Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

Jordania

Jordania od 600 USD i 540 USD przelot 


CENY I TERMINY


Ilość dni: 6

Termin: na życzenie

Cena: od 600 USD/os.


ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje:


 

Przewóz kilmatyzowanymi autokarami

 

Opiekę polsko-języcznego przewodnika

 

Bilety wstępu do miejsc zwiedzanych według programu

 

Darmowa Jordańska wiza (potrzebujemy listę paszportów)

 

2godzinna przejażdżka Jeepami wgłąb pustyni Wadi Rum

 

Ubezpieczenie

 


Zakwaterowanie:


 

2 noce w hotelu w Ammanie BB  (***)

 

1 noc w hotelu w Petrze BB (***)

 

1 noc w hotelu w Aqabie BB (***)

 

1 noc w hotelu nad Morzem Martwym BB (***)

 

 

BB – Śniadanie z noclegiem

 

 

Cena nie obejmuje:


przelotu od 540 USD

 

Obiadów i kolacji

 

Biletów lotniczych

 

Napojów

 

Napiwków


UWAGI:


Darmowa wiza jest przyznawana gdy grupa przylatuje i wylatuje razem, składa się conajmniej z pięciu osób i nocuje w Jordanii conajmniej dwie noce.

 

Dzień 1: Przylot do Jordanii

Powitanie na lotnisku przez przedstawiciela biura podróży, odprawa celno paszportowa następnie przejazd do hotelu w Ammanie, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2: Amman – Ajlun – Jerash – Amman

Po sniadaniu przejazd do Ajlun, zwiedzimy zamek który pełnił rolę fortecy w okresie wojen krzyżowych. Następnie udajemy się do Jerash zwiedzanie rzymskiego miasta, gdzie podziwiac bedziemy m.in. łuk triumfalny, owalne forum I swiatynie. Powrót do Ammanu.

Dzień 3: Amman – Madaba – Góra Nebo- Kerak – Petra

Po sniadaniu przejazd do Madaby - miasta słynacego z mapy mozaikowej Ziemi Swietej z VI wieku n.e. w Kosciele Sw. Jerzego oraz na Góre Nebo, z której podziwiac bedziemy panorame doliny rzeki Jordan i Ziemi Swietej. Według tradycji Góra Nebo, to miejsce z ktَórego Mojżesz po raz pierwszy i ostatni zobaczył Ziemie Obiecana. Następnie przejazd do Karaku, gdzie znajduje sie jeden z najlepiej zachowanych zamków Krzyżowców na Bliskim Wschodzie. Przejazd do Petry, zakwaterowanie, nocleg.


Dla chetnych „Petra Noca”, dostepna w każdy poniedziałek, srode lub czwartek ($ 26.00 od osoby)


Dzień 4: Petra zwiedzanie -  Wadi Rum – Akaba

Po sniadaniu zwiedzanie Petry – miasta wykutego w skale, które znajduje sie na Liscie Swiatowego Dziedzictwa UNESCO. Zaczniemy wedrówke od przejscia przez ponad kilometrowej długosci niezwykły wawóz (Siq), na którego koncu wyłania sie przepiekny Skarbiec (El Khaznah). Zwiedzanie pozostałych zabytów Petry: teatr, swiatynie i grobowce. Nastepnie przejazd na pustynie Wadi Rum, która chararakteryzuje sie jednymi z najpiekniejszych pustynnych krajobrazów na swiecie. 2-godzinna wyprawa samochodami terenowymi wgłab pustyni. Zobaczymy Zródło Lawrence'a i Kanion Chazali. Przejazd do miasta Akaba na wybrzeżu Morza Czerwonego. nocleg.

Dzień 5: Akaba – Morze Martwe

Po śniadaniu udamy sie w droge powrotna nad Morze Martwe najniżej położonego punktu na ziemi - 400 m. p.p.m. Czas na kapiele, a własciwie leżenie na jego powierzchni (woda jest tak słona, że nie można sie w niej zanurzyc) oraz nakładanie masek błotnych, które maja własciwosci lecznicze. Nocleg.

Dzień 6: Wylot

Przejazd na lotnisko

 
Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART