Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

Chorwacja - Wypoczynek na Korczuli

CENY I TERMINY

Ilość dni: 12

Cena: od 2680 zł

Terminy:

03.06-14.06.2015

09.09-20.09.2015


Wycieczka autokarowaŚWIADCZENIA


Cena obejmuje:


▪ przejazd komfortowym autokarem
▪ 8 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami
▪ 8 śniadań, 8 obiadokolacji
▪ opiekę i informację turystyczną pilota
▪ ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2000 € do 5000 zł w RP

▪ skąd można dołączyć do wycieczki: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Łódź, Piotrków Trybunalski, Częstochowa, Katowice, Cieszyn


Wypoczynek na Korczuli 


TROGIR · SPLIT · KORCZULA · STON · DUBROWNIK - SZYBENIK · WODOSPADY KRKA · ZAGRZEB


UWAGI

 

▪ program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
▪ dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport
▪ na bilety wstępu, przeprawy promowe, nagłośnienie i inne wydatki programowe należy przygotować ok. 90 €
▪ dopłata do pokoju 1 os. – 930 zł


Cena nie obejmuje:


wyżywienia, wycieczek fakultatywnych, wydatków natury osobistej.

 

Koszt wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatne):

  • rejs na wyspę Mljet, zwiedzenie PN, klasztor benedyktynów –  ok. 45 EUR /os
  • rejs na wyspę Lastovo - Park Przyrody Lastovo, spacer po mieście, kąpiel , obiad – ok. 60EUR/os
  • Fish Piknic po Archipelagu Korczulańskim – ok. 40 EUR/os
  • rejs na wyspę Hvar – ok.  40 euro/os

PROGRAM


DZIEŃ 1 PRZEJAZD DO CZECH

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Obiadokolacja i nocleg w Czechach.

DZIEŃ 2 PRZEJAZD DO CHORWACJI

Śniadanie. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię do Chorwacji na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 TROGIR

Śniadanie. Udamy się do jednej z pereł dalmatyńskiego wybrzeża – Trogiru. Spacerując po Starym Mieście, ujrzymy główne zabytki miasta – mury obronne, brama lądowa, pałac Stafileo, katedra św. Wawrzyńca, pałac Hipiko. Następnie udamy się do Splitu. Zobaczymy jeden z najlepiej zachowanych zespołów architektonicznych: Pałac Dioklecjana z przełomu III i IV w. n.e., katedrę z dzwonnicą pw. św. Dujama, biskupa i męczennika, świątynię Jowisza (przekształconą w chrześcijańskie baptysterium), ratusz miejski, bramy: Srebrną, Złotą i Żelazną oraz pozostałości akweduktu. Przeprawa promowa na wyspę Korczula do miejscowości Vela Luka. Obiadokolacja i nocleg na wyspie Korczula.

DZIEŃ 4-8 WYPOCZYNEK NA KORCZULI

Wypoczynek nad Adriatykiem na najbardziej zielonej wyspie Dalmacji – Korczuli. Wyspa porośnięta jest wspaniałą roślinnością, przez co uznawana jest za jedną z najpiękniejszych wysp Chorwacji. Śródziemnomorski klimat, cenne zabytki, senne miasteczka i piękne plaże sprawiają, iż jest ona doskonałym miejscem na udany wypoczynek. Podczas jednego z dni pobytowych odbędziemy wycieczkę po wyspie ze zwiedzaniem miasta Korczula. Stolica wyspy, to prawdopodobne miejsce urodzenia legendarnego podróżnika Marco Polo. W czasie spaceru po zabytkowej starówce, zobaczymy m. in.: pozostałości dawnych murów obronnych i baszt, wspaniałą wenecką bramę miejską i loggię, ratusz, katedrę św. Marka, dom Marco Polo, a także będące świadectwem dawnej świetności: miasta pałace. Każdego dnia śniadanie i obiadokolacja. W czasie pobytu istnieje możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, płatnych dodatkowo. Szczegóły w biurze.

DZIEŃ 9 ZWIEDZANIE DUBROWNIKA

Śniadanie. Przeprawa promowa na półwysep Pelješac. Zatrzymamy się w jednej z lokalnych winnic; możliwość degustacji i zakupu wina. Przejazd do średniowiecznego miasta Ston. Spacer po miasteczku: saliny, mury obronne. Przejazd do Dubrownika. Na krajobraz architektoniczny starówki, składa się m.in.: ponad 20 bastionów i baszt z X-XV w., pałac Rektorów, pałac Sponza, archiwum dubrownickie, odwach z wieżą zegarową, gotycki klasztor Franciszkanów Mala Braća z najstarszą apteką w Europie, gotycki klasztor Dominikanów, barokowy kościół św. Błażeja – patrona Republiki Dubrownickiej, klasztor Klarysek, wielka studnia Onofria i wiele innych zabytkowych budowli. Obiadokolacja i nocleg na terenie Chorwacji.

DZIEŃ 10 POBYT W SZYBENIKU

Śniadanie. Przejazd do Szybenika. Spacer po Starym Mieście: katedra św. Jakuba – niezwykle cenny zabytek architektury i sztuki sakralnej (pod patronatem UNESCO), uliczki staromiejskie, Pałac Biskupi, Pałac Rektorów, loggia miejska. Następnie udamy się do Parku Narodowego Krka utworzonego w 1985 roku, którego główną atrakcję stanowi siedem malowniczych wodospadów, z największym oraz najsłynniejszym z nich – Skradinskim Bukiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11 ZWIEDZANIE ZAGRZEBIA

Śniadanie. Udamy się do stolicy Chorwacji – Zagrzebia. Przespacerujemy się po Starówce: górne i dolne miasto, katedra Wniebowzięcia NMP, plac św. Marka. Przejdziemy na centralny plac stolicy Chorwacji – bana Josipa Jelačića, gdzie znajduje się pomnik tego bohatera narodowego. Czas wolny. Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 12 WYJAZD DO POLSKI

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.
Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART