Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

Pielgrzymka do Gruzji, 8 dni, przelot Wizz-Air

 

CENY I TERMINY 


Pielgrzymka do Gruzji Zachodniej (przelot liniami Wizzair)

 

cena: 650 USD/os. wycieczka + 200 zł/os. ubezpieczenie KL, NNW, bagaż w TU Signal Iduna - dla grup min. 16 osób.

 


ŚWIADCZENIA 


W ramach kosztów oferujemy zakwaterowanie w hotelach i pensjonatach klasy ekonomicznej w pokojach dwuosobowych z własnymi łazienkami. Dodatkowe noclegi w noc przylotu i wylotu. Wyżywienie - dwa posiłki dziennie - śniadania i obiadokolacje z daniami kuchni gruzińskiej i europejskiej. Transport - przejazdy klimatyzowanym autobusem, opieka polskojęzycznego pilota-rezydenta, opieka Dyrekcji „Tamada-Tour” w Gruzji, degustacja wina, wejścia do wszystkich obiektów objętych opłatami i wiele innych atrakcji. Możliwe Msze Święte w Kościołach Katolickich w Batumi i Kutaisi (msze w języku angielskim i gruzińsim) lub w Tbilisi (msza w języku polskim) po uprzednim ustaleniu. 


Cena nie obejmuje: kosztów przelotów, wydatków natury osobistej. 

 


PROGRAM

Program może się różnić w zależności od godzin rejsów z Katowic i Warszawy do Kutaisi. Zastrzegamy możliwość zmian w programie z uwagi na Msze Święte, ich czas trwania oraz czas oczekiwana.


Dzień 1 Spotkanie grupy na lotnisku, przelot bezpośrednim rejsem WIZZAIR. Przylot do Kutaisi w godzinach wczesnoporannych, spotkanie z pilotem-rezydentem, transfer do hotelu, nocleg. Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie zabytków Kutaisi, obecnej siedziby gruzińskiego Parlamentu (od 2012 r.), w tym katedry Bagrati (VI w., rekonstrukcja w XX w.), zespołu klasztornego Gelati (XII-XIII w.), z trzema cerkwiami i budynkiem AkademiiNauk zwanej "Nowymi Atenami" albo "Nową Jerozolimą" gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. W Gelati pochowany jest król David Agmashenebeli zwany Budowniczym, gruziński Kazimierz Wielki. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

2 dzień Śniadanie, wyjazd do kurortu Kobuleti nad Morzem Czarnym. Następnie zwiedzanie Batumi. Odwiedzamy wspaniały Ogród Botaniczny (XIX w.), spacer po nadmorskim bulwarze z imponującą Wieżą Alfabetu i dużym portem. Przerwa kawowa, czas wolny. Kontynuujemy zwiedzanie miasta. Obiadokolacja w restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień Śniadanie, Wzdłuż alei im. Marii i Lecha Kaczyńskich jedziemy dalej do Sarpi, najdalej na zachód wysuniętego punktu Gruzji. Plażujemy przy samej granicy z Turcją z widokiem na meczet z minaretem po tureckiej stronie. W drodze powrotnej podziwiamy wspaniale zachowaną twierdzę rzymską w Gonio-Asparus (II w. p.n.e) gdzie według legendy pochowany jest Apostoł Maciej. Obiadokolacja w Batumi. Wieczorem koncert przy tańczących fontannach. Nocleg w hotelu w Kobuleti.

4 dzień  Śniadanie, jedziemy do Akhalcikhe, miasta, które było siedzibą garnizonu rosyjskiego i tam zsyłano polskich żołnierzy po Powstaniu Styczniowym. Po drodze odwiedzamy miejscowość uzdrowiskową znaną ze znakomitych źródeł wody mineralnej - Borjomi. Spacerujemy po Parku Zdrojowym (XX w.), popijając uzdrawiający żołądek napój prosto z ujęcia. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg w hotelu w Akhalcikhe. Dla chętnych spacer do odrestaurowanej cytadeli tureckiej Rabati z XII wieku.

5 dzień - Śniadanie, jedziemy podziwiać ewenement budownictwa starożytnego, wydrążone w skałach do wysokości 1300 m n.p.m, miasto Vardzia (XII-XIII w). Po drodze zatrzymujemy się pod potężną twierdzą Khertvisi (II-XII w), gdzie według legendy dotarł Aleksander Macedoński i zaglądamy do otoczonego niewysokim murem średniowiecznego targu niewolników. Po zdobyciu Vardzii przerwa kawowa. Pełni wrażeń jedziemy w kierunku Tbilisi. Obiadokolacja w stylowej restauracji. Czas wolny. Polecamy spacer na starówkę i koncert tańczących fontann w tzw. dzielnicy muzycznej lub też przejażdżkę metrem, które zostało wybudowane w czasach radzieckich jako drugie po Moskwie. Nocleg w hotelu.

6 dzień Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie stolicy Gruzji. Zawitamy do potężnej twierdzy Narikala (VI-VIII w.), pamiętającej rządy arabskich emirów, cerkwi Anchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) i Sioni (XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych w najstarszej bo 1500-letniej dzielnicy Abanotubani, w tym najbardziej znanej Łaźni Orbeliani (XIX w.). Wjeżdżamy kolejką gondolową i podziwiając panoramę miasta podchodzimy do stóp pomnika Kartlis Deda - Matki Gruzji (XX w.). Tbiliska starówka urzeka nas swoim ekumenizmem, obok siebie sąsiadują kościół ormiański, synagoga żydowska i meczet muzułmański. Przechodzimy do rejonu kawiarni i restauracji. Można tu zjeść znakomite lody, kupić prezenty i pamiątki czy stroje narodowe a także spróbować lokalnej kuchni. Czas wolny, przerwa kawowa. Następnie spacer główną arterią Tbilisi - Aleją Rustaveli. Zaczynamy od pomnika św. Jerzego na Placu Wolności gdzie znajduje się również dawna siedziba ratusza miejskiego. Po drodze mijamy gmach dawnego Parlamentu gdzie rozegrała się Rewolucja Róż w 2003 roku i gdzie przemawiał prezydent Lech Kaczyński, operę w stylu mauretańskim, dawny pałac gubernatora Kaukazu, cerkiew Kashveti (XIX w.) oraz budynki teatru i filharmonii. Obiadokolacja w restauracji. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

Dzień 7 Śniadanie, wyjazd do dawnej stolicy Iberii Kaukaskiej - Mtskhety. Podziwiamy zabytki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podjeżdżamy stromą szosą do cerkwi Djvari (VI-VII w). Stąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i dwie łączące się główne rzeki Gruzji - Mtkvari i Aragvi. Następnie oglądamy katedrę Sveti Cchoveli (XI w.), "gruziński Wawel" z grobami królów z dynastii Bagrationi i sklepieniem na wysokości 54 m. Według legendy Żyd Eliasz, który był świadkiem męki pańskiej w Jerozolimie, przyniósł tutaj chiton Jezusa Chrystusa. W środku znajduje się chrzcielnica z VI wieku, w której chrzczono gruzińskich władców. Podziwiamy również wspaniałe freski. Czas wolny, przerwa kawowa, możliwość zakupu pamiątek. W kolejności odwiedzimy klasztor żeński Samtavro (IV w.) gdzie pochowani są władcy Gruzji, król Mirian i królowa Nana, którzy przyjęli chrześcijaństwo w imieniu narodu w 337 roku. Zatrzymamy się również nad grobem Gabriela. Żyjący w XX wieku mnich zasłynął jako uzdrowiciel i jasnowidz. Jego kult jest bardzo silny w Gruzji. Przejazd do Kutaisi. Obiadokolacja na trasie. Przygotowanie do wylotu. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Zakończenie imprezy.

 
Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART