Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

Łowienie ryb nad Bajkałem, 9 dni

BAJKAŁ - Łowienie ryb w syberyjskim morzu - 9 dni. W czasie pobytu nad Bajkałem zobaczymy zamarznięte formy lodowe na skalistych wybrzeżach, zajrzymy do wnętrza lodowych grot i przejdziemy po tafli jeziora, zamarzającego na głębokość od 1,5 do 2 metrów. Trzy dni łowić będziemy spod lodu okonie, lipienie i omule.TERMIN: do ustalenia

Cena: do ustalenia


 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:


noclegi: 2 noclegi w Irkucku hotel 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami;5 noclegów na Olchonie w bazie turystycznej, pokoje 2-osobowe z WC typu sławojka i prysznicem na podwórku, wyżywienie: zgodnie z programem, atrakcje: 3 dni łowienia ryb wraz z wymaganymi pozwoleniami, wycieczka na Olchonie na przylądek Choboj, spotkanie z szamanem u Buriatów, transport z Irkucka nad Bajkał i z powrotem, transfery uazami na Olchonie obecność polskiego pilota, ubezpieczenie NNW i KL. 

 


CENA NIE OBEJMUJE:

  

- biletu na przelot Warszawa – Moskwa; Irkuck - Warszawa – ok. 2800 zł

2 kolacji w Irkucku ok. 15 euro/kolacja

- atrakcji fakultatywnych – bania, muzea w Irkucku

- dopłaty do jedynki – ok. 200 euro

-  kosztów wizy i dokumentacji wizowej: do Rosji – 320 zł (dla osób spoza mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego oraz lubelskiego dodatkowo są płatne koszty przesyłki 70 zł 

 

Informacje:

 

Bajkalskie ryby: lipień, okoń, omul

 

Transportautobus lub mikrobus w zależności od liczby osób na Olchonie uazy – mały (8 -osobowy) terenowy busik, Irkuck – Chużyr (główna osada na wyspie Olchon) ok. 320 km.

 

Wyżywieniemenu zgodne z miejscową kuchnią i zwyczajami, posiłki na bazie ryb (zwłaszcza na Olchonie i Świętym Nosie)

 

Ubranienależy przygotować się na ZIMNO, długie przebywanie na świeżym powietrzu i w trudniejszych warunkach (przejazdy uazami);  potrzebne będą wygodne, ciepłe buty. W świątyniach prawosławnych należy mieć odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie)

 

Podróżsamolot - proszę pamiętać o limicie kilogramów w bagażu, i o przepisach dotyczących niewnoszenia ostrych przedmiotów (pilnik, nożyczki itd.) oraz napojów, dezodorantów, płynów do, po goleniu itd. w butelkach o pojemności powyżej 100 ml


WARTO WIEDZIEĆ:

 

Waluta Obowiązującą waluta w Rosji są ruble. Wymienić złote na ruble można w kantorze w Warszawie lub bezpośrednio w Moskwie. Proponujemy przed wyjazdem kupić trochę rubli na pierwsze wydatki. W Rosji wymiana waluty realizuje się w bankach lub kantorach. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który należy okazać w miarę potrzeby.

Płatność kartą W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i pod. Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku. 

Granica Przy przekroczeniu granicy wymagana jest wiza. Aby uzyskać wizę 30 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, kolorowe, matowe, en face (na wprost), na jasnym tle), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Rosji, z co najmniej dwoma wolnymi stronami.

Hotel Zakwaterowanie według opisu w programie.

Wyżywienie Wyżywienie według opisu w programie.

Czas  po przyjeździe do Ułan-Ude należy przesunąć zegarek o 7 godz. do przodu. 

Pogoda Średnia temperatura w lutym – ok. 17 °C

 

PROGRAM

 

1 dzien Wylot z Warszawy samolotem rejsowym do Irkucka. Przesiadka w Moskwie. Wylot nad Bajkał.

2 dzień. Przylot o godzinie 04.00 do IRKUCKA, zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Spacer po mieście z pilotem. Dla chętnych wyjście do „Dzielnicy 130”: specjalnie stworzonej strefy turystycznej w Irkucku, która obejmuje dziesiątki zabytków. Dzielnica znajduje się w południowej części historycznego centrum Irkucka, na które składa się 16 odrestaurowanych budynków. Przeniesiono tutaj też 8 budynków z innych części Irkucka; m. in. dom kowala. Znajdują się tutaj także sklepy z pamiątkami, kawiarnie i restauracji, kolacja w jednej z tutejszych restauracji (fakultatywnie).

3 dzień Wyjazd autokarem na wyspę OLCHON. Pod koniec dnia przeprawa samochodami przez zamarzniętą cieśninę OLCHOŃSKIE WROTA i przybycie do CHUŻYRU, największej osady na wyspie. Zakwaterowanie w bazie turystycznej, kolacja i wieczorny relaks w bani (fakultatywnie).

 

OLCHON to największa z bajkalskich wysp. Długa na 72 km, szeroka na 15 km, zadziwi rozmaitością krajobrazu - stepy, skały, lasy i jeziora, plaże. Olchon to święta wyspa szamanizmu, to miejsce pamiętające też mroczne radzieckie czasy. Znajdował się tutaj łagier, w którym więźniowie łowili i przerabiali bajkalskie ryby.

 

4 dzień Śniadanie, wyjazd na cieśninę Małe Morze i łowienie ryb spod lodu. Wieczorem nauka gotowania prawdziwej syberyjskiej uchy. Kolacja, nocleg.

5 dzień Śniadanie, wyjazd na jezioro Jałga, znajdujące sie ok. 15 km od Chużyru, łowienie ryb spod lodu. Wieczorem grillowanie złowionych ryb. Kolacja, nocleg.

6 dzień Śniadanie, wyjazd na Taszkińską Spadź łowienie ryb spod lodu. Wieczorem dla chętnych utrwalenie umiejętności - gotowanie zupy rybnej. Kolacja, nocleg

7. dzień

Śniadanie. Zwiedzanie najciekawszych miejsc OLCHONU - dojazd samochodem na CYPEL CHOBOJ, co z buriackiego oznacza „kieł”. Dla tych, którzy nie mają dość ryb przygotowana przez miejscowych na ognisku ucha lub gulasz mięsny i parzona z miejscowych traw „herbata”. Powrót do bazy turystycznej. Kolacja, nocleg.

8 dzień Śniadanie. Przeprawa samochodem przez zamarzniętą cieśninę. Powrot do IRKUCKA, po drodze zwiedzanie buriackiej wsi, spotkanie z szamanem, zwiedzanie Muzeum Buriackego, obiad w jurcie w UST-ORDZIE. Przyjazd do Irkucka zakwaterowanie w hotelu, kolacja (fakultatywnie), nocleg.

9 dzień Śniadanie (w zależności od godzin wylotu). Transfer na lotnisko. Wylot do Moskwy i dalej do WARSZAWY. 

 


 
Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART