Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

LADAKH - MAŁY TYBET

16 dni od 1880 EUR + bilet 3680 PLN. Himalaje – potężne pasmo, z trudno dostępnymi przełęczami, gdzie buddyjscy mnisi prowadzą organiczne życie w swoich malowniczo położonych klasztorach, budowanych wieki temu. Zapierające dech w piersiach widoki ośnieżonych szczytów ośmiotysięczników oraz pełne życia i roślin dolinki rzeczne, schowane daleko w dole… Zabierz się na wyprawę jeepami do najwyższej na świecie przejezdnej przełęczy górskiej Khardung La (5602m n.p.m.). Spotkania z mieszkańcami tych górskich rejonów na zawsze zapadną Ci w pamięci.CENY I TERMINY

 

Ilość dni: 16


Terminy:
25.04.2015 – 10.05.2015
29.06.2015 – 14.07.2015

 

CENA: 1880 EUR

ŚWIADCZENIA

Cena obejmuje: zakwaterowanie w hotelu 3* w Delhi na bazie BB, zakwaterowanie w hotelu na bazie HB w Mandi i Manali, zakwaterowanie wg programu na bazie FB w Ladakhu od Sarchu do Leh (6 - 14 dzień), transfery, przejazdy wg programu samochodem z klimatyzacją Toyota Innova (3 os/auto), angielskojęzycznych lokalnych przewodników, opłaty wstępu, opłatę manipulacyjną w dolinie Nubra, podatki lokalne, ubezpieczenie turystyczne.

 

Cena nie obejmuje: przelotów międzynarodowych i wewnętrznych od 3680 PLN, opłat konsularnych i wizowych (Wschódcentrum.pl pomaga w zdobyciu wizy), dopłat za nadbagaż, wody mineralnej, wydatków natury osobistej, napiwków

 

Uwagi: Minimalna liczba uczestników – 8 osób, dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelach 380 EUR, wymagana wiza do Indii – wyrobienie w ambasadzie w Warszawie – koszt ok. 200 PLN, wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od zakończenia pobytu w Indiach.

 

PROGRAM


1 dzień, Warszawa – Delhi Spotkanie z pilotem na lotnisko w Warszawie. Wylot d o Indii.

2 dzień, Delhi Przylot do Delhi rano. Spotkanie z przewodnikiem, całodzienny tour po mieście. Zaczniemy od Grobowca Humajuna – władcy Indii z dynastii Wielkich Mogołów, pomnik wojenny „India Gate”, kolonialne rządowe budynki oraz Muzeum Mahatmy Gandhiego – miejsce, w którym Gandhi żył przez ostatnie kilka miesięcy swojego życia. Nocleg w hotelu.

3 dzień, Delhi – Mandi Przejazd pociągiem do Chandigarh, dalej samochodem w górę rzeki Beas, w stronę rysujących się na horyzoncie szczytów Himalajów - do Mandi z 81 świątyń kamiennych z misternymi rzeźbami pokrywającymi wielkie powierzchnie oraz post kolonialną architekturą pałacową.

4 dzień, Mandi – Manali (ponad 2000m n.p.m.) Podróż do Manali z wizytą na zamku w Nagar. Wjazd do miasta przywita nas pięknymi górskimi krajobrazami – ośnieżone szczyty, rzeka Beas, na drugim brzegu połacie lasów… Wolne popołudnie na odkrywanie ruchliwej głównej ulicy, drewnianych świątynek oraz lokalnego folkloru muzyczno – tanecznego.

5 dzień, Manali – Jispa Wyruszymy w podróż „Trasą Trans-Himalajską”. Zaczniemy od „wspinaczki” kręta drogą wśród gęstych lasów i licznych wodospadów południowych skłonów Himalajów, do przełęczy Rohtang (3978m n.p.m.). Z przełęczy zjazd do Gramphu – miejsce rozwidlenia rzeki. Na trasie dalej mamy zapierające dech widoki na doliny lodowcowe (Chandra), Keylong – miejsce zejścia się rzek Bhaga i Chandra. Kontynuujemy podróż do Jispy na nocleg w hotelu.

6 dzień, Jispa – Sarchu (4253 m n.p.m.) Z Jispy ruszamy do górskiego jeziora z krystaliczną wodą, wyżej przejedziemy przez Zingzingbar, w górę krętymi zyg-zakami aż do przełęczy Baralach La (4830m n.p.m.). Dookoła piętrzą się skaliste, pokryte śniegiem szczyty, a u ich stóp biegnie kanion Sarchu – granica między Ladakh, Jammu i Himachal Pradesh. Nocleg we własnym obozie.

7 dzień, Sarchu – Leh Po śniadaniu ruszymy ku drugiej najwyżej położonej przejezdnej przełęczy na świecie - Taklang La (5336m n.p.m.). Wielkie Himalaje wprawią nas w wysokogórski nastrój, który niedługo później zniknie w obliczu powrotu do cywilizacji – rolnicze tereny w okolicach Upshi – śródgórskiej wioski. Zjazd do Leh, gdzie wyśpimy się w hotelu.

8 dzień, Leh Fakultatywnie medytacja z lokalnymi mnichami buddyjskimi w Thiksey Gompa – poranna ceremonia powitania słońca. Wejście na pobliski szczyt roztoczy przed nami panoramiczne widoki na dolinę Indusu. Wysłuchamy wykładu o medycynie tybetańskiej, oraz spotkamy się z lekarzem „Amchi”. Wyjście na trasę z jednym z mnichów w górę Indusu do Hemis Gompa. Spotkanie z młodymi adeptami buddyjskimi i ich nauczycielami – okazja dla nas do bliższego poznania ich filozofii i duchowości.

9 dzień, Leh – Likir – Tingmosgang (2h lekki trekking) Fakultatywnie – poranna joga z medytacją. Ruszamy dalej – czekają nas trzy przełęcze, zanim dojedziemy do Hemis Shukpachan z kilkoma pięknymi gompami – klasztorami buddyjskimi. Lekki trekking na szczyt góry Mebtek - La (3720m n.p.m.), zejdziemy przez Ang do wioski Tingmosgang – gdzie znajdziemy świeże owoce i poznamy gościnność mieszkańców Ladakhu. Nocleg w formie „home-stay” połączony z kursem gotowania „momos”.

10 dzień, Tingmosgang – Lamayuru – Tingmosgang Krótkie zwiedzanie Tingmosgang, następnie wycieczka do wsi Lamayuru z XI w. klasztorem, otoczony z każdej strony górami. Powrót na nocleg do hotelu do Tingmosgang.

11 dzień, Lamayuru – Alchi – Basgo – Leh W drodze powrotnej odwiedzimy Alchi Gompa – kompleks świątyń lamaistycznych z XI w. Następnie po drodze udamy się do Basgo i dojedziemy finalnie do Leh na nocleg w hotelu.

12 dzień, Leh – Khardung La (5602m n.p.m.) – Dolina Nubra Wyruszymy przez najwyższą na świecie przejezdną przełęcz górską Khardung La (5602m n.p.m.) do doliny Nubra nazywana „doliną kwiatów”. Spacer w wiosce Tirath, okazję do spotkania z lokalnymi mieszkańcami. Nocleg na campingu.

13 dzień, dolina Nubra Wizyta w klasztorze Diskit (możliwość udziału w porannych modlitwach) i na lokalnym ryneczku. Okazja do przejażdżki na dwugarbnych wielbłądach w wiosce Hunder – pośród piaskowych wydm oraz z widokiem na ośnieżone szczyty Himalajów… Przejazd do Panamik znanej z gorących źródeł. Udamy się jeszcze dziś do Gompy Smastanling – miejsca surowych zasad religijnych – zakaz wstępu do klasztoru dla kobiet po zmroku, zakaz palenia. Nocleg w Tirath.

14 dzień, dolina Nubra – Leh Powrót do Leh przez przełęcz Khardung La. Nocleg w hotelu

15 dzień, Leh – Delhi – wylot do Polski Transfer na lotnisko w Leh, przelot do Delhi skąd jest wylot do Polski.

16 dzień, Warszawa Lądowanie w Warszawie. Koniec imprezy.


Rezerwacja on-line

Termin:


Osoba kontaktowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
Osoba dodatkowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:

Uwagi:


Potwierdzenie:
Kod zabezpieczający: *


Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART