Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

INDONEZJA

18 dni od 3370 USD + bilet 3210 PLN. Rejs łodzią dzikimi rzekami Borneo, staniecie oko w oko z wolno żyjącymi orangutanami, trekking przez jedną z największych dżungli świata, spotkania z Dajakami - siejącymi postrach łowcami głów z dawnych czasów, spływ dziką rzeką, safari na słoniach przez dżunglę, poszukiwania największego kwiatu na świecie, wizyta na plantacjach kauczuku, przypraw i egzotycznych owoców, eksploracja fascynujących okolic jeziora Toba – największego jeziora wulkanicznego świata…CENY I TERMINY


Liczba dni: 18 
Terminy: 24.04.2015 - 10.05.2015
11.07.2015 - 28.07.2015

Cena wyprawy: 3370 USD
Cena biletu: 3210 PLN

 

ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje: przeloty na trasie: Dżakarta – Banjarmasin, Banjarmasin – Palangkan Bun, Palangkan Bun – Banjarmasin, Banjarmasin – Dżakarta, Dżakarta – Medan, Padang – Dżakarta; zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* oraz na łodziach mieszkalnych na Borneo; wszystkie transfery; pelne wyżywienie (od kolacji 2 dnia, do śniadania dnia 16); wszystkie bilety wstępów; obsługę pilota i lokalnych przewodników; ubezpieczenie turystyczne

Cena nie obejmuje: biletów lotniczych od 3210 PLN, opłat lotniskowych, kosztów wizy indonezyjskiej (25 USD), wydatków osobistych, napiwków, napojów do posiłków

Uwagi: Minimalna liczba osób 8, dopłata do pokoju jednoosobowego 450 USD.

 

PROGRAM

 

1 dzień, Warszawa – Dżakarta Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Dżakarty.

2 dzień, Dżakarta Lądowanie na lotnisku międzynarodowym w Dżakarcie. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

3 dzień, Dżakarta - Borneo Rano przelot do Benjarmasin na Borneo. Popołudnie spędzicie zwiedzając kanały miasta zwanego „Wenecją Borneo” (z uwagi na ilość kanałów, a nie architekturę) oraz obserwując codzienne życie ludu Banjar, który zamieszkuje miasto. Wieczorem kolacja i wypoczynek w hotelu.

4 dzień, Banjarmasin – Sungai Rutas – Loksado Przejazd do wioski Sungai Rutas, gdzie przesiądziemy się łódź mieszkalną i rozpoczniemy całodniowy rejs po jednej z najstarszych dżungli świata. Zobaczymy liczne endemiczne ptaki i zwierzęta oraz lokalne wioski rybackie. Zakończenie rejsu w Loksado, zakwaterowanie w prostej lodge, kolacja i nocleg.

5 dzień, Trekking w dżungli Dzień eksploracji dżungli! Po śniadanie trekking po liczącym sobie miliony lat lesie deszczowym pod opieką naszych doświadczonych przewodników. Atrakcje to bambusowe mosty, wodospady, rzeczne kaskady, nieliczne wioski z „długimi domami” Dayaków, plantacje kauczuku i cynamonu.
6 dzień, Rafting na bambusowej tratwie - Banjarmasin Przejazd nad brzeg rzeki Amandit, którą pokonamy na zbudowanych z bambusa tratwach. Tak podróżowało się po tych rzekach, gdy nie było jeszcze łodzi motorowych! Po zakończonym spływie powrót do Banjarmasin na nocleg.

7 dzień, Pangkalan Bun – Park Narodowy Tanjung Putih Wizyta na „pływającym markecie”. Transfer na lotnisko, przelot do Pangkalan Bun. Po wylądowaniu zakwaterowanie na tradycyjnej łodzi mieszkalnej, ze specjalnym tarasem widokowym, podróż po Parku Narodowym Tanjung Puting. Lunch i kolacja będzie polem do popisu dla kucharza. Wieczór gwiazdami na wygodnych poduszkach lub w kabinach.

8 dzień, Park Narodowy Tanjung Putih Wizyta w centrum rehabilitacji orangutanów Camp Leaky, gdzie odratowane z rąk kłusowników lub porzucone w lesie zwierzęta przywraca się do życia w środowisku naturalnym. Trekking po dżungli z doświadczonym przewodnikiem. Będziecie mieli okazję lepiej przypatrzeć mieszkającym dziko gibonom, makakom, orangutanom i rzadkim ptakom.

9 dzień, Pangkalan Bun – Jakarta – Medan (Sumatra) Z przystani transfer na lotnisko, przelot do Medan na Sumatrze. W zależności od godziny przylotu – zwiedzanie miasta m.in. Wielki Meczet (islam), Vihara (hiduizm) oraz Kelenteng (buddyzm). Następnie przejazd (ok 3h) do Bukit Lawang na nocleg.

10 dzień, Bukit Lawang – Tangahan Z samego rana trekking przez dziewicze połacie równikowej dżungli i podziwianie imponującej przyrody (lunch na trasie). Po posiłku wizyta na specjalnej platformie, z której karmi się dzikie orangutany. Po południu ok. 3h przejazd „off road” do Tangkahan w Parku Narodowym Gunung Leuser. Zakwaterowanie w prostych bungalowach nad rzeką, kolacja i nocleg.

11 dzień, Tangahan – Berastagi Safari na słoniach - trasa wiedzie przez autentyczną sumatrzańską dżunglę. Przejazd do Brastagi z przystankami w jednej z tradycyjnych wiosek Batak Karo, na targu egzotycznych owoców oraz wzgórzu Gundaling, z punktem widokowym na wulkany: Sibayak i Sinabung.

12 dzień, Berastagi – jezioro Toba Przejazd trasą płaskowyżu Karo do wodospadu Sipiso Piso, którego wody spadają z jaskini położonej blisko 120 metrów nad ziemią. Wizyta Pematang Purba, dawnej siedzibie władcy Simalungun. Przejazd do Parapat nad jeziorem Toba – będącego bramą do świata fascynującej kultury ludu Toba. Rejs promem na wyspę Samosir, kolacja i nocleg.

13 dzień, Jezioro Toba Zwiedzanie wyspy, będącej najważniejszym ośrodkiem kultury Toba. Wizyta w wioskach Ambarita i Simanido, zaś po lunchu kąpiel w turkusowych wodach jeziora Toba. Zwiedzanie grobowca króla Sidabutar wyrzeźbionego w kształcie gigantycznej łodzi w wiosce Tomok. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

14 dzień, Jezioro Toba – Padang Rano powrotny rejs łodzią do Parapat i przejazd do Padang Sidempuan. Po drodze zwiedzanie plantacji kawy, goździków i ananasów oraz tradycyjne targowisko w Balige.

15 dzień, Padang – Bukittingi Wyjazd z Sipirok w kierunku Bukittingi. Postój na plantacji przypraw i obserwacja pracowników zbierających pieprz, wanilię, goździki, kardamon, cynamon itd. Przejazd przez tropikalny las deszczowy w rejonie Rimba Panti oraz przekroczenie linii równika w Bonjol.

16 dzień, Bukitting Zwiedzanie miasta i okolic, m.in. kanionu Sianok z japońskimi tunelami z czasów II Wojny światowej, Big Tower O’Clock, lokalnego muzeum i ciekawego marketu. Przejazd do Batu Sangkar przez Tabek Patah, po drodze wizyta w tradycyjnej wiosce tkaczy. Po przyjeździe wizyta w pałacu Minangkabau królestwa Pagaruyung.

17 dzień, Padang - Dżakarta - Warszawa Po śniadaniu przejazd do Padang, stolicy Zachodniej Sumatry. Transfer na lotnisko i przelot do Dżakarty. Transfer na lotnisko międzynarodowe i wylot do Polski.

18 dzień, Warszawa Przylot do Polski, zakończenie imprezy.Rezerwacja on-line

Termin:


Osoba kontaktowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
Osoba dodatkowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:

Uwagi:


Potwierdzenie:
Kod zabezpieczający: *


Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART