeznaczenia - uważana za relikwię Męki Pańskiej. Powrót do Yerevania. Obiadokolacja, czas wolny. Nocleg w hotelu.

5 dzień - Jedziemy nad jezioro Sevan - spacer na półwyspie i zwiedzanie monastyru Sevanavank (IX w.) zwanego Czarnym Klasztorem. Klasztor został założony w IV w. Zachowaną cerkiew zbudowała sunnicka księżniczka Mariam w 874 r. Odpoczynek nad jeziorem, dla chętnych kąpiel. Powrót do Yerevania. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

6 dzień - Śniadanie. Jedziemy do zespołu klasztornego Noravank (XIII w.) położonego w południowej części kraju. Zwiedzanie dawnej siedziby biskupów Syuniku - imponujących cerkwi Surp Astvatsatsin (XIV w.) i Surb Karapet (XIII w.). Obiadokolacja. Nocleg w Goris.

Dzień 7 - Sniadanie. Obejrzymy Klasztor Tatew (IX w.). Przejazd najdłuższą kolejką linową na świecie, 5,7 km. Przejazd do Stepanakert, stolicy Górskiego Karabachu, terytorium formalnie należącego do Azerbejdżanu, pozostającego pod kontrolą Ormian. Nocleg w Stepanakert albo Sushi.

8 dzień -  Śniadanie, wycieczka do Sushi, trzeciego, po Tbilisi i Baku, centrum kultury na Kaukazie. Zobaczymy cerkiew Surb Amenaprkich (XIX) oraz twierdzę Sushi, która pozostała niezdobyta podczas wojny rosyjsko-perskiej w latach 1826-1828. Odwiedzimy zespół klasztorny Amaras, miejsce gdzie spoczywają doczesne szczątki wnuka św. Grzegorza Oświeciciela, św. Grigorisa (zmarego w 338 roku), oraz Gandzasar (X-XIII w.), siedzibę Arcybiskupa Górskiego Karabachu, która może poszczycić się relikwiami św. Jana Chrzciciela i jego ojca św. Zachariasza. Obiadokolacja. Nocleg w Stepanakert albo Sushi.

9 dzień - Śniadanie, powrót do Yerevania, zajrzymy do najstarszego obserwatorium astronomicznego Zorats Karer, ormiańskiego Stonehenge. Obiadokolacja, nocleg w Yerevanie.

10 dzień - Sniadanie, zwiedzanie i degustacja słynnego koniaku w wytwórni Ararat. Czas wolny i odpoczynek w Yerevanie. Uroczysta obiadokolacja z pokazem folklorystycznym. Nocleg w Yerevanie.

11 dzień - Przygotowanie do powrotu do Polski, godz. 2.00 w nocy wyjazd na lotnisko, wylot do Warszawy, Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!
Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Najnowszy film na naszym kanale Youtube

2016-12-15
Gruzja to nie tylko imponująca historia, zapierające dech w piersiach krajobrazy i wspaniałe...

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART