Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

Finlandia Via Baltica

wycieczka Litwa – Łotwa – Estonia – Finlandia, 7 dni od 1540 zł
wycieczka autokarowa Litwa – Łotwa – Estonia – Finlandia


CENY I TERMINY

Liczba dni: 7 

Terminy:

18.05.2015-24.05.2015

17.05.2015-23.08.2015

Cena: od 1540 zł


Wycieczka autokarowa


ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje:


▪ przejazd komfortowym autokarem
▪ 6 noclegów w hotelach **/ *** pokoje 2-3-os. z łazienkami
▪ 6 śniadań, 6 obiadokolacji
▪ opiekę i informację turystyczną pilota,
▪ ubezpieczenie KL+Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2 000 € oraz do 5 000 zł w RP

▪ gdzie można dołączyć: Bydgoszcz, Toruń, Brodnica, Ostróda, Olsztyn


UWAGI


▪ program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
▪ inne terminy na frater.pl i w biurze
▪ dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport
▪ na bilety wstępu, nagłośnienie i inne wydatki programowe – ok. 100 €
▪ dopłata do pokoju 1 os. – 430 zł


KOWNO · RUNDALE · RYGA · TALLINN · HELSINKI · BIAŁY KAMIEŃ  · TARTU · OTEPAA · VALGA · DYNEBURG · WILNO


DZIEŃ 1 ZWIEDZANIE KOWNA

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Kowna. Zobaczymy: plac Ratuszowy otoczony zabytkowymi kamienicami, ratusz zwany „Białym Łabędziem”, bazylikę archikatedralną śś. Piotra i Pawła, Dom Perkuna z fasadą wykonaną z 16 rodzajów cegieł, farę Witoldową, ruiny zamku. Obiadokolacja na kowieńskiej starówce – dania kuchni regionalnej. Przejazd na nocleg w okolice Poniewieża.

DZIEŃ 2 PRZEJAZD DO RUNDALE ORAZ RYGI

Śniadanie, po którym przejazd do Rundale. Zwiedzanie pięknego, barokowego Pałacu Ernsta Johanna Birona, jednego z najpiękniejszych na Łotwie. Następnie udamy się do Rygi. Podziwiać będziemy Stare Miasto: kościół św. Piotra, katedra ryska, dom bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek –„Trzej bracia”, mała i wielka gildia kupiecka, zamek Kawalerów Mieczowych, ryska secesja. Czas wolny w okolicy centrum handlowego Domina Shopping Center. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 WYCIECZKA PO TALLINNIE

Śniadanie. Przejazd do Tallinna. Zobaczymy dolne i górne Stare Miasto – wzgórze Toompea, parlament, cerkiew Aleksandra Newskiego, gotycką katedrę NMP, średniowieczne obwarowania miejskie z basztami: „Długi Herman”, „Gruba Małgorzata”, rynek Starego Miasta, ratusz, renesansowy Dom Bractwa Czarnogłowych, wielka gildia Kupiecka. Czas wolny. W miarę możliwości czasowych: miłośnikom przyrody proponujemy spacer po wczesnoklasycystycznym zespole pałacowo-parkowym, dawnej rezydencji Piotra I Wielkiego. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 PROMEM DO HELSINEK

Śniadanie lub przydział pakietów. Przeprawa promowa do Helsinek. Spacer po mieście: plac Senacki, katedra helsińska, pałac rządowy, gmachy uniwersytetu helsińskiego oraz biblioteki uniwersyteckiej. Czas wolny na placu targowym. Tutaj znajdziemy duży wybór towarów charakterystycznych dla Finlandii, począwszy od tradycyjnych specjałów kulinarnych aż do różnorodnych pamiątek z tego rejonu. Zobaczymy także Suomenlinnę – jedną z największych zachowanych twierdz morskich. Obiadokolacja w Helsinkach. Powrót na nocleg do Tallina w późnych godzinach wieczornych.

DZIEŃ 5 ZWIEDZANIE BIAŁEGO KAMIENIA

Śniadanie. Przejazd do Białego Kamienia, gdzie w 1604 roku miało miejsce zwycięstwo wojsk polskich pod dowództwem Jana Karola Chodkiewicza nad wojskami szwedzkimi. Zobaczymy m.in.: gotycki kościół i ruiny zamku. Następnie przejazd do Tartu: Stare Miasto, pałac ratuszowy, most Kaarsild, rozległy park na wzgórzu Tomenägi z ruinami imponującej katedry śś. Piotra i Pawła oraz kamiennymi mostami: Anielskim i Diabelskim, gmach uniwersytetu oraz XIV-wieczny kościół św. Jana z masywną wieżą oraz figurkami (około 1 000 sztuk). Po południu zwiedzimy uniwersytecki ogród botaniczny. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w Tartu lub okolicy.

DZIEŃ 6 ZWIEDZANIE DYNEBURGA

Śniadanie. Przejazd do Otepää – centrum sportów zimowych, znanego z występów Justyny Kowalczyk. Następnie udamy się do miejscowości Valga – miasta podzielonego po I wojnie światowej między dwa państwa Estonię i Łotwę. Przejazd przez lesiste tereny Liwonii w kierunku Dyneburga. Zobaczymy: fragmenty twierdzy, Dom Jedności, świątynie czterech wyznań, kościół Niepokalanego Poczęcia NMP – główny ośrodek życia polskiego w Łatgalii, gimnazjum polskie, dom polski, kościół św. Piotra. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 ZWIEDZANIE WILNA

Śniadanie, po którym krótkie zwiedzanie Wilna. Odwiedzimy m.in.: cmentarz na Rossie – najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński z grobowcem matki marszałka Józefa Piłsudskiego (i urną z jego sercem), a także nagrobkami szeregu wybitnych Polaków zasłużonych dla ojczyzny. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.
Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART