Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

Incentive w Gruzji - Winny Tour, 6 dni

Prawdziwa gratka dla koneserów wina i smakoszy wyśmienitego jedzenia. Oferta Incentive w Gruzji - Winny Tour to doskonała okazja by poznać Gruzję od bardzo mocnej strony czyli od kuchni! Odwiedzimy najpiękniejsze miejsca kraju - zachwycającą stolicę Tbilisi i zielony region Kakhetii, który jest kolebką winiarstwa wraz z perłami tej części kraju - wykutym w skale zespołem klasztornym Davit Garedji z VI wieku, XVIII-wiecznym "miastem miłości" Sighnaghi, XI-wieczną katedrą Alaverdi, XIX-wiecznym pałacem w Tsinandali, w którym mieszkał Aleksander Chavchavadze zwany "ojcem gruzińskiego romantyzmu" a także liczne wytwórnie wina gdzie poznamy pełen proces produkcji i będziemy degustować najlepsze wyroby! Poznamy także najsmaczniejsze gruzińskie potrawy - raj dla podniebienia (pierogi chinkali, placki chaczapuri w kilku wersjach, bakłażany z orzechami, zupy charczo i czikirtma, itd.) oraz historię, kulturę i folklor Gruzji. Gruzińska metoda wyrobu wina może pochwalić się 8 tysiącami lat tradycji i jest na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO!CENY I TERMINY


Wycieczka dla grupy zorganizowanej min. 16 osób


Cena: 480 USD/os.


ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje: zakwaterowanie w hotelach *** w Tbilisi i w Telavi w pokojach dwuosobowych z własnym węzłem sanitarnym. Dodatkowe noclegi w noc przylotu i wylotu. Transfer z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko, transport na trasie wycieczki klimatyzowanym autbusem, opiekę polskojęzycznego pilota-rezydenta, który jest do Państwa dyspozycji podczas całej wycieczki, degustację wina i gruzińskiej grappy -czaczy, wyżywienie  w formie śniadań i obiadokolacji, wejścia do miejsc objętych opłatami i wiele innych atrakcji.

 

Cena nie obejmuje -  przelotu PLL LOT już od 1260 zł, ubezpieczenia KL, NNW, wydatków natury osobistej. 


 

Program1 dzień - Zebranie grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Gruzji o godz. 22.40. Lot trwa około 3 godzin.

2 dzień - godz. 4.50 czasu gruzińskiego - przylot do Tbilisi, powitanie przez pilota Tamada-Tour, transfer z lotniska do hotelu, odpoczynek, śniadanie, wyjazd na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji. Zawitamy do największej (może pomieścić 10 tyś. wiernych!) cerkwi na Kaukazie Tsminta Sameba (Sobór Świętej Trójcy, XX w.), potężnej twierdzy Narikala (VI-VIII w.), pamiętającej rządy arabskich emirów, cerkwi Anchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) i Sioni (XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych w najstarszej bo 1500-letniej dzielnicy Abanotubani, w tym najbardziej znanej Łaźni Orbeliani (XIX w.). Wjeżdżamy kolejką gondolową i podziwiając panoramę miasta podchodzimy do stóp pomnika Kartlis Deda - Matki Gruzji (XX w.). Tbiliska starówka urzeka nas swoim ekumenizmem, obok siebie sąsiadują kościół ormiański, synagoga żydowska i meczet muzułmański. Przechodzimy do rejonu kawiarni i restauracji. Można tu zjeść znakomite lody, kupić prezenty i pamiątki czy stroje narodowe a także spróbować lokalnej kuchni. Czas wolny, przerwa kawowa. Następnie spacer główną arterią Tbilisi - Aleją Rustaveli. Zaczynamy od pomnika św. Jerzego na Placu Wolności gdzie znajduje się również dawna siedziba ratusza miejskiego. Po drodze mijamy gmach dawnego Parlamentu gdzie rozegrała się Rewolucja Róż w 2003 roku i gdzie przemawiał prezydent Lech Kaczyński, operę w stylu mauretańskim, dawny pałac gubernatora Kaukazu, cerkiew Kashveti (XIX w.) oraz budynki teatru i filharmonii. Obiadokolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem tańca. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień - Śniadanie, ruszamy do Kahketii, najstarszego rejonu Gruzji, kolebki wina gdzie wyrabia się 70% krajowej produkcji tego trunku. Po drodze odwiedzamy imponujący zespół klasztorny na półpustyni Davit Garedji (VI-XII w.), tuż przy granicy z Azerbejdżanem, z freskami z XI wieku, a następnie docieramy do miasta Signaghi (XVIII w.) zwanego gruzińskim Carcasonne. Położone na wysokiej górze otoczone murami obronnymi i licznymi basztami stanowi znakomite miejsce widowiskowe. Zaglądamy do położonego niedaleko miasta klasztoru żeńskiego w Bodbe (IX-XVII w.) Tutaj pochowana jest św. Nino, mniszka z Kapadocji, która zainicjowała wprowadzenia chrześcijaństwa do Gruzji. Odwiedzamy oddział Muzeum Narodowego z wspaniałą kolekcją malarstwa gruzińskiego prymitywisty Niko Pirosmanishvilego (znanego z piosenki Ałły Pugaczowej "Milion purpurowych róż" oraz misternych rzeźb sprzed 3000 lat! Degustacja wina w ekologicznej wytwórni. Obiadokolacja w stylowej restauracji w Signaghi. Nocleg w hotelu w Telavi, stolicy regionu. Polecamy spacer główną arterią miasta, w całości odnowionej dzięki pomocy z Banku Światowego.

 

 

4 dzień - Śniadanie, city tour po Telavi, wyjazd na zwiedzanie pereł architektury świeckiej i sakralnej Kakhetii - cerkwi w Alaverdi (XI w.) z kopułą na 55 m. wysokości, średniowiecznego miasta - stolicy Kakhetii Gremi (XV w.), zespołu klasztornego Nekresi (IV-XVI w.), wojskowego schronu z czasów radzieckich gdzie wino przechowywane jest w 10 kilometrowym tunelu oraz najstarszej w Kakhetii fabryki wina Kindzmarauli Corporation w Kvareli. Tam zwiedzamy obiekt i degustujemy produkowane wyroby. Poznamy kilka najpopularniejszych szczepów winogron i produkowanych z nich win (Saperavi, Kindzmarauli, Kisi, Rkatsiteli), pełen proces wyrobu od fermentacji do butelkowania i unikalną, zupełnie odrębną od europejskiej sztukę winiarską. Możliwość zakupu wina po bardzo dobrych cenach. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Telavi.

5 dzień - Śniadanie, żegnamy się z Kakhetią i wracamy do Tbilisi. Po drodze trafiamy do pałacu i ogrodów wybitnego myśliciela, polityka, poety zwanego "ojcem gruzińskiego romantyzmu", Aleksandra Chavchavadze w Tsinandali (XIX w.). Zajrzymy również do domowego muzeum i wytwórni wina w Numisi, która istnieje od XVI wieku. Przejazd do Tbilisi. W Tbilisi odwiedzamy lokalny bazar wyrobów rękodzieła artystycznego i antyków zwany Suchym Mostem, potem ostatni raz spacerujemy po tbiliskiej starówce, wieczorem przepięknie oświetlonej. Pożegnalna obiadokolacja w stylowej restauracji. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

6 dzień - Przygotowanie do powrotu do Polski, śniadanie w formie suchego prowiantu, godz. 2.00 w nocy wyjazd na lotnisko, godz. 4.50 wylot do Warszawy, godz. 6.20 czasu polskiego - lądowanie na Okęciu. Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!
Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART