Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

Litwa - Ostra Brama (5 dni)

AUTOKAROWA PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II I ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ
CENY I TERMINY


Ilość dni: 5 dni

Termin: 14-18.04.2015

Cena: od 880 zł/os.


Przystanki gdzie można dołączyć: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek


ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje:

 

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 3 noclegi w hotelach **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami, małżeństwa – pokoje 2 os.
  •  1 nocleg w pensjonacie; pokoje 2-4 osobowe z łazienkami.
  • 4 śniadania, 4obiadokolacje, 1 obiad
  • opiekę i informację turystyczną pilota • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2000 €, do 5000 zł w RP
Cena nie obejmuje: 
  • program z opieką  duchową Kapłana – każdego dnia Msza święta.
  • program może ulec drobnym zmianom
  • dokument: dowód osobisty lub paszport
  • na wstępy, system nagłaśniający, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe - ok. 30 EURO


PŁOCK – SOKÓŁKA - WIGRY · WILNO · TROKI · KOWNO


PROGRAM


DZIEŃ 1 POBYT W PŁOCKU - MIEJSCU ZWIĄZANYM Z ŚW. FAUSTYNA KOWALSKĄ

Wyjazd w godzinach rannych.  Przejazd do Płocka – nawiedzenie miejsca pobytu św. FAUSTYNY KOWALSKIEJ. Adoracja Najświętszego Sakramentu . Przejazd do Sokółki  – miasteczka na Podlasiu, gdzie 12.10.2008 roku miał miejsce Cud Eucharystyczny. Przemieniona hostia w cząstkę Ciała Pańskiego została umieszczona w kaplicy Matki Bożej Różańcowej w kościele Św. Antoniego (z 1848 roku). Zobaczymy również Cerkiew Św. Aleksandra Newskiego z 1853 roku oraz zabytkową kapliczkę u zbiegu ulic Grodzkiej i Kresowej z 1906 roku. Przejazd do Supraśla. Zobaczymy zespół klasztorny – cerkiew pw. W. Jana Teologa,  a także udamy się do pałacu Archimandrytów, w którym znajduje się Muzeum Ikon ze zbiorem około 1200 ikon, z których najstarsze pochodzą z XVIII w. Duża część tego zbioru to ikony zatrzymane przez celników w czasie prób przemytu ich do Polski zza wschodniej granicy. Obiadokolacja i nocleg w  oklicy  Różanegostoku.

DZIEŃ 2POBYT NAD JEZ. WIGRY

Śniadanie, przejazd nad jezioro Wigry położone na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie pokamedulskiego zespołu klasztornego – miejsc upamiętniających pobyt św. Jana Pawła II w czasie pielgrzymki do ojczyzny w 1999 r. Obecnie zespół składa się z eremów, kościoła, refektarza, domku furtiana, kaplicy kanclerskiej i wieży zegarowej. W podziemiach kościoła spoczywa pierwszy biskup wigierski, wybitny kaznodzieja ks. Franciszek Karpowicz i zakonnicy – kameduli. Do zwiedzania udostępnione są również pokoje papieskie: sypialnia, pokój gościnny, kaplica. Przejazd do Wilna. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 ZWIEDZANIE WILNA

Śniadanie. W mieście, gdzie do dziś przeplatają się trzy kultury: litewska, polska i białoruska, zwiedzimy Starówkę wileńską wpisaną na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Odwiedzimy najważniejsze miejsce związane z kultem Maryi na Litwie – klasycystyczną pozostałość fortyfikacji miejskich – Ostrą Bramę z kaplicą Matki Boskiej  Ostrobramskiej. Znajduje się tu, przyciągająca od wieków rzesze pielgrzymów, gotycka kaplica z obrazem Matki Bożej Miłosiernej Ostrobramskiej – Msza święta. Namalowany przez nieznanego autora na dębowych deskach obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej był uroczyście koronowany w 1927 roku przez kardynała Aleksandra Kakowskiego w obecności Marszałka Józefa Piłsudskiego i prezydenta Ignacego Mościckiego. Następnie zobaczymy klasztor Bazylianów, barokowy zespół uniwersytetu wileńskiego, którego studentami byli m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Czesław Miłosz. Nawiedzimy kościół św. Ducha, klasycystyczną archikatedrę, odradzający się Zamek Królewski, kościoły św. Anny i Bernardynów, pomnik Adama Mickiewicza. Czas wolny na Starym Mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 DALSZE ZWIEDZANIE WILNA, POBYT W TROKACH

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wilna – tura objazdowa po mieście. Zobaczymy Górę Trzech Krzyży z pomnikiem poświęconym ofiarom stalinizmu na Litwie, odwiedzimy dzielnicę Antokol z kościołem śś. Piotra i Pawła – najcenniejszym zabytkiem barokowym w Wilnie (około 2 tysiące rzeźb we wnętrzu kościoła). Śladami św. Faustyny – nawiedzanie miejsca pobytu na Ul. Gribu. Zobaczymy również cmentarz na Rossie – najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński z grobowcem matki marszałka Józefa Piłsudskiego i jego sercem, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla ojczyzny. Po południu przejazd do Trok. Zwiedzimy zabytkowe budynki architektury karaimskiej: średniowieczny zamek na Wyspie Zamkowej, na jeziorze Galwe zbudowany przez księcia Witolda, kościół farny pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Przespacerujemy się również nad jeziorami Galwe i Tataryszki. Dodatkową atrakcją będzie degustacja karaimskich kibinów. Powrót do Wilna na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5ZWIEDZANIE KOWNA, POWRÓT DO POLSKI

Śniadanie. Przejazd do Kowna. Nawiedzenie największego na Litwie zespołu  klasztornego karmelitów w Pożajściu. Msza święta. Wyjazd w drogę powrotną. Po przekroczeniu granicy obiad pożegnalny. Zakończenie podróży w późnych godzinach wieczornych.
Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART