Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

INDIE POŁUDNIOWE I GOA

21 dni od 1760 USD + bilet 3300 PLN. Indie Południowe charakteryzują się niezwykłymi krajobrazami, mieszanką kolorów i zapachów. Imponujące kamienne świątynie pokryte misternymi rzeźbieniami, wspaniałe pałace władców i opuszczone stolice dawnych księstw znajdziemy niemal na każdym kroku. Miasta portowe i rybackie wioski, zabytki starych indyjskich dynastii i kolonialne portugalskie klimaty, ceremonie religijne w świątyniach i życie codzienne, architektura i przyroda urzekają bez przerwy. Wytchnieniem jest wspaniała przyroda. Malownicze plaże, rezerwaty zanurzone w tropikalnej roślinności, plantacje herbaty i pnącza pieprzu, wreszcie słynne backwaters - rozlewiska, po których podróżuje się łodziami, pozwalają odpocząć po intensywnym zwiedzaniu. Zaś na koniec wypoczynek na plażach Goa.CENY I TERMINY

Ilość dni: 21

Terminy:
10.01.2014 – 30.01.2014
08.03.2014 – 28.03.2014

Cena: 1760 USD

ŚWIADCZENIA

Cena obejmuje: zakwaterowanie w hotelach klasy budżet ze śniadaniami w pokoju 2 osobowym (za wyjątkiem na łodzi na trasie Varkala –Alleppey, gdzie jest pełne wyżywienie); transfery; zwiedzanie oraz wycieczki klimatyzowanym minibusem typu Tempo; dance show Kathakali w Cochin; bilety na pociągi (typu toy) na trasie Coimbatore - Ooty oraz Ooty –Connor; bilety na pociąg 3 klasy , z klimatyzacją I kuszetkami na trasie Chennai – Thanjavur & Bangalore – Hospet; opłaty za autobus na trasie Hampi – Goa; opłaty wstępu do miejsc zwiedzania (zgodne z programem); lokalny anglojęzyczny przewodnik w Mahabalipuram, Tanjore, Trichy, Madurai, Kanyakumari, Cochin, Mysore, Sarvanbelgola, Belur, Halebid & Hampi (zgodnie z programem); lokalne podatki; ubezpieczenie turystyczne, pilot.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów lotniczych od 3210 PLN, kosztów wizy do Indii (232 PLN), kosztów dodatkowych posiłków, wydatków osobistych, napiwków, napojów do posiłków.

Uwagi: Minimalna liczba osób: 8. Dopłata do pokoju jednoosobowego: 450 USD. Przy wjeździe do Indii konieczna jest wiza. Wymagany jest 12-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty uzyskania wizy). Wjazd do Indii powinien nastąpić przed upływem 6 miesięcy od daty wystawienia wizy. Dokumenty wymagane przy ubieganiu się o wizę turystyczną: paszport z odpowiednim okresem ważności, 2 aplikacje wizowe, 3 kolorowe zdjęcia, bilet powrotny lub jego rezerwacja, rezerwacja hotelu.

PROGRAM

1 dzień, Warszawa - Mahabalipuram Spotkanie grupy z pilotem na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wylot do Mahabalipuram. Przylot tego samego dnia późnym wieczorem. Po przylocie spotkanie z kierowcą i transfer do hotelu na odpoczynek.
2 dzień, Mahabalipuram – Chennai – Tandżavuru Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie świątyń oraz słynnej płaskorzeźby imponujących rozmiarów ukazującej narodziny Gangesu. Przedstawia moment sprowadzenia na wysuszoną ziemie rzeki Ganges na skutek modlitw Ardżuny. Rzekę na płaskorzeźbie wyobrażał strumień wody płynący szczeliną przez całą wysokość płaskorzeźby do zbiornika (na liście UNESCO). Po południu przejazdu do Chennai – czwartego pod względem wielkości miastem Indii, skąd w nocy wyjedziemy pociągiem do Tandżavuru.
3 dzień, Tandżavuru - Trichy Gdy dotrzemy do starożytnej stolicy dynastii Czolów rozpoczniemy zwiedzanie pochodzącej z XI wieku, wpisanej na listę UNESCO świątynie Brihadishwara. Następnie przejedziemy do słynnego z trzech kompleksów świątynnych, z których każdy poświęcony jest innemu bóstwu miasta Trichy. Wybierzemy się do świątyni Rock Fort, usytuowanej na wielkiej skale w samym środku miasta. Stąd możemy ujrzeć przepiękny widok na miasto. Następnie przejdziemy do uznawanego za największy kompleks świątynny na świecie – Sri Rangam składający się dziewięciu, zawierających się kolejno w sobie prostokątów wyznaczonych wysokim murem, na którym wybudowano wielkie wieże. Nocleg i odpoczynek w hotelu.
4 dzień, Trichy - Madurai Rano wykwaterowanie z hotelu przejazd do Madurai - miasta założonego prawie 2500 lat temu, stolicy królów z dynastii Pandavan. Będąc tutaj musimy zobaczyć imponujący kompleks świątynny Sri Meenakshi. Świątynia jest bardzo duża, posiada cztery bardzo bogato zdobione wieże oraz plątaninę ciemnych korytarzy wewnątrz. Madurai nazywa się czasem miastem krawców ze względu na bardzo rozwinięty ten rodzaj usług. W ciągu kilku godzin sprawni krawcy są w stanie uszyć dowolny strój za bardzo niską cenę. Nocleg odpoczynek w hotelu.
5 dzień, Madurai - Kanyakumari Tym razem udamy się do Kanyakumari - najdalej na południe położonego punktu Indii, gdzie spotykają się Zatoka Bengalska, Ocean Indyjski i Morze Arabskie i dokąd przybywają pielgrzymi oddać cześć bogini Devi Bhagavathi.
6 dzień, Kanyakumari - Varkala Wczesnym porankiem wybierzemy się na sam koniuszek subkontynentu, aby zobaczyć przepiękny wschód słońca. Ten wspaniały widoku zostanie na zawsze w naszej pamięci. W tym miejscu będziemy mogli zaobserwować pielgrzymów. Następnie opuszczamy stan Tamil Nadu i jedziemy na jedną z najpiękniejszych plaż Kerali w Varkali, będącą wioska położona na skraju kilkunastometrowego klifu oraz centrum ajurwedy (starożytnej indyjskiej medycyny) i jogi!
7 dzień, Varkala Po całym tygodniu intensywnego zwiedzania cały dzień przeznaczymy na odpoczynek na plaży w krainie spienionych fal, przypraw i magii; tygiel kulturowy ― chińskie sieci do połowu ryb, żydowskie synagogi, portugalskie forty, holenderskie i syryjskie kościoły, i naturalnie przepiękne indyjskie świątynie i pałace ― wszystko to na tle gór pachnących kardamonem i palm kokosowych…A dla chętnych praktykujących asany – zajęcia z lokalnymi nauczycielami.
8 dzień, Varkala - Alleppey Pożegnanie z magiczną Varkalą i przejazd do Alleppey, zwanej Wenecją Wschodu ze względu na mnogość kanałów i lagun, które wdzierają się do miasta. Wycieczka turystyczną łodziami po kanałach wokół miasta. Możemy z nich podziwiać pola ryżowe, palmy kokosowe, plantacje orzechów nerkowca i rybaków przy połowie owoców morza. Po drodze spotkamy liczne houseboaty - tradycyjne keralskie łodzie mieszkalne często pełniące obecnie rolę pływających hoteli. Nocleg na jednej z łodzi!
9 dzień, Kottayam - Kochi Przeprawimy się lokalnym promem przez jezioro Vembanad do Kottayam, skąd dalej przejedziemy autobusem do miasta Kochi (Cochin) – ośrodku handlu przyprawami i owocami morza, położonego nad lagunami Morza Arabskiego na licznych wyspach i półwyspach. Stare miasto i fort czarują mozaiką dawnych holenderskich, portugalskich i brytyjskich bungalowów zbudowanych przy wąskich uliczkach. Malownicza lokalizacja portu otoczona gajami palmowymi jest uroczym miejscem żeby spędzić wieczór w jednej z tutejszych restauracyjek serwujących lokalne potrawy. Nocleg w jednym z guest-house’ów.
10 dzień, Kochi Dzień rozpoczniemy od przejazdu do dzielnicy zwanej Fort Cochin zbudowanej przez Portugalczyków i zwiedzaniem Kościoła Św. Tomasza ze szczątkami Vasco de Guma; Katedry św. Mari, którą odwiedził i poświecił Papież podczas swojej wizyty w Indiach; Międzynarodową Giełdę Pieprzu, domu, w którym mieszkał odkrywca Vasco de Gama. Następnie zwiedzimy Pałac Mattancherry skąd przejdziemy przez dzielnicę żydowską pośród sklepików ze starociami i dziełami z przed wieków. Następnie będziemy spacerować wzdłuż brzegu morza, gdzie będziemy mogli podziwiać rozwieszone nad kanałami malownicze chińskie sieci. Wieczorem obejrzymy występ tańca - teatru Kathakali, jedynego w swoim rodzaju i wystawianego tylko w Kerala.
11 dzień, Coimbatore – Mettupalayam - Ooty Rankiem jedziemy do Coimbatore – miasta znanego z handlu kawą i herbatą. Dalej podążamy do miasta Mettupalayam, skąd wyruszymy wpisaną na listę UNESCO kolejka wąskotorowa Nigiliri do Coimbatore, a następnie do położonego w Ghatach Zachodnich na wysokości ponad 2100 m. miasta Ooty.
12 dzień, Ooty Czas na zwiedzanie miasta a następnie pospacerujemy po pobliskich plantacjach herbaty. Wysokie położenie kurortu sprawia, że latem panuje tu przyjemnie chłodna temperatura. Okoliczne góry są bujnie porośnięte roślinnością, w tym także krzewami herbacianymi, dzięki czemu gwarantują nieprzeciętne widoki.
13 dzień, Ooty - Park Narodowy Mudumalai - Maysore Porankiem wyjedziemy do Parku Narodowego Mudumalai. Wycieczka po parku autobusem turystycznym lub samochodem pozwoli nam podziwiać malownicze krajobrazy, na tle których płynie rzeka Moyar. Podczas przejazdu będziemy mieli szansę spotkania dzikich słoni, gaurów (indyjskich bizonów), oraz różnych gatunków jeleni. Stamtąd pojedziemy do Maysore, gdzie przenocujemy w lokalnym hotelu.
14 dzień, Maysore – Bylakuppe Wycieczka do wioski uchodźców tybetańskich Bylakuppe - największego obozu w Indiach. W programie m.in. zwiedzanie klasztorów buddyjskich m. in. Złotej Świątyni należącej do klasztoru nigmapa – najstarszej, tantrycznej szkoły buddyzmu tybetańskiego. Popołudniem wrócimy do Majsuru i zwiedzimy pałac maharadżów. Zapoznamy się tutaj z niezwykłym, pełnym przepychu i barwnych historii światem lokalnych książąt.
15 dzień, Maysore – Bangalore - Hospet Całodzienna wycieczka do pięknych, dwunastowiecznych kompleksów świątynnych z czasów dynastii Hoysalów w Belurze i pobliskim Halebidzie. Świątynia w Belurze to jedyna czynna świątynia Hoysala, sztandarowy przykład indyjskiej architektury średniowiecznej i tzw. stylu majsurskiego. Następnie przejedziemy do konkurujących z nimi swym artyzmem świątyń Konarak i Kadżuraho, które są wspaniałym przykładem mistrzostwa rzeźbiarskiego, z tysiącami rzeźb przedstawiające m. in. indyjskich bogów i boginie. Po drodze zatrzymamy się w Sravanabelagola – dżinijskim miasteczku pielgrzymkowym z olbrzymim posągiem Gomateshvary na wzgórzu. Dalej przejedziemy do Bangalore, skąd wyjedziemy nocnym pociągiem do Hospet.
16 dzień, Hospet – Hampi Porankiem dotrzemy do Hospet i dalej czeka nas krótki przejazd autobusowy do wpisaną na listę UNESCO wioski Hampi - jednego z najbardziej urokliwych miejsc w południowych Indiach, gdzie w XIV wieku powstało miasto Widżajanagar, które w ciągu wieków wyrosło na jedno z największych królestw Indii. Zwiedzimy ruiny tego wspaniałego niegdyś miasta, które wraz z niesamowitymi skalnymi formacjami oraz gigantycznymi głazami tworzą absolutnie magiczny klimat i są jedną z największych, choć mało znanych atrakcji Indii.
17 dzień, Hampi Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hampi. Czas wolny. Wieczorem wyjazd nocnym autobusem w stronę Goa.
18 dzień, Goa Po kolejnych dniach zwiedzania należy nam się całodzienny odpoczynek na plaży Palolem Beach - jednej z najładniejszych na Goa. 
19 dzień, Goa Zwiedzanie Old Goa - miasteczko będące stolicą kolonii portugalskiej do połowy XVIII wieku. Za czasów swojej świetności ta metropolia przewyższała wielkością populacji zarówno Lizbonę jak i Londyn. Zobaczymy m.in. Holy Hill – wzgórzu, na którym znajdują się najstarsze kościoły w mieście. Po południu ciąg dalszy wypoczynku. 
20 dzień, Goa – Bombaj Do południa czas wolny, następnie przejazd na lotnisko w Goa, skąd udamy się do Europy z przesiadką w Bombaju.
21 dzień, Bombaj – Monachium - Warszawa Nocny wylot z Bombaju do Warszawy via Monachium. Przylot do Polski, zakończenie imprezy.

Rezerwacja on-line

Termin:


Osoba kontaktowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
Osoba dodatkowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:

Uwagi:


Potwierdzenie:
Kod zabezpieczający: *


Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART