Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

RAJDY KONNE LUB TREKKING W GRUZJI (Tuszetia)

10 dni. Rajdy konne w Gruzji lub trekking w Gruzji to niezapomniana i emocjonująca przygoda! Wschódcentrum.pl zaprasza na wyprawę do dzikiej i magicznej Tuszetii, jednego z najmniej znanych i odwiedzanych rejonów Gruzji. Eksploracja miejsc, w których czas się zatrzymał i obcowanie z nieskażoną przyrodą, praktycznie nietkniętą przez człowieka. Na całym obszarze mieszka nie więcej niż 100 osób, skupionych w kilku wsiach z fascynującymi, średniowiecznymi wieżami obronnymi. Tuszetia oddzielona od reszty kraju wysokim pasmem Kaukazu - przełęczą Abano (prawie 3000 m. n.p.m.) - jest dostępna dla turystów tylko przez kilka miesięcy w roku. Program dla amatorów silnych wrażeń, pomysł na wyprawę dla firm, team-building, wyjazd motywacyjny i odpoczynek od codzienności. Podejmij nasze wyzwanie!CENY I TERMINY

 

cena: w przygotowaniu

terminy: realizacja na życzenie


ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje: zakwaterowanie w hotelach *** w Tbilisi i Telavi, zakwaterowanie w prywatnym pensjonacie w Omalo, dodatkowe noclegi w noc przylotu i wylotu, wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji w Tbilisi i Telavi, opiekę pilota w Tbilisi i Telavi, opiekę przewodnika w Tuszetii, ubezpieczenie KL, NNW, bagażu. transport mikrobusem na trasie wycieczki


Cena nie obejmuje: biletu lotniczego na trasie Warszawa-Tbilisi-Warszawa, wyżywienia w Tuszetii, wynajmu koni, wydatków natury osobistej.


Program1 dzień - Przelot do Gruzji. Wylot z Warszawy o 22.40.

2 dzień - godz. 4.50 czasu gruzińskiego - przylot do Tbilisi, powitanie przez pilota Tamada-Tour, transfer z lotniska do hotelu, odpoczynek. Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji. Zawitamy do największej (może pomieścić 10 tyś. wiernych!) cerkwi na Kaukazie Cminta Sameba (Sobór Świętej Trójcy, XX w.), potężnej twierdzy Narikala (VI-VIII w.), pamiętającej rządy arabskich emirów, cerkwi Anchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) i Sioni (XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych w najstarszej bo 1500-letniej dzielnicy Abanotubani, w tym najbardziej znanej Łaźni Orbeliani (XIX w.). Wjeżdżamy kolejką gondolową i podziwiając panoramę miasta podchodzimy do stóp pomnika Kartlis Deda - Matki Gruzji (XX w.). Tbiliska starówka urzeka nas swoim ekumenizmem, obok siebie sąsiadują kościół ormiański, synagoga żydowska i meczet muzułmański. Przechodzimy do rejonu kawiarni i restauracji. Można tu zjeść znakomite lody, kupić prezenty i pamiątki czy stroje narodowe a także spróbować lokalnej kuchni. Czas wolny, przerwa kawowa. Następnie spacer główną arterią Tbilisi - Aleją Rustaveli. Zaczynamy od pomnika św. Jerzego na Placu Wolności gdzie znajduje się również dawna siedziba ratusza miejskiego. Po drodze mijamy gmach dawnego Parlamentu gdzie rozegrała się Rewolucja Róż w 2003 roku i gdzie przemawiał prezydent Lech Kaczyński, operę w stylu mauretańskim, dawny pałac gubernatora Kaukazu, cerkiew Kashveti (XIX w.) oraz budynki teatru i filharmonii. Obiadokolacja w restauracji z muzyką na żywo. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu.

3 dzień - Śniadanie. Przejazd do miejscowości Kvemo Alvano skąd ruszymy do przepięknej i nieodkrytej Tuszetii. Na trasie zakup zaopatrzenia na czas pobytu w górach. Po drodze zajrzymy do przepięknej katedry Alaverdi (XI w.) z kopułą na wys. 55 m. Wymiana samochodów na terenowe. 4,5 godzinny przejazd przez położoną na prawie 3000 m. n.p.m. przełęcz Abano. Zakwaterowanie w przytulnym pensjonacie w Omalo. Odpoczynek, spotkanie z przewodnikiem lub właścicielem koni. Nocleg w Omalo.4-8 dzień - rajd konny lub trekking w Tuszeckim Parku Narodowym. Noclegi w prywatnym pensjonacie w Omalo (jest także możliwość nocowania w namiotach), własne zaprowiantowanie. 8 dnia wieczorem przejazd do Telavi, nocleg w hotelu w Telavi.

9  dzień - Śniadanie, po zakupach na orientalnym targowisku w Telavi wracamy do Tbilisi. Po drodze trafiamy do pałacu i ogrodów wybitnego myśliciela, polityka, poety zwanego "ojcem gruzińskiego romantyzmu", Aleksandra Chavchavadze w Tsinandali (XIX w.). W Tbilisi odwiedzamy lokalny bazar wyrobów rękodzieła artystycznego i antyków zwany Suchym Mostem, czas wolny. Pożegnalna obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

10  dzień - Przygotowanie do powrotu do Polski, śniadanie w formie suchego prowiantu, godz. 2.00 w nocy wyjazd na lotnisko, godz. 4.50 wylot do Warszawy, godz. 6.20 czasu polskiego - lądowanie na Okęciu. Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!


Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Najnowszy film na naszym kanale Youtube

2016-12-15
Gruzja to nie tylko imponująca historia, zapierające dech w piersiach krajobrazy i wspaniałe...

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART