Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

Albania - Kraina Orłów

Wycieczka objazdowa, 12 dni, od 1120 EUR i 1225 PLN. Albania jeszcze do niedawna była zamknięta przed turystami i izolowana od świata. Niektórzy nawet sądzą, że ten kraj nie istnieje! Wspaniałe zabytki, góry, plaże, jeziora, śródziemnomorski klimat i gościnność mieszkańców sprawiają, że coraz częściej odwiedzają ten niewielki kraj turyści szukający nowych miejsc do odkrycia. Na trasie wycieczki zaplanowano zwiedzanie tak ciekawych miejsc, jak Park Archeologiczny Butrinti z ruinami starożytnego miasta, antyczna Apollonia, Durrës, Berat - miasto tysiąca okien, Gjirokastër - miasto tysiąca schodów. W programie jest także wizyta na Riwierze Albańskiej z jej najsłynniejszym kurortem - Sarandą, kiedyś dostępną tylko dla dygnitarzy.Wycieczka objazdowo-pobytowa, 
Ilość dni: 12 
Terminy: 30.04.2015 - 11.05.2015
03.09.2015 - 14.09.2015

Cena wyprawy: 1120 EUR
Cena biletu: 1225 PLN

Cena: przy grupie 8-osobowej: 1120 EUR


Obejmuje:

przewozy na trasie minibusem z klimatyzacją,

usługi polskiego kierowcy i przewodnika,
noclegi w wymienionych hotelach 3/4*,
opłaty wstępu do muzeów parków narodowych i archeologicznych,
wyżywienie na całej trasie zgodnie z programem (śniadania w formie bufetu, 6 obiadów – 2, 3, 4, 7, 10 i 11 dzień; 11 kolacji w restauracjach),
transfery z i na lotnisko,
ubezpieczenie turystyczne


Nie obejmuje: kosztów biletów lotniczych już od 1150 PLN, dodatkowych posiłków, napojów, wydatków osobistych, dopłaty do pokoju 1-osobowego


Uwagi: Minimalna liczba uczestników: 8 osób


PROGRAM

 

Dzień 1, Warszawa - Tirana - Elbasan - Pogradec
Wylot z Warszawy do Tirany via Wiedeń. Po przylocie powitanie przez lokalnego przewodnika i transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu zaczynamy zwiedzanie Tirany. Wycieczka rozpoczyna się od placu Skanderbega, na środku którego znajduje się spiżowy pomnik Jerzego Kastrioti Skanderbega – największego bohatera narodowego. Następnie zobaczymy przepiękny meczet Hadżi Ethem Beja i Wieżę Zegarową, na której wejść na jej szczyt pokonując 90 schodów układających się w mocno skręconą spiralę. Ma 35 m wysokości, a więc może posłużyć za punkt widokowy. W planie zwiedzania mamy również Muzeum Narodowe, Narodową Galerię Sztuki, Pałac Kultury oraz Narodowe Muzeum Historyczne. Na koniec wyczerpującego dnia zjemy kolację w tradycyjnej restauracji Era, po którym możemy zacząć poznawać życie nocne mieszkańców Tirany. Odbędziemy krótki spacer w okolicy "zakazanego miasta", gdzie domy liderów komunistycznych nadal stoją obok modnych butików i drogich sklepów jubilerskich. Nocleg w hotelu Vila Alba.

 

Dzień 2, Tirana - Elbasan –Pogradec - Voskopoja – Korça

 

Rano wyjazd w kierunku Pogradec. Przejazd przez Elbasan, gdzie zatrzymamy się na krótki zwiedzanie. Zobaczymy m.in. Muzeum Etnograficzne oraz twierdzę, która początkowo miała 26 wież i bastionów, a dziś pozostały z niej znaczące fragmenty. Zachowały się też charakterystyczne wplecione w miejską zabudowę kamienne bramy z fragmentami murów. Przejazd nad jezioro Ohrid - jedno z najgłębszych jezior słodkowodnych w Europie, które jest domem dla wielu unikalnych na skalę światową ryb i ptaków. Obiad w lokalnej restauracji w Drilon – miejscowości w pobliżu jeziora, która była ulubionym miejscem wypoczynku byłego dyktatora Hodży. Po obiedzie kontynuujemy przejazd do Korçy. Po przybyciu zaczynamy zwiedzanie od Muzeum Archeologicznego mieszczącego się w pięknym drewnianym domu osmańskim. Kolejno Muzeum Sztuki Średniowiecznej z obrazami i ikonami wykonanymi przez znanych lokalnych artystów. Odwiedzimy również wnętrza Katedry Prawosławnej, meczet Iljaza Mirahori oraz słynny bazar. Aby zaczerpnąć świeżego powietrza przejedziemy przez górskie lasy sosnowe do małej wsi Voskopoja (21km) - znanego centrum sztuki, gdzie niektórzy z najbardziej utalentowanych malarzy praktykują swój zawód. Obiad w restauracji Pashuta. Wizyta w niezwykłym kościele Shen Koll z 1721 roku zawierającym freski i obrazy o wielkiej wartości ikonograficznej. Powrót do Korçy i zakwaterowanie w hotelu Grand. Czas wolny i kolacja w Tawernie Vasili.

 

Dzień 3, Korça - Benja - Leusa - Përmet

 

Wczesny wyjazd do Përmet przez Leskovik (ok. 150 km). Zatrzymamy się w Benja, gdzie można wykąpać się w wodach termalnych. Będziemy podążać malowniczą trasą, gdzie zrobimy kilka przystanków, m.in. w Erseka, Farma i Sotira. Po przyjeździe do Përmet obiad (ok. godz. 15) po którym rozpoczniemy poznawanie miasta. Kontynuujemy naszą podróż 2-godzinną wędrówką do miejscowości Leusa, słynnej z bizantyjskiego kościoła i Vjosa z widokiem na dolinę. Powrót do Përmet i zakwaterowanie w hotelu Alvero. Kolacja w tradycyjnej restauracji z ludową muzyką regionu. Nocleg.

 

Dzień 4, Përmet - Gjirokastër - Saranda

 

Po śniadaniu opuszczamy ho Krótki przystanek w Tepelenie na oglądanie zamku i przejazd w kierunku miasta Gjirokastra. Jest to rzadki przykład idealnie zachowanego miasteczka ottomańskiego. Dawna wieś stała się jednym z najważniejszych południowych miast Albanii. Gjirokastra skrywa jedno z najpiękniejszych i najbardziej typowych dla regionu twierdz – zbudowany w XVII wieku dwupiętrowy budynek z szarego łupka. W mieście znajduje się również bazar, meczet z XVIII wieku, a także dwa kościoły z tego samego okresu. Odwiedzimy zamek Argjiro, Narodowe Muzeum Broni i Muzeum Etnograficznego, stojącego na miejscu domu Hodży, komunistycznego albańskiego dyktatora. Obiad w restauracji Rrapi na bazarze. Kontynuujemy podróż kierunku Sarandy. Po drodze zobaczymy miejsce naturalnego albańskiego piękna – Blue Eye, miejsce gdzie wypływa strumień, który tworzy rzekę. Blue Eye znajduje się w otoczeniu lasu z orzechów laskowych, wiśni, sosen i jodeł. Następnie odwiedzimy niezwykły bizantyjski kościół św. Mikołaja we wsi Mesopotam. Zakwaterowanie w hotelu Brilant w Sarandzie. Kolacja w restauracji Demi przy brzegu morza. Nocleg.

 

Dzień 5, Saranda - Butrint - Ksamil - Saranda

 

Po śniadaniu wyruszamy do Parku Archeologicznego Butrint, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Zobaczymy tam świetnie zachowane ruiny starożytnego miasta w cudownym naturalnym tle. Zwiedzimy m.in.: Świątynię Aesclepios, baptysterium, teatr, Lions Gate, Akropol. Następnie przejedziemy do Ksamil (15 minut), gdzie będziemy mieli czas na obiad. Ksamil to istny raj na ziemi - plaża tutaj jest piaszczysta, a woda niesamowicie błękitna. Czas wolny na rozkoszowanie się wspaniałą zatoką i przejazd do Sarandy. Krótkie zwiedzanie miasta, spacer bulwarem i odwiedziny Starej Synagogi. Kolacja w restauracji Lëkursi i nocleg.

 

Dzień 6, Saranda - Qeparo - Drimadhes - Llogara

 

Po śniadaniu przejazd do albańskiej riwiery, skąd udamy się na wspinaczkę do wioski otoczonej przez drzewa oliwne. Dolina Qeparo oferuje zapierające dech widoki na morze, wioskę i zamek Karos. Możemy także odwiedzić piękny kościół Saint Mitri i klasztor. Następnie przejedziemy do Drimadhes przez miasto Himara. Transfer do Parku Narodowego Llogara położonego 1000 m n.p.m. Czas na rozkoszowanie się wspaniałymi krajobrazami lasów parku. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg w hotelu Alpin.Popołudnie spędzamy nad morzem. Następnie transfer do Parku Narodowego Llogara, położonego 1000 m n.p.m. Kolacja i nocleg w hotelu w parku.

 

Dzień 7, Llogara – Apollonia – Berat – Durrës

 

Tego dnia rozpoczynamy 40 minutowym przejazdem do Vlory - prawdziwego śródziemnomorskiego raju i miejsce, gdzie rozdzielają się Morze Jońskie i Adriatyckie. Przejazd do miasta Apollonia (ok 1h 20min) z VII wieku p.n.e., antycznego miasta położonego 11 km na zachód od współczesnego miasta Fier. Wśród najciekawszych zabytków wartych zobaczenia są: Bouleterion (rada miasta), biblioteka, łuk triumfalny, świątynia Artemidy, Odeon, z II w p.n.e., teatr o pojemności 10.000 widzów, Nymphaeum, monumentalna fontanna. Rzeźby i obiekty są wystawiane w muzeum, które mieści się w klasztorze. Po wizycie w Apollonia, kierujemy się do Berat (65 km). Obiad w tradycyjnej restauracji i zwiedzanie Berat, nazywanego miastem tysiąca okien. Odwiedzimy muzeum Onufri ze sztuką bizantyjską, katedrę, kościół św. Trójcy i okolice Mangalem. Przystanek na lunch w restauracji Koço Plaku w fortecy, gdzie będziemy mogli spróbować znakomitego lokalnego wina. Transfer do Durrës (93 km), zwiedzanie bizantyjskich murów miejskich, rzymskiego amfiteatru i Muzeum Archeologicznego. Zakwaterowanie w hotelu Dolce Vita i kolacja.

 

Dzień 8, Durrës - Prizren - Gjakovë - Valbonë

 

Poranny przejazd do Kosowa przez nowo wybudowaną autostradę. Odwiedzimy miasto Prizren, które jest drugim największym miastem Kosowa. Prizren znajduje się w przestrzeni, w której spotykają się dwie kultury i trzy wielkie religie. Znajdujemy tam zabytki takie jak zamek Prizren, kościół św. Piątku i meczet Sinan Pasha oraz łaźnia Gazi Mehmed Pasha's. Oprócz zabytków znajduje się tu również bogate dziedzictwo kulturowe, w którym zapisali się obywatele Prizren. Podróż kontynuujemy w kierunku Valbonë przez Gjakovë, gdzie zatrzymamy się na obiad. Nasz przejazd będzie odbywał się wzdłuż pięknej doliny, do cudnej wioski Valbonë, gdzie odbędzie się nasza kolacja i nocleg.

 

Dzień 9, Valbonë - Qafa e Rosit - Valbonë

 

Valbonë jest idealnym miejscem, by rozpocząć wspinaczkę w otaczające ją góry. My wyruszymy w kierunku wioski Kukaj (900m n.p.m.). Stamtąd ścieżka poprowadzi nas we wschodnie Alpy Albanii, by zdobyć szczyt Qafa e Rosit (2000m). Ścieżka pnie się łagodnie przez zielone doliny ze wspaniałymi widokami na Jezerca, Rrethi i górę Bardhë – Biały Krąg. Na koniec dnia dotrzemy do miasta Valbonë. Kolacja z tradycyjną muzyką regionu Tropoja i nocleg w hotelu.

 

Dzień 10, Valbonë - Fierza - Koman -Shkodra - Shëngjin

 

Wcześnie rano transfer minibusem (2h) na rejs na trasie Fierze – Koman, przekraczamy spektakularny kanion rzeki Drini. 2 godzinna przeprawa dostarcza spektakularnych widoków. Transfer do Shkodra, miasta w kształcie rombu oferującego piękne widoki oraz wspaniałe zabytki, takie jak Cytadela Rozafa i Katolicka Katedra. Setki lat tolerancji religijnej i etnicznej spowodowały rozwój handlu, spowodowany powstawaniem domów kupieckich i wielu meczetów oraz katolickich i prawosławnych kościołów leżących blisko siebie. Obiad w restauracji i spacer po starej części miasta. Następnie kierujemy się do miasta portowego Shëngjin (ok. 50 km). Zakwaterowanie w hotelu Ermiri w Shëngjin. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 11, Shëngjin - Kruja - Tirana

 

Tego dnia kierujemy się w stronę miejscowości Kruja. Najważniejszym punktem naszego pobytu jest zachowany tylko częściowo teren cytadeli (Kalaja e Krujës), fortecy z V lub VI stulecia. Przejzad do Tirany, gdzie zjemy obiad w restauracji 1st May. Po obiedzie wycieczka po stolicy Albanii. Odwiedzimy m.in. słynną piramidę Hodży. Zakwaterowanie w hotelu Te Stela i pożegnalna kolacja.

 

Dzień 12, Tirana - Warszawa

 

Po śniadaniu pakujemy się i wybieramy na zwiedzanie ostatniego punktu naszej wyprawy - Zamku Preza. Zamek ten znajduje się w górnej części wsi o tej samej nazwie. Ten mały zamek został zbudowany w XIV i XV wieku przez feudalny ród Topiaj. Jest zadeklarowany jako "Pomnik Kultury". W narożach znajdują się cztery okrągłe wieże. Wieża Sahat została zbudowana w latach 1800-1850. Wieża ta znana jest ze strategicznego położenia, dzięki czemu doskonale kontrolowała przedpola Tirany i strategiczny zamek Kruja. Wewnątrz zamku znajduje się wiele restauracji i kawiarni. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy via Wiedeń. Zakończenie imprezy.

Rezerwacja on-line

Termin:


Osoba kontaktowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
Osoba dodatkowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:

Uwagi:


Potwierdzenie:
Kod zabezpieczający: *


Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART