Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

IRAN Z IRAŃSKIM AZERBEJDŻANEM

Wycieczka objazdowa, 21 dni, od 2700 USD i 2200 PLN. Iran z irańskim Azerbejdżanem - Śladami zapomnianych cywilizacji Babilonu. Dawne Imperium Persów, na której pozostałości natykamy się, co krok; wyjątkowa, odizolowana cywilizacja. Wspaniała, misterna architektura pałaców, meczetów i mauzoleów m.in. Esfahan, Yazd, Kerman, Sziraz, Teheran, niezwykłe ruiny Persepolis, perskie ogrody i nastrojowe bazary. Pustynne krajobrazy, malownicze góry: słynny „Mały Tybet” i Morze Kaspijskie. Odkryjmy razem smak Orientu!CENY I TERMINY

Liczba dni: 21

Terminy

18.04.2015 - 03.05.2015

Cena2700 USD

 

Obejmuje:

zwiedzanie wg programu, noclegi w hotelach 3* / 4* w pokojach 2-osobowych ze śniadaniami, transport na całej trasie klimatyzowanym minibusem, wstępy do muzeów i zwiedzanych miejsc, obsługę lokalnego przewodnika angielskojęzycznego na całej trasie, przekąski na trasie (kawa, herbata, biszkopty, świeże owoce), formalności wizowe (zaproszenie na podstawie której ambasada irańska wystawia w Polsce wizę wjazdową), wszystkie podatki, obsługę pilotaubezpieczenie turystyczne, przelot na trasie Ahwaz - Shiraz.

 

Nie obejmuje:

biletu lotniczego od 2200 PLN, kosztów uzyskania wizy płatnych w Polsce, pozostałego wyżywienia na trasie, wydatków osobistych, napojów, napiwków dla kierowców, przewodników.

 

Uwagi:

min. liczba uczestników: 9 osób. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi: 550 USD.

Wizy: obywatele RP muszą posiadać wizę. Można ją uzyskać w irańskiej placówce dyplomatycznej na podstawie listu wydanego przez urząd w Iranie (nasza pomoc). Okres ważności paszportu przy wjeździe musi obejmować okres ważności wizy. Od podróżnych nie wymaga się okazywania biletu powrotnego ani określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu.


PROGRAM

 

1 dzień, Warszawa –Teheran  - Spotkanie na lotnisku w Warszawie na 2h przed wylotem.  Nadanie bagaży, odprawa paszportowa i wylot do Teheranu.

2 dzień, Teheran - Przylot do stolicy Iranu po północy. Po przylocie transfer do hotelu, nocleg. Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie miasta i jego najważniejszy muzeów: Archeologiczne i Muzeum Sztuki Islamskiej, muzeum Abgineh oraz Jewellery Museum. Powrót na nocleg w Teheranie.

3 dzień, Teheran - Saveh –  jaskinie Ali Sadr – Hamadan - Przejazd przez Saveh do Ramadanu, gdzie zwiedzimy pięknie zdobiony inskryp­cjami Czerwony Meczet. Następnym punktem jest zwiedzanie jaskini Ali Sadr - jednej z największych wodnych jaskiń na świecie. Przyjazd do Hamadan. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

4 dzień, Hamadan – Kangavar – Bisotun – Tag-e-Bostan – Hosseiniehs - Kermanshah (trasa 189 km) - Z rana zwiedzanie Alavian Dome - jeden z najbardziej znanych zabytków miasta z grobem filozofa Avicenna oraz poety Baba Tahera, Grób Ester i Mordekhaya (świętych dla Żydów z całego świata), Gandjnameh (napisy wyryte na skale w trzech językach: starożytnym perskim, babilońskim i Illam na chwałę Boga i honoru Dariusza) i Khasayar Shah Następnie pojedziemy do Kermanchah z przystankami w Kangavar, aby zobaczyć Świątynię bogini Anahitae. W Kermanshah odwiedzimy groty reliefy Tagh-e-Bostan oraz przenocujemy.  

5 dzień, Kermanshah – Shush – Haft Tappeh – Choqa Zanbil – Dezful- - Ahvaz (trasa 487 km) - Przejazd  do jednego z najstarszych miast na świecie. Shush: biblijnej Suzy, gdzie zobaczymy m.in. grobowiec Proroka Daniela, Akropol, Pałac Dariusza (Apadana). Po drodze zwiedzanie Haft Tappeh – najstarszej odkrytej świątyni irańskiej. Następnie Chogha Zanbil - jedna z nielicznych istniejących świątyni w kształcie piramidy poza Mezopotamią. Jeśli czas na to pozwali, to zatrzymamy się w mieście Shushtar, aby zobaczyć Meczet Piątku. Nocleg w Ahwaz.

6 dzień, Ahwaz - Bishapur - Shiraz (trasa 650 km) - Przed Nami najdłuższa trasa! Podróż tego dnia odbywać się będzie wzdłuż pól ropy naftowej Iranu (niestety zdjęcia instalacje są surowo wzbronione). Dzisiejszy przystanek to ruiny Bishapur oraz  ruiny pałacu Shapur, gdzie więziono rzymskiego cesarza Waleriana. Dalsza podróż poprzez imponujące góry Zagros, z noclegiem w Shiraz.

7 dzień, Shiraz - Tego dnia czeka na nas jedno z najpiękniejszych miast Persji: Shiraz, miasto poetów, słowików, ogrodów, kwiatów i wina. Zwiedzanie zaczniemy od meczetu Jame Atigh a następnie Nasir-ol-molk, Ogrody Eram i Narenjastan, kiermasz w Vakil, Caravanserai Saray-e-Mochir oraz groby i Hafez Saadi. Nocleg w Shiraz.

8 dzień, Shiraz – Persepolis – Naqsh-e-Rostam –  Naqsh-e-Rajab –  Shiraz - Przed wyjazdem zobaczymy Bramę Quran, następnie słynne ruiny Persepolis, stolicy Dariusza I, jednej z najpiękniejszych aglomeracji antycznego świata oraz Naqsh-e-Rostam (groby Dariusza I i II, Kserksesa i Artakserksesa) i Naqsh-e Rajab.

9 dzień, Shiraz – Pasargadae – Abarkouh – Yazd (trasa 440 km) - Opuszczamy Shiraz i ruszamy do Passargadae - pierwszej stolicy w Imperium z czasów Achemenidów. Znajduje się tam mauzoleum Cyrusa Wielkiego, twierdza Toll-e Takht która góruje na szczycie pobliskiego wzgórza i pozostałości dwóch królewskich pałaców i ogrodów. Przejazd do Yazd przez pasma gór Zagros i Kohrud oraz pustynię Abarkuh. Zakwate­rowanie w hotelu, spacer, nocleg.

10 dzień, Yazd - Zwiedzamy miasto Yazd znane jako centrum religii Zoroastryzmu. Zobaczymy Silence Tower  i mauzoleum Sheikh Roknaddin (meczet z piękną kopułą), więzienie Aleksandra Wielkiego i zbiornik Shesh badghir, (zwanego inaczej zbiornikiem sześciu wiatrołapów), grobowiec Davazdah Imams (gdzie pochowano dwunastu imamów od XI w. n.e.). Następnie udamy się do meczetu Jameh w Fahraj z charakterystycznymi 48 metrowymi minaretami i do Muzeum Wody. Na koniec dnia udamy się do meczetu z zieloną kopułę i pięknym zdobnictwem Amir Chakhmagh.

11 dzień, Yazd – Kharanaq – Chak Chak – Ardakan – Esfahan  ( trasa 400 km) - Pożegnanie z Yazd i przejazd do Esfahan z postojem w Kharanaq: urokliwej wiosce, pamiętającej jeszcze czasy przed dominacją Islamu. Następnie wizyta w Chak Chak:  najważniejszej na świecie świątyni zoroastriańskiej, wybudowanej w jaskini znajdującej się na zboczu góry. Świątynia sama w sobie może nie rzuca na kolana, ale jej położenie, droga do niej i cała okolica są bardzo klimatyczne. Po drodze dla chętnych obiad w słynącym z przepysznych potraw z wielbłądziego mięsa miasteczku Ardakan. Przyjazd do Esfahan, zakwaterowanie i upragniony nocleg.

12 dzień, Esfahan - Zwiedzanie Isfahan, znanego z charakterystycznych niebieskich kopuł i wspaniałych budynków. W programie: plac Naghch e-Jahan - jeden z największych placów miejskich na świecie, arcydzieło architektury perskiej meczet Imam, meczet Lotfollah Sheikh oraz Pałac Ali Ghapu (dawny Pałac Królewski) oraz pałac ośmiu cudów Hasht Behesht. Następnie przejdziemy do dzielnicy ormiańskiej, gdzie odwiedzimy kościół i muzeum Vank, pałac Chehel Sotun (Pałac Czterdziestu Kolumny). Ten dzień zakończymy widokiem: Siose pol (most z 33 łukami), most Allahverdi Khan, Khaju oraz Shahrestan (najstarszy most w Isfahanie sięga XIV w.).

13 dzień, Esfahan - Dzisiejszy dzień będzie należał do spokojniejszych. Tego dnia zwiedzimy świątynie ognia religii Zoroastrianin leżącą poza Esfahan. Następnie przejazd do Shaking, aby zobaczyć minarety Jomban, które są przykładem perskiej architektury z czasów najazdu mongolskiego. W godzinach popołudniowych będziemy mieli wolny czas na Wielkim Bazarze w Esfahan.

14 dzień, Esfahan – Kashan –  Ghom (Qom) – Teheran - Przejazd do Teheranu. Po drodze będziemy mogli zatrzymać się w Kashan (miasto, z których trzech Mędrców rozpoczęło swoją podróż do Betlejem), aby zobaczyć dom Borudjerdiha. Następnie udamy się do Qom, jednego z najbardziej konserwatywnych miast Iranu - centrum kształcenia teologów muzułmańskich. Zwiedzimy dom przywódcy Islamskiej Rewolucji, Ajatollaha Chomeiniego oraz grobowiec Fatimy - córki Mahometa - jedno z najświętszych mauzoleów szyickich. Po przyjeździe do Teheranu nocleg.

15 dzień, Teheran – Karaj – Chalus – Morze Kaspijskie – Ramsar ( trasa 280 km górskich dróg) - Opuszczamy stolice kraju i ruszamy na  północ kraju do Ramsar: irańskiego uzdrowiska na wybrzeżu Morza Kaspijskiego. Po drodze wizyty w miejscowościach Karadż i Chalus i przejazd przez przełęcze i bezdenne wąwozy gór Elbrus. Nocleg w uzdrowisku Ramsar.

16 dzień, Ramsar- wypoczynek – Masouleh (“Mały Tybet”) – Anzali (trasa 280 km) - Do południa wypoczynek lub tez wizytę w źródłach termalnych. Następnie żegnamy największe jezioro świata i ruszamy na górskie przełęcze czyli słynnego „Małego Tybetu”. Przejazd do Masouleh: bardzo ładnej wioski, położonej na stromym zboczu góry Talesh. Zbocze jest tak strome i wolnego miejsca jest tu tak mało, że dachy jednych budynków stanowią ulice bądź ogródki przed domami położonym nieco wyżej. Następnie przejazd do Anzali portowego miasta położonego nad Morzem Kaspijskim. Nocleg.

17 dzień, Anzali – Ardabil – Tabriz ( trasa 445 km) - Przejazd do Ardabil: jednego z najstarszych miast Iranu, kiedyś był nawet stolicą tego kraju. Położony jest ponad 1500 metrów nad poziomem morza, co zapewnie przyjemny klimat, zwłaszcza w środku lata. Warty obejrzenia jest tu kompleks świątynny Sheikh Safi-ad-Din-e-Ardabili, starożytne mosty oraz tak jak w prawie całym kraju, kilka meczetów i kolorowych bazarów. Wieczorem przyjazd do Tabriz.

18 dzień, Tabriz – Kandoan – Maragheh - Takht-e-Solaiman – Takab (trasa 380 km) - Wcześnie rano odwiedzimy Wielki meczet Kaboud. Następnie długa i ciężka droga prowadząca wśród górskich szlaków do miejscowości Kandovan, gdzie ludzie mieszkają w domach wyrzeźbionych w skałach. Jeśli czas pozwoli zatrzymamy się w Margheh, aby zobaczyć niebieskie i czerwone domy Ghaffariyeh. Następnie przejazd do Takab, aby zobaczyć pozostałości po świątyni zoroastrian Takht-e Soleyman. Nocleg w Takab.

19 dzień,  Zanjan – Soltanieh (Unesco) - Teheran (trasa 465 km) - Po śniadaniu przejazd do Soltanieh, miasta słynącego z mauzoleum Oljaytu zbudowanego przez Mongołów. Wnętrza mauzoleum porównywane są ze znanym na całym świecie Taj Mahal. Wieczorem przyjazd do Teheranu. Nocleg w hotelu.

20 dzień, Teheran – Warszawa - Dzień na zwiedzanie miasta, spokojne spacery po uliczkach, jeśli starczy czasu pójdziemy zobaczyć polski cmentarz wojenny. Czas na ostatnie zakupy….

21 dzień, Teheran – Warszawa - Bardzo wczesny transfer na lotnisko i odlot do Polski. Przylot do Warszawy, zakończenie imprezy.


Rezerwacja on-line

Termin:


Osoba kontaktowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
Osoba dodatkowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:

Uwagi:


Potwierdzenie:
Kod zabezpieczający: *


Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART