Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

SRI LANKA z wypoczynkiem na Malediwach

11 lub 16 dni od 1300 USD + bilet 3600 PLN. Sri Lanka zdumiewa turystów swoją różnorodnością: zielona wyspa, czyste powietrze, niekwestionowany raj na ziemi. Do tego wspaniałe pola herbaty i urok lokalnej tradycji. Sri Lanka kojarzy się przede wszystkim z zieloną dżunglą, tarasami pól ryżowych, górami, wodospadami, bujną przyrodą i przede wszystkim z wesołymi, przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami. Dodatkowe atrakcje to ruiny miast będące świadkami wielowiekowej historii i kultury, dagobas i pomniki będące wyrazem głębokiej religijności: wszystko to sprawia, że wyjazd na tą małą na długo pozostaje w pamięci. Na zakończenie wyjazdu zapraszamy na Malediwy: egzotyczny świat z lazurową wodą, turkusowymi lagunami, niezwykłymi rafami koralowymi, wielobarwnymi rybami oraz lśniąco białymi plażami - wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy pragną kąpać się, nurkować, uprawiać windsurfing, żeglarstwo lub po prostu czytać, leniuchować i odpoczywać.CENY I TERMINY

 

Liczba dni: 11 / 16
 
Terminy: w przygotowaniu 


Cena: od 1300 USD (opcja bez wypoczynku na Malediwach)

 

ŚWIADCZENIA


 

Cena obejmuje:

 

-zwiedzanie wg programu
-zakwaterowanie w hotelach 3* w pokoju 2-osobowym ze śniadaniem i kolacjami
-transport na trasie klimatyzowanym samochodem z angielskojęzycznym kierowcą/ pilotem
-opłaty wstępu do zwiedzanych obiektów
-podatki klimatyczne.

 

Cena nie obejmuje:

 

-biletu lotniczego już od 3600 PLN
-dodatkowych posiłków
-kosztów uzyskania wizy
-wydatków prywatnych
-napojów
-napiwków dla kierowców, przewodników
- dopłaty do polskojęzycznego pilota podczas zwiedzania na Sri Lance
- dopłaty do pakietu na Malediwach

 

Uwagi: min. ilość uczestników: 2 osoby. Szczegółowe warunki rezerwacji, rezygnacji oraz informacje praktyczne będą podawane przy rezerwowaniu imprezy. W okresie wysokiego sezonu lotniczego cena biletu może znacznie różnić się od podanej. Cena za pakiet na Malediwach zależy od standardu hotelu, wszystkie szczegóły na zapytanie.

 

PROGRAM

 

1 dzień, Warszawa – Colombo Zbiórka w porcie lotniczym w Warszawie. Wylot na Sri Lankę.

2 dzień, Colombo - Negombo Po przylocie do Kolombo, transfer do Negombo, który słynie z przepięknych piaszczystych plaż ciągnących się kilometrami. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Po południu zobaczymy niewielki holenderski fort z pięknym holenderskim kościołem oraz zapierające dech w piersiach Buddyjskie Świątynie Angunukaramulla. Fakultatywnie polecamy wycieczki katamaranem w morze, nurkowanie oraz wycieczki łodzią na lagunie, które są organizowane przez hotelarzy. Kolacja oraz nocleg w hotelu.

3 dzień, Negombo – Pinnawala – Dambulla – Sigiriya Po śniadaniu udamy się do Schroniska Słoni Pinnawala, sierocińca dla opuszczonych i rannych słoni. Będziemy mieli okazje zobaczenia karmienie małych słoniątek, oraz widok kąpieli całego stada w pobliskiej rzece. 
Następny punkt to Dambulla, najbardziej imponującą skalną świątynię na Sri Lance. Kompleks pięciu grot z ponad 2000 m² malowideł przedstawia ponad 150 wizerunków Buddy. Nocleg w Sigiriya.

4 dzień, Sigiriya – Polonnaruwa – Sigiriya Po śniadaniu przejazd do twierdzy Sigiriya - która jest być może jednym z najbardziej fantastycznym cudów na wyspie. Cesarskie tarasy, potężny harlem, sale tronowe, malowidła naskalne, nieimające się siłom natury, działaniom wiatru - królewska zachcianka sprzed tysiącleci zdumiewa lokalizacją i rozmachem wykonania królewskiego zadania. Po południu transfer do Polonnaruwa, dawnej stolicy Sri Lanki. Znajdują się tu pozostałości pałaców, kanałów, świątyń i monumentów. W Gal Wiharze, słynnej świątyni Sri Lanki zachowały się cztery wielkie przedstawienia Buddy wykute w granitowej skale. Nocleg w Sigiriya

5 dzień, Sigiriya – Kandy Przejazd do Kandy na trasie postój w okolicy Malte - ogrodu przypraw., gdzie rosną m.in.: drzewa cynamonowe, pieprzowe, krzewy kawowe, wanilię itp. Wieczór rozpoczniemy od zwiedzania miasta Kandy, największa tutejsza atrakcja — świątynia zęba Buddy. Według wierzeń jest tu przechowywany ząb Buddy, który wypadł ze stosu kremacyjnego i został przemycony na wyspę we włosach księżniczki. Kolacja oraz nocleg w Kandy.

6 dzień, Kandy Ciąg dalszy zwiedzania miasta - odwiedzimy królewski ogród botaniczny w Peradeniya, fabrykę herbaty oraz fig rajskich Wieczorem wizyta w “świątyni Zęba”. w której przechowywane są cenne relikwie. Ząb spoczywa w bogato zdobionej drewnianej szkatułce. W sierpniu umieszcza się ją na grzbiecie słonia prowadzącego procesję kilkudziesięciu innych słoni oraz mnichów, muzykantów i akrobatów

7 dzień, Kandy – Nuwara Eliya Przejazd do Nuwara Eliya, pięknej górskiej miejscowości znanej jako centrum upraw słynnej herbaty cejlońskiej. Po drodze zwiedzimy plantację oraz fabrykę herbaty, wizyta w "Małej Anglii", jak nazywa się tutejszą postkolonialną osadę. Kolacja oraz nocleg w hotelu Nuwara Eliya.

8 dzień, Nuwara Eliya - Colombo – Kalutara Po śniadaniu wyjeżdżamy do Colombo, gdzie zobaczymy bazar Pettah - handlową dzielnicę miasta. Można się tam zaopatrzyć w wyroby rękodzieła, ubrania, tradycyjne lankijskie przyprawy. Dodatkowo zobaczymy hinduskie i buddyjskie świątynie, dzielnice mieszkalne, Bandaranaike Memorial International Conference Hall (BMICH) - prezent od Ludowej Republiki Chin, Gmach Parlamentu oraz Muzeum Narodowe. Wieczorem przejazd na wybrzeże Kalutara, gdzie zjemy kolację oraz nocleg w hotelu.
9 – 11 dzień, Kalutara Wypoczynek w Kalutarze, w hotelu usytuowanym bezpośrednio przy pięknej, szerokiej, piaszczystej plaży. Przed Nami 3 dni wypoczynku na rajskich plażach, nurkowanie oraz wszelkie atrakcje oferowane przez ho
11 dzień, Kalatura – Colombo - Warszawa Po śniadaniu czas wolny, około południa transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy. 

OPCJONALNIE: istnieje możliwość przedłużenia pobytu o wypoczynek połączony ze zwiedzaniem na Malediwach. Luksusowe hotele, egzotyczny świat z lazurową wodą, wspaniała możliwość uprawiania licznych sportów wodnych wszystko to sprawi, że będą to wakacje ze snów!


11 dzień, Kalatura – Colombo - Male Przelot do miejscowości Male i dalej transfer do wybranego hotelu. Zakwaterowanie w resorcie, błogie lenistwo…
12 - 15 dzień, wyspa Male 3 - dniowy wypoczynek na plaży i korzystanie z infrastruktury resortu. Możliwe zajęcia opcjonalne m.in.:
- snorkling (rafa koralowa)
- nurkowanie z kursem PADI włącznie,
- wędkowanie (tuńczyki, barakudy, halibuty).
16 dzień, wyspa Male – Warszawa Wyjazd na lotnisko około południa powrót do Polski. Przylot do Warszawy w godzinach porannych. 

 
Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART