Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

Oman + Dubaj - 13 dni

OMAN - DUBAJ 13 dni - 4 390 PLN + 1 190 EURCENY I TERMINY

 

TERMINY:
30.03 - 11.04.2015*
20.10 - 01.11.2015
08.11 - 20.11.2015*
* wysoki sezon - dopłata 560  PLN + 240 EUR

 

CENA:  4 390 PLN + 1 190 EUR
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie

II rata: 4 390 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
III rata: 1 190 EUR x kurs sprzedaży Pekao S.A. na 35 dni przed imprezą


ŚWIADCZENIA

 

cena zawiera:

- bilet na trasie Warszawa - Muskat; Dubaj - Warszawa
- opieka pilota -  przewodnika polskojęzycznego
- zakwaterowanie: hotele 3*** i 4****, pokoje 2-os. z łazienkami
- wyżywienie: śniadania
- transfery: lotnisko - hotel - lotnisko
- transport mikrobusami lub autokarem, jeepami
- opłaty za miejscowych przewodników
- ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

 

cena nie zawiera:

- opłat za bilety wstępu: należy zabrać ze sobą 90 EUR
- opłat lotniskowych: 50 EUR
-opłat  wizowych: 120 EUR
- dopłata do pokoju 1-osobowego: 450 EUR


UWAGA
- alkohol dozwolony jest tylko w Dubaju natomiast w pozostałych emiratach i w Omanie generalnie obowiązuje prohibicja.


PROGRAM

 

DZIEŃ 1 
Wylot z Warszawy przez jeden z portów Europy Zachodniej. Przylot do Muscatu,

stolicy Omanu w godzinach późnowieczornych. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2 
Po śniadaniu zwiedzanie Muskatu, jednego z nielicznych miast, które zachowało autentyczny urok Orientu. Zwiedzanie: Wielki Meczet, Muzeum Bait al-Zubair (ekspozycja etnograficzna), twierdze Jalali i Mirani z czasów portugalskiej okupacji (koniec XVI w.) - z zewnątrz oraz Pałac Sułtański Al Alam (tylko z zewnątrz). Spacer po nadbrzeżu Corniche w dzielnicy Mutrah ze słynnym portem arabskich stateczków dhow i targiem rybnym. Zwiedzamy w Mutrah kryty targ - suk. Powrót do hotelu, odpoczynek na plaży. Nocleg.

DZIEŃ 3 
Wycieczka do Jarbin, gdzie znajduje się najlepiej zachowany fort w Omanie z 1671 r. Po drodze zwiedzamy miasteczko Nizwa: fort i suk na starym mieście. Jeszcze pod koniec lat 50. XX w. wiało tu grozą - zbłąkany tutaj biały przepadał bez wieści. Dziś to jedynie legenda. Przejazd do miasteczka Bahla, podziwianie najstarszego w Omanie fortu z punktu widokowego (fort w trakcie renowacji) oraz do wioski Al-Hamra z domami zbudowanymi z glinianej cegły. Nocleg w Muskacie.

DZIEŃ 4 
Całodzienne safari terenowymi pojazdami na wydmową pustynię zwaną piaskami Wahiba oraz do doliny okresowej rzeki Wadi Bani Khalid. Poszukiwanie wędrownych osiedli Beduinów z ich stadami wielbłądów. Powrót na nocleg do Muskatu.

DZIEŃ 5 
Kolejna pustynna przygoda. Wyjazd z Muskatu do Nakhal ze wspaniałym fortem oraz do doliny okresowej rzeki Wadi Bani Awf położonej w najwyższym paśmie Gór Hajar. Odwiedzenie niezwykle malowniczej wioski Bilad Al Sayt. Kolejny nocleg w Muskacie.

DZIEŃ 6 
Po śniadaniu przejazd do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, największej metropolii handlowej w regionie. Zakwaterowanie w Dubaju, czas na odpoczynek. Wieczorem rejs po rzece Dubai. Nocleg w Dubaju.

DZIEŃ 7 
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Dubaju. W programie: spacer po najstarszej dzielnicy Dubaju - Deira, wizyta na Złotym Suku (możliwość zakupu złota) oraz  zwiedzanie najstarszej szkoły i tradycyjnego domu arabskiego, przeprawa na druga stronę Creeku tradycyjną taksówką wodną abra, wizyta na Starym Suku (możliwość zakupu przypraw i ziół), zwiedzanie Muzeum Historii Dubaju, przejazd promenadą do dzielnicy Jumeirah obok Union House i meczetu Jumeirah.  Oglądanie z zewnątrz hotelu Burj Al Arab, przejazd wzdłuż sztucznej wyspy Palma Jumeirah. Wizyta w centrum handlowym Mall of the Emirates, w drodze powrotnej przejazd wzdłuż Sheikh Zayed Road (ulica „drapaczy chmur" i najwyższego wieżowca świata Burj Dubai). Opcjonalnie wieczorem kolacja w Burj Al Arab. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 8 
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do stolicy Emiratów - Abu Dhabi. Spacer promenadą (corniche) z panoramą na zatokę obok drugiego w Emiratach 7* hotelu Emirates Palace, wizyta na punkcie widokowym z widokiem na miasto. Przejazd do największego meczetu Emiratów - Szejka Zayeda. Powrót do hotelu.

Dzień 9
Wyjazd na wybrzeże omańskie. Rejs po oceanie w towarzystwie delfinów. Nurkowanie i słodkie lenistwo w otoczeniu „fiordów omańskich". Nocleg w okolicach Dibby.

Dzień 10.
Rano wyjazd do Fujairah zwiedzanie muzeum, heritage village. Przejazd przez malownicze tereny na lunch na wybrzeżu. Następnie wyjazd w kierunku Sharjah. Po drodze zwiedzanie najstarszego meczetu w Emiratach oraz wizyta na lokalnym bazarze - Friday market. Nocleg w Sharjah

Dzień 11
Zwiedzanie kulturalnej stolicy ZEA. Wizyta w muzeum kultury islamu. Wizyta w porcie starej części miasta. Po południu spacer wzdłuż laguny, meczet King Faisal (z zewnątrz), możliwość ostatnich zakupów na gold souq. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 12
Dzień wolny. Czas na zakupy lub odpoczynek na plaży. W godzinach popołudniowych przejazd na lotnisko i wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 13
Przylot do portu tranzytowego. Przerwa tranzytowa. Przylot do Warszawy w godzinach południowych.
Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART