Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

Izrael - Jordania 12 dni

Izrael - Jordania 12 dni od 3 320 PLN + 1 320 USD. CENY I TERMINY


TERMINY
12.03 – 23.03.2015
27.03 – 08.04.2015*
23.04 – 04.05.2015
08.10 – 19.10.2015
04.11 – 15.11.2015


CENA
3 320 PLN + 1 320 USD


I rata -  800 PLN
II rata - 3 320 PLN + 1 320 USD x kurs sprzedaży Pekao SA
(płatne na 35 dni przed imprezą minus I rata)


* termin wielkanocny  - dopłata 650 PLN + 150 USD

 

ŚWIADCZENIA

 

cena zawiera:

• bilet lotniczy na trasie Warszawa - Tel Awiw - Warszawa
• zakwaterowanie w hotelach 3***, pokoje 2-osobowe z łazienkami
• wyżywienie - 2 posiłki dziennie (śniadania i kolacje typu bufet)
• transfery z / na lotnisko
• transport minibusem lub autokarem z klimatyzacją
• polskojęzyczny pilot - przewodnik
• ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)


cena nie zawiera:

• bilety wstępu - 120 USD
• wiza jordańska oraz opłaty graniczne - 110 USD
• napiwki - 60 USD
• dopłata do pokoju jednoosobowego - 430 USD
• napoje do kolacji


PROGRAM

 

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Tel Awiwu przez jeden z europejskich portów lotniczych.

DZIEŃ 2 
Przylot do Tel Awiwu na lotnisko Ben Guriona gdzie spotkamy się z przewodnikiem izraelskim. Przejazd do Tel Avivu na wczesne śniadanie, zwiedzanie Jaffy i wyruszamy na zwiedzanie Izraela. Przemierzamy nadmorską równinę do Cezarei Nadmorskiej stolicy Judei w czasach rzymskich z pozostałościami pałacu króla Heroda Wielkiego i znanego z Nowego Testamentu Poncjusza Piłata, oraz doskonale zachowanym teatrem rzymskim. Zobaczymy otoczone murami miasto krzyżowców i malownicze akwedukty. Następnie przejedziemy do Haify, gdzie podziwiać będziemy wspaniałą panoramę miasta i zatoki z przepięknych ogrodów Bahaiów na stokach pasma Karmelu. Odwiedzimy sanktuarium Stella Maris
w obronnym kościele karmelitów. Stąd udamy się do Akki, miasta krzyżowców, gdzie obejrzymy port i pospacerujemy po starym mieście. Po dniu pełnym wrażeń przejazd do hotelu w Tyberiadzie/okolicy na kolację i nocleg.

DZIEŃ 3 
Po krótkim zwiedzaniu Tyberiady wyruszymy łodzią na rejs po jeziorze Galilejskim na jego północny brzeg gdzie zwiedzamy Kafarnaum - miasto Jezusa. W pobliżu jest Tabha gdzie odwiedzimy kościół postawiony na miejscu cudu rozmnożenia chleba i ryb z piękną bizantyjską mozaiką 
z IV wieku oraz niewielki kościół prymatu Piotra stojący na brzegu jeziora. Stąd udamy się na Górę Błogosławieństw, skąd podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Galilei oraz Jeziora Galilejskiego. Dalej udamy się do Kany Galilejskiejgdzie Jezus dokonał swego pierwszego cudu zamieniając wodę w wino. Kontynuujemy naszą podróż do Nazaretu, gdzie nawiedzimy bazylikę Zwiastowania NMP oraz kościół św. Józefa stojący w miejscu, gdzie według tradycji mieszkała Święta Rodzina. W drodze powrotnej wjedziemy taksówkami na Górę Tabor gdzie odwiedzimy kościół Przemienienia Pańskiego i podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Galilei. Wieczorem powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 4 
Po wczesnym śniadaniu przejedziemy do przejścia granicznego na moście szejka Husseina gdzie rozpocznie się jordańska część naszej podróży. Dotrzemy do doskonale zachowanych ruin antycznego miasta Dżerasz (starożytna Gerasa, jedno z miast Dekapolu), gdzie zwiedzać będziemy unikalne owalne forum, przespacerujemy się wzdłuż kolumnady Cardo Maximus do nimfeum, odwiedzimy świątynię patronki miasta - Artemizy oraz doskonale zachowany teatr. Potem odwiedzimy Madabę nazywaną miastem mozaik ze wspaniałą mozaiką bizantyjską przedstawiającą Ziemię Świętą 
w VI wieku n.e. Stąd udamy się na pobliską Górę Nebo, skąd Mojżesz oglądał Ziemię Obiecaną, do której nie dane mu było wejść. Tu także podziwiać będziemy wspaniały widok na dolinę Jordanu, Morze Martwe i Góry Judei. Przejazd do Ammanu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 5 
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Ammanu: cytadela. Wycieczka na pustynię wschodnią; zwiedzanie Zamków Pustyni. Przejazd do hotelu w Petrze na nocleg.

DZIEŃ 6 
Po śniadaniu zwiedzanie Petry (dla chętnych fakultatywnie przejażdżka konna lub bryczką). Przejście przez stromościenny kanion Siq, prowadzący do niesamowitej urody, tajemniczego i dobrze zachowanego Różowego Miasta, którego widok przyprawia o mocniejsze bicie serca. W legendarnej Petrze zobaczymy wiele wspaniałych zabytków, jak np. tzw. skarbiec faraona Al Chaznę, rzymski teatr oraz królewskie grobowce wykute w różowym piaskowcu. Naprzemienne zwiedzanie i sesje fotograficzne tych wspaniałych budowli. Po zakończeniu uczty krajoznawczej, przejazd na pustynię Wadi Rum (możliwość opcjonalnej wycieczki dżipami po pustyni (ok. 25 USD). Stąd wyruszymy na granicę z Izraelem. Transfer do hotelu w Eilacie na kolację i nocleg.


DZIEŃ 7
Całodniowy wypoczynek w Eilacie. Czas wolny. Pływanie w Morzu Czerwonym, baraszkowanie, harce wodne lub też leżenie plackiem i opalanie na miękkim piasku plaży. Alternatywnie możliwość wizyty w podwodnym akwarium (cena ok. 25 USD). Nocleg w Eilacie.

DZIEŃ 8 
Po śniadaniu wyjazd do Jerozolimy. Po drodze przez półpustynię Arava zobaczymy biblijny rezerwat dzikiej natury, gdzie zgromadzono zwierzęta wymienione w Biblii. Przejazd do Ein Boqek nad Morzem Martwym, największej depresji na Ziemi (400 m poniżej poziomu morza). Kąpiel w tym niezwykłym akwenie, podczas której leżąc w słonej wodzie będziemy mogli czytać gazetę. Przejazd do Kumran, zwiedzanie terenu wykopalisk osiedla Esseńczyków, gdzie znaleziono słynne zwoje znad Morza Martwego. Następnie przejedziemy do Jerycho wspomnianego w Biblii najstarszego miasta świata. Opcjonalne zwiedzania Tellu Jerycho i wjazd kolejką na Górę Kuszenia. Przejazd doBetlejem na kolację i nocleg.

DZIEŃ 9 
Po śniadaniu przejedziemy do Betlejem, gdzie odwiedzimy Bazylikę Narodzenia Jezusa oraz Grotę Mleczną i Pole Pasterzy. Krótki spacer po Betlejem i zakupy. Po południu Herodion – obronny pałac króla Heroda, gdzie niedawno odnaleziono jego grobowiec oraz klasztor Mar Saba, przejedziemy też do Hebronu, gdzie zwiedzimy słynną Grotę Patriarchów - Abrahama i jego potomków. Kolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 10  
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy. Zaczniemy od wizyty na Górze Oliwnej z niesamowitą panoramę Świętego Miasta. Odwiedzimy sanktuarium Pater Noster, kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), ogród Getsemani - starożytny gaj oliwny, Bazylikę Agonii i grotę Getsemani w miejscu gdzie więziono Jezusa oraz podziemny kościół Grobu Matki Bożej. Po zwiedzeniu tych świętych miejsc podejdziemy pod Ścianę Płaczu, a potem wyruszymy na Stare Miasto, gdzie życie toczy się w obrębie wąskich uliczek przypominających czasy Jezusa. Odwiedzimy kościół Św. Anny, miejsce urodzin Marii i fortecę Antonia
- miejsce sądu nad Jezusem. Odtworzymy wydarzenia z końcowych godzin życia Jezusa Chrystusa - przejdziemy Drogą Krzyżową „Via Dolorosa” przez czternaście stacji i arabski bazar do Bazyliki Grobu Świętego. Odwiedzimy miejsce Ukrzyżowania i Grób Pański. Po przerwie na posiłek i zakupy odwiedzimy dzielnicę żydowską w starej części Jerozolimy oraz Górę Syjon z kościołem Zaśnięcia NMP i Wieczernikiem, gdzie niegdyś miała miejsce Ostatnia Wieczerza Chrystusa oraz zobaczymy Grobowiec Króla Dawida. Pojedziemy do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 11  
Po śniadaniu przejedziemy do szpitala Hadassa, gdzie obejrzymy słynne witraże Marca Chagalla. Później przejedziemy do Yad Vashem, miejsca upamiętniającego Holokaust oraz do Muzeum Izraela, gdzie obejrzymy zwoje znad Morza Martwego w Świątyni Księgi oraz model Jerozolimy z okresu Drugiej Świątyni. Obejrzymy Kneset, Menorę i Ogród Różany. Po południu czas wolny. Pożegnanie z Jerozolimą. Kolacja pożegnalna w hotelu.

DZIEŃ 12 
Wcześnie rano wyjazd na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie skąd wylecimy do Warszawy.

Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART