Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

Turcja - Śladami św. Pawła

Pielgrzymka do Turcji 

CENY I TERMINY


Ilość dni: 8 dni

Terminy: 05.10-15.10.2015

Cena: od 3 280 zł /os.

 

ŚWIADCZENIA

 

Cena obejmuje: 

 

▪ przelot na trasie: Polska – Turcja – Polska wraz z opłatami lotniskowymi
▪ przejazd komfortowym autokarem
▪ 7 noclegów w hotelach *** pokoje 2-3 os. z łazienkami
▪ 7 śniadań, 7 obiadokolacji
▪ opiekę i informację turystyczną pilota
▪ ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2 000 €, do 5000 zł w RP


Cena nie obejmuje:


▪ wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
▪ program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
▪ niezbędny dokument: 
paszport (ważny minimum 6-mcy od daty powrotu) + wiza
▪ na bilety wstępu, wizę turecką, nagłośnienie i inne wydatki programowe należy przygotować ok. 200 €
▪ dopłata do pokoju 1 os. – 980 zł


EFEZ · MERYEMANA · GRÓB ŚW. JANA · PAMUKKALE · HIERAPOLIS
LAODYCEA · ISTAMBUŁ · BERGAMA · WYSPA SAMOS*


PROGRAM


DZIEŃ 1 PRZYLOT DO IZMIRU

Zbiórka uczestników na lotnisku. Odprawa bagażowo-celna, po której przelot do Izmiru. Przejazd do Efezu – zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych w rejonie Morza Śródziemnego. W 53 n.e. przybył tu św. Paweł i wkrótce założył gminę chrześcijańską. Zwiedzimy m.in. miejski mur obronny, gimnazjon Vediusa, drogę Arkadyjską (portową), teatr dla 24 tys. widzów, gmach biblioteki Celsusa, świątynię Hadriana. Wizyta w domku, w którym zgodnie z tradycją Matka Boska wraz ze Świętym Janem mieszkali w latach 37-48 n.e. Miejsce to zostało odkryte 29 czerwca 1891 r. przez wyprawę badawczą zorganizowaną przez księży lazarytów z Izmiru. Położone jest ono na wzgórzu Coressus, zwanym Wzgórzem Słowików. Dom Marii Panny odwiedził św. Jan Paweł II 30.11.1979 r. a papież Benedykt XVI 29 listopada 2006. Wzdłuż drogi prowadzącej na wzgórze umieszczono szereg tablic, w różnych językach (również po polsku) informujących o tym miejscu. W niewielkiej kaplicy znajduje się ołtarz z figurą Matki Bożej i świece zapalane przez przybywających. Przy drodze, poniżej domu znajdują się trzy źródła wody: źródło miłości, zdrowia i szczęścia. Obok, na specjalnie przygotowanych kratach, pielgrzymi zawieszają prośby kierowane do Matki Bożej. W okolicy, na wzgórzu Aysoluk, nawiedzimy także grób św. Jana. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Pamukkale.

DZIEŃ 2 PAMUKKALE - LAODYCEA

Śniadanie. Pobyt na tarasach wapiennych, nazywanych ze względu na swój kolor „Bawełnianą Twierdzą”. Porównanie do bawełny jest tym bardziej naturalne, że w okolicach znajdują się rozległe plantacje tej rośliny, której krzaczki pokrywają się w sezonie zbiorów białymi, puszystymi kłębkami. Będziemy podziwiać jedyne na świecie śnieżnobiałe tarasy, utworzone przez spływającą od wielu milionów lat, silnie zwapnioną wodę. Tarasy położone są na terenie parku narodowego i objęte ochroną UNESCO. Jeszcze w latach 80. XX wieku w górnej części zbocza działały hotele, które przyczyniały się do wysychania źródeł termalnych i postępującej degradacji tarasów. Od tego czasu rząd turecki objął ten obszar specjalną ochroną. Czas wolny. Fakultatywnie* – możliwość kąpieli w basenie Kleopatry z zatopionymi w wodzie termalnej kolumnami. Miejscowi twierdzą, że kąpiel korzystnie wpływa na osoby cierpiące na nadciśnienie, reumatyzm, choroby oczu, skóry, problemy z krążeniem i niestrawność. Dodatkowo łagodzi objawy wyczerpania fizycznego i nerwowego. Następnie zwiedzanie starożytnego uzdrowiska Hierapolis założonego w II w. p.n.e. przez króla Pergamonu Eumenesa z największą nekropolią w Anatolii. Przybywali tutaj starożytni Rzymianie, a następnie Bizantyjczycy, aby podratować zdrowie. Niestety, nie wszystkim kuracjuszom udawało się wyzdrowieć. Zobaczymy Martyrium św. Filipa, gdzie w 80 roku, Apostoł poniósł męczeńską śmierć. Miasto pod panowaniem Bizancjum stało się ważnym ośrodkiem chrześcijaństwa, siedzibą biskupów. W czasie swoich podróży odwiedził je św. Paweł. Następnie przejazd do Laodycei – pozostałości stadionu z czasów Wespazjana oraz ruiny dwóch teatrów z czasów Hadriana. Na terenie całego miasta, zobaczyć można ponadto liczne fragmenty pięknie rzeźbionego marmuru. Powrót do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 PRZEJAZD DO ISTAMBUŁU

Śniadanie. Przejazd do Istambułu – Bramy Orientu. Wieczorny spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 CAŁODZIENNE ZWIEDZANIE MIASTA

Śniadanie, po którym całodniowa tura zwiedzania Istambułu, największego i najbardziej zaludnionego miasta Turcji. Jako jedno z dwóch metropolii na świecie, położone jest jednocześnie na dwóch kontynentach – częściowo w Azji i w Europie. Na dwie części dzieli je cieśnina Bosfor. Zobaczymy m.in.: Pałac Topkapi – niegdyś polityczne centrum imperium osmańskiego, gdzie poznamy magiczny świat sułtanów, Hagia Sophia – cud architektoniczny z czasów bizantyjskich z unikatowymi freskami i mozaikami. W przeszłości świątynia chrześcijańska, następnie meczet, a obecnie muzeum. Nazwę kościoła należy tłumaczyć, jako „Boża Mądrość”. Zobaczymy również Błękitny Meczet. Imponujące wnętrze świątyni stanowi ogromna i jasna sala modlitw, której podłogę pokrywają czerwone dywany, a ściany zdobią dziesiątki tysięcy fajansowych kafli w błękitnej tonacji; Hipodrom (niegdyś budowla bizantyjska, przeznaczona jako miejsce wyścigów dla koni i rydwanów, obecnie plac – serce Istambułu z pomnikami historii): fontanna cesarza Wilhelma II, Egipski Obelisk, Kolumna Wężowa, kamienny obelisk. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5 DALSZE ZWIEDZANIE

Śniadanie, po którym dalsze zwiedzanie Istambułu. Odwiedzimy słynny kościół Chora z pięknymi mozaikami i freskami z okresu późnobizantyjskiego. We wnętrzach sprawia wrażenie labiryntu ciasnych pasaży i korytarzyków, przesklepionych tu i ówdzie drobną kopułą. Następnie meczet Eyup na Złotym Rogu, jeden z najważniejszych dla muzułmanów w Istambule, gdzie znajdują się pamiątki po proroku Mahomecie. Zbudowany został w 1458 jako pierwszy meczet w mieście po zdobyciu Konstantynopola przez Turków. Oryginalny meczet został zniszczony podczas trzęsienia ziemi, na jego miejscu wybudowano nowy w roku 1800. Należy on do dziesięciu najbardziej świętych miejsc islamu. Nieopodal znajduje się mauzoleum w którym pochowano jednego z przyjaciół Mahometa – Eyüpa el Ensari. Przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Marmara i Dardaneli do Canakkale na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 BERGAMA - KUSADASI

Śniadanie. Przejazd do Pergamonu (obecnie Bergama) ze starożytnym Akropolem, którego model znajduje się w Muzeum Pergamońskim w Berlinie. Pergamon należał do najpiękniejszych miast hellenistycznych i był wspaniałym przykładem urbanistyki hellenistycznej. Rozplanowanie licznych budowli i siatka ulic nawiązywały do ukształtowania terenu, a całość otaczały mury obronne. Zobaczymy wspaniały teatr (na ponad 10 000 widzów), bibliotekę oraz opartą na marmurowych kolumnach świątynię Trajana. Wzniesiono ją w czasie panowania imperatorów Trajana i Hadriana, jako miejsce kultu obu władców, a także Zeusa. Od roku 2014 stanowisko archeologiczne zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Kusadasi.

DZIEŃ 7 CZAS WOLNY NAD MORZEM EGEJSKIM

Śniadanie, po którym czas wolny przeznaczony na plażowanie nad Morzem Egejskim lub zakupy. Fakultatywnie: rejs statkiem na malowniczą, grecką wyspę Samos – miejsce urodzenia słynnego starożytnego filozofa – Epikura. Mająca zaledwie czterdzieści cztery kilometry długości (i dziewiętnaście szerokości), Samos tonie w morzu zieleni, gdyż gleby wyspy są wyjątkowo urodzajne. Uprawia się tu owoce cytrusowe, winorośl (odmiany malvasia, z której wytwarzano słynną małmazję), oliwki, tytoń oraz hoduje róże. Od starożytności Samos słynęła z doskonałego drewna konstrukcyjnego oraz obfitości gliny, z której wytwarzano znaną czerwoną ceramikę. Obfitość lasów sprawiła, że domy na Samos budowano z drewna, a kryto je czerwoną dachówką. Idyllicznego charakteru i ducha wyspy nie przygasiły nawet dramatyczne wydarzenia z przeszłości. Najazdy Persów, potyczki z Atenami, ataki piratów, panowanie Turków. Po każdej tragedii Samos, podniosła się z upadku. Dziś żyje w pełnej integracji z tysiącami turystów, cierpliwie ucząc ich zasad radości życia. Mało które miejsce nadaje się do tego równie dobrze. Nie sposób nie cieszyć się życiem, gdy słońce grzeje niemal cały rok, lazurowe morze tylko czeka by się w nim zanurzyć, a kieliszki wypełnia jedno z najlepszych win Europy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI

Śniadanie lub przydział pakietów śniadaniowych. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo-celna. Przelot do miejsca docelowego. Zakończenie pielgrzymki.
Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART