Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

KURDYSTAN

Kurdystan - od 1550 EUR i 1870 PLN - kraina składająca się właściwie z 4 państw. Obszar krzyżowania się na różnych kultur - widać to po tutejszych zabytkach: m.in. medyjskich, urartyjskich, perskich, arabskich. To również przepiękne góry, z którymi Kurdowie zawsze byli związani. Kurdowie mają swój własny język, flagę, bogatą historię, charakterystyczny strój, a nawet tradycje państwowe. Są też największym na świecie narodem, nie mającym własnego państwa. Zapraszamy na poznanie irackiej i tureckiej części Kurdystanu razem z nami!CENY I TERMINY
Typ: impreza objazdowa, 
Liczba dni: 11 
Terminy:
15.05.2015 - 25.05.2015

Cena wyprawy: 1550 EUR
Cena biletu: 1870 PLN
ŚWIADCZENIA

Cena obejmuje: transport, ubezpieczenie, zakwaterowanie w hotelach 3/4*, bilety wstępów, wyżywienie jak w programie, napiwki w restauracjach i hotelach, anglojęzycznego przewodnika, pilota. 
Cena nie obejmuje: napojów, napiwków dla kierowców i przewodników, wydatków osobistych, dopłaty do pokoju 1-osobowego 200 EUR.

PROGRAM


1 dzień, Warszawa - Gaziantep Spotkanie na lotnisku z pilotem i wylot z Warszawy do Gaziantep via Istanbul. Transfer do hotelu i nocleg.

2 dzień, Gaziantiep - Halfeti – Sanliurfa Tego dnia zaczynamy prawdziwą przygodę! Udajemy się na wschód w kierunku Eufratu. Zobaczymy na wpół zatopione malownicze miasteczko Halfeti i kierujemy się na pokład łodzi na prywatną wycieczkę w górę Eufratu do imponującej twierdzy Rum Kale. Ten znakomicie usytuowany Fort można zwiedzać pieszo. Późnym popołudniem, kontynuujemy wycieczkę na wschód, kierując się do Sanliurfa na kolację i nocleg w komfortowym hotelu Manici w orientalnym stylu.

3 dzień, Sanliurfa - Yuvacali Po śniadaniu odwiedzimy bazar i święte stawy rybne, a także jaskinię, gdzie według miejscowych wierzeń urodził się Abraham. Opuszczamy miasto i kierujemy się na północ do słynnego miejsca Göbekli Tepe - stanowiska archeologicznego Turcji kryjącego pozostałości prehistorycznego sanktuarium. Göbekli Tepe jest najstarszym znanym miejscem kultu stworzonym przez człowieka. Pobyt z kurdyjską rodziną, gdzie dowiedziemy się więcej o ich stylu życia. Będziemy mogli doświadczyć codziennego życia mieszkańców - dojenia owiec lub wypieku chleba na otwartym ogniu. Nocleg spędzimy na płaskim dachu domu, pod gwiazdami.

4 dzień, Yuvacali Po śniadaniu opuszczamy Yuvacali i promem przekraczamy Eufrat. Jedziemy w kierunku szczytu Mount Nemrut. Bus zostawi nas około 4-5 godz. spaceru od światowej sławy grobowca Antiocha I. Wędrujemy przez najbardziej spektakularne krajobrazy dochodząc do szczytu i 9 metrowego posągu w czasie zachodu słońca. Oglądaj zachód nad zlewem mezopotamskim przed wyruszeniem do górskiego schroniska na kolację i nocleg.

5 dzień, Siverek Po śniadaniu w naszym górskim zaciszu, przekroczamy Eufrat po raz ostatni. Jest czas na krótki przystanek, aby spróbować lokalnej kawy "mira" i spacer po małym kurdyjskim mieści Siverek, przed wyruszeniem do wygasłego wulkanu Karaca Dagi. Karaca Dag jest jednym z najmniej rozwiniętych regionów Turcji i jest domem dla plemion koczowników, którzy nadal utrzymują ich tradycyjny styl życia. Wczesnym popołudniem, przybędzimy do koczowniczego obozu i wypijemy herbatę z rodziną nomadów, którzy będą nas gościć na noc. Nocleg będzie w sąsiedztwie obozu nomadów w nowoczesnych namiotach dwuosobowych Namioty wyposażone są w śpiwory, poduszki, materace i lampy. Kolacja przygotowywana na ognisku.

6 dzień, Diyarbakir Dziś całkowita zmiana w podróży – kierujemy się do gwarnego miasta Diyarbakir. To miasto otoczone murami, położone nad Tygrysem, to samozwańcza stolica Kurdystanu w Turcji, zwana "Amed". Wybierzemy się na spacer z przewodnikiem wokół spektakularnych ścian bazaltowych, z wizytą w domu 'dengbej', tradycyjnych bardów, którzy opowiadają historię Kurdów w pieśniach. Kolacja odbędzie się w centrum w stylu Diyarbakir! Możemy tu spróbować tradycyjnej sziszy i poczuć gwar tętniącego życiem młodego miasta. Nocleg w dobrym hotelu.

7 dzień, Diyarbakir - Mardin Po śniadaniu przejeżdżamy na szczyt wzgórza do miasta Mardin. Czas na zwiedzanie tego pięknego miasta i jego kamiennej architektury. Przewodnik przeprowadzi nas przez labirynt ulic, tak wąskich, że podstawowe usługi, takie jak wywóz śmieci, są przeprowadzane tu przez osła! Mardin jest często wymieniany jako najbardziej kosmopolityczne ze wszystkich miast tureckich, ponieważ jest domem nie tylko dla Kurdów, Arabów i Turków, ale również do asyryjskich chrześcijan i Ormian. Skorzystamy z okazji i odwiedzimy klasztory pracy. Kolacja i nocleg w hotelu w zabytkowym hotelu.

8 dzień, Mardin - Duhok Wczesne śniadanie i wyjazd w kierunku granicy irackiej. W porze lunchu dotrzemy do kolorowego bazaru. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

9 dzień, Duhok – Lalish - Duhok Kurdów, którzy pielgrzymują tam wyznając Jazydyzm. Jazydyzm jest religią synkretyczną, wyznawaną przede wszystkim przez Kurdów, żyjących na pograniczu Iraku, Iranu, Turcji i Syrii oraz na emigracji. Została założona przez szejka Adiego w XII wieku. Jazydzi uważają, iż Bóg-Allah istnieje, jednak nie interesują go losy świata. Nie istnieje Piekło, ponieważ anioł Malak Taus żałując za grzechy, swymi łzami ugasił ogień piekielny. Wyznawcy są zwolennikami reinkarnacji, czczą Mojżesza, Jezusa i Mahometa. Dodatkowo z wielkim szacunkiem traktują planety, w tym Ziemię. Nie wolno jej plugawić, nawet plując na nią. Ważnymi obrzędami są chrzest, obrzezania oraz wypowiadanie szahady do ucha niemowlętom. Lalish z pozoru przypomina zwykłą wioskę, uwagę zwracają jedynie charakterystyczne wieże w kształcie stożków, nasuwające na myśl piramidy. Na ich szczycie znajdują się małe kule symbolizujące słońce, natomiast rozchodzące się od nich linie mają reprezentować promienie. Wzdłuż głównej ulicy na stokach doliny rozmieszczone są wiekowe budynki, głównie o przeznaczeniu sakralnym. Będziemy świadkami uroczystości religijnych, i weźmiemy udział w wystawnym pikniku wraz z wieloma pielgrzymami do sanktuarium Szejka Adiego. To unikalne doświadczenie pozwala być częścią pielgrzymki Kurdów, którzy są zobowiązani do złożenia 6-dniową wizyty w świętym miejscu w trakcie ich życia. Powrót do Duhok na kolację i nocleg.

10 dzień, Duhok - Hasankeyf - Diyarbakir Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przekroczenie granicy na stronę turecką. Przejazd przez Tygrys w Hasankeyf. Lunch i czas wolny na relaks w tym pięknym miejscu. Następnie kierujemy się do Diyarbakir na kolację i nocleg.

11 dzień, Diyarbakir - Warszawa Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski. Zakończenie imprezy.

 
 

Rezerwacja on-line

Termin:


Osoba kontaktowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
Osoba dodatkowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:

Uwagi:


Potwierdzenie:
Kod zabezpieczający: *


Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART