Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

Pielgrzymka do Gruzji, 8 dni, przelot LOT

CENY I TERMINY

Impreza: Pielgrzymka Gruzja Wschodnia - przelot PLL LOT

Ilość osób: powyżej 16 osób

termin: do ustalenia

cena: 500 USD/os. + 200 zł/os. opłata rezerwacyjna i ubezpieczenie KL, NNW, BAGAŻ w TU Signal Iduna. 

 

ŚWIADCZENIA:

 

Cena obejmuje: zakwaterowanie w hotelach i pensjonatach w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych z własnymi łazienkami. Dodatkowe noclegi w noc przylotu i wylotu. Wyżywienie - dwa posiłki dziennie - śniadania i obiadokolacje z daniami kuchni gruzińskiej i europejskiej. Transport -przejazdy klimatyzowanym autobusem, opieka polskojęzycznego pilota-rezydenta, opieka Dyrekcji „Tamada-Tour” w Gruzji, degustacja wina, wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami, ubezpieczenie zdrowotne (KL+NNW+bagaż) i wiele innych atrakcjiSpecjalne: możliwość zorganizowania codziennie Mszy Świętej w Tbilisi w Kościele Katolickim prowadzonym przez polskich księży.


Cena nie obejmuje: przelotów PLL LOT z Warszawy do Tbilisi, wydatków natury osobistej. 


Dzień 1 Spotkanie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie, przelot bezpośrednim rejsem.

Dzień 2 Przylot do Tbilii, spotkanie z pilotem-rezydentem, transfer do hotelu, krótki odpoczynek, śniadanie. Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie stolicy Gruzji. Zawitamy do potężnej twierdzy Narikala (VI-VIII w.), pamiętającej rządy arabskich emirów, cerkwi Anchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) i Sioni (XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych w najstarszej bo 1500-letniej dzielnicy Abanotubani, w tym najbardziej znanej Łaźni Orbeliani (XIX w.). Wjeżdżamy kolejką gondolową i podziwiając panoramę miasta podchodzimy do stóp pomnika Kartlis Deda - Matki Gruzji (XX w.). Tbiliska starówka urzeka nas swoim ekumenizmem, obok siebie sąsiadują kościół ormiański, synagoga żydowska i meczet muzułmański. Przechodzimy do rejonu kawiarni i restauracji. Można tu zjeść znakomite lody, kupić prezenty i pamiątki czy stroje narodowe a także spróbować lokalnej kuchni. Czas wolny, przerwa kawowa. Następnie spacer główną arterią Tbilisi - Aleją Rustaveli. Zaczynamy od pomnika św. Jerzego na Placu Wolności gdzie znajduje się również dawna siedziba ratusza miejskiego. Po drodze mijamy gmach dawnego Parlamentu gdzie rozegrała się Rewolucja Róż w 2003 roku i gdzie przemawiał prezydent Lech Kaczyński, operę w stylu mauretańskim, dawny pałac gubernatora Kaukazu, cerkiew Kashveti (XIX w.) oraz budynki teatru i filharmonii. Obiadokolacja w restauracji. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg. 

Dzień 3  - Śniadanie, wyjazd do dawnej stolicy Iberii Kaukaskiej - Mtskhety. Podziwiamy zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podjeżdżamy stromą szosą do cerkwi Djvari (VI-VII w). Stąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i dwie łączące się główne rzeki Gruzji - Mtkvari i Aragvi. Następnie oglądamy katedrę Sveti Cchoveli (XI w.), "gruziński Wawel" z grobami królów z dynastii Bagrationi i sklepieniem na wysokości 54 m. Według legendy Żyd Eliasz, który był świadkiem męki pańskiej w Jerozolimie, przyniósł tutaj chiton Jezusa Chrystusa. W środku znajduje się chrzcielnica z VI wieku, w której chrzczono gruzińskich władców. Podziwiamy również wspaniałe freski. Czas wolny, przerwa kawowa, możliwość zakupu pamiątek. W kolejności odwiedzimy klasztor żeński Samtavro (IV w.) gdzie pochowani są władcy Gruzji, król Mirian i królowa Nana, którzy przyjęli chrześcijaństwo w imieniu narodu w 337 roku. Zatrzymamy się również nad grobem Gabriela. Żyjący w XX wieku mnich zasłynął jako uzdrowiciel i jasnowidz. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja w restauracji Dom Chinkali. To miejsce gdzie w różnych formach spożywamy jedno z podstawowych dań każdego Gruzina, nadziewany mięsem, serem, grzybami lub kartoflami pierożki chinkali. Spotkanie z proboszczem Parafii Piotra i Pawła w Tbilisi księdzem Adamem Ochalem, msza święta. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień 4 Śniadanie. Kierujemy się do najstarszego rejonu Gruzji - Kakhetii, po drodze odwiedzamy David Garedji - VI-wieczny klasztor w skalach na półpustyni, przy granicy z Azerbejdżanem. Założycielem klasztoru był św. David, jeden z 13 Ojców Syryjskich, którzy przynieśli do Gruzji chrześcijaństwo z Bizancjum. Dla chętnych po intensywnym podejściu na pobliski płaskowyż znajdują się wspaniale zachowane freski z XI wieku i można zobaczyć zapierające dech w piersiach krajobrazy na styku Gruzji i Azerbejdżanu. Następnie dojeżdżamy do Grzbietu Gomborskiego, górotworu o wysokości 800 m., odwiedzamy tam centrum biskupie Kakhetii, klasztor Bodbijski z grobem św. Nino, patronki gruzińskiego chrześcijaństwa a potem udajemy się do gruzińskiego Carcasonne - miasta Signaghi. To położony na wysokiej skale gród otoczony jest fortyfikacjami i basztami obronnymi. Mury miejskie są jednymi z najdłuższych na świecie. Spacer po przepięknych uliczkach. Obiadokolacja w stylowej gruzińskiej restauracji. Przejazd do Telavi - stolicy regionu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 5 Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie pereł architektury sakralnej Kachetii w tym monastyrów w Shuamta, Ikhalto, Alaverdi, Gremi oraz zespołu klasztornego w Nekresi. Dla odrobiny relaksu spacerujemy z możliwością plażowania nad górskim akwenem wodnym w Ilias, dzień kończymy w najstarszej wytwórni wina Kindzmarauli Corporation gdzie można nabyć złociste trunki wino, koniaki. Degustacja. Obiadokolacja w stylowej restauracji na zapleczu wytwórni. Powrót do Telavi. Nocleg w hotelu.

Dzień 6 Śniadanie. Odwiedzamy lokalny bazar gdzie można zaopatrzyć się w specyficzne zioła i typowe dla orientu przyprawy, kolejno jedziemy do Pałacu ostatniego władcy Kachetii króla Iraklego II. Dalej droga prowadzi nas do Tsinandali. Tutaj znajduje się pałac Aleksandra Chavchavadze, wybitnego działacza politycznego, poety, poligloty i ekonomisty. W jego domu bywali wielcy epoki m.in. Aleksander Puszkin, Aleksander Dumas a także Robert Koch (słynny uczony, odkrywca prątków gruźlicy). Zięciem Aleksandra był pochowany w Tbilisi wybitny polityk i poeta rosyjski Aleksander Gribojedow. W kolejności jedziemy do miasta Gurdjaani gdzie podziwiamy jedyną o takiej architekturze na Kaukazie cerkiew Kvelacmindę . Wracamy do stolicy regionu i spacerujemy ulicami odnowionego miasta. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 Śniadanie, powrót do Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu, wyjazd  do centrum miasta. Spacer wspaniale odnowioną XIX ulicą króla Davida Agmashenebeli. Odwiedzamy największą cerkiew na Kaukazie, Cminta Sameba, siedzibę gruzińskiego Katolikosa, głowy kościoła Ilii II. Cerkiew jest zbudowana w starogruzińskim stylu. Może pomieścić 10 tyś. wiernych! Powrót do hotelu, czas wolny, dla chętnych spacer po pięknie oświetlonym mieście. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 godz. 2.00 wyjazd na lotnisko w Tbilisi, Godz. 4.50 wylot do Polski. Zakończenie imprezy.
Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART