Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

Magiczne Bałkany

Magiczne Bałkany / wycieczka autokarowo - samolotowa/CENY I TERMINY


Ilość dni: 11 dni

Cena: od 3280 zł

Terminy: 20.05-30.05.2015


Skąd można dołączyć do wycieczki: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Łódź, Piotrków Trybunalski, Częstochowa, Katowice, Cieszyn.

 

ŚWIADCZENIA


Cena obejmuje:


▪ przejazd komfortowym autokarem
▪ przelot samolotem wraz z opłatami lotniskowymi
▪ 10 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami
▪ 10 śniadań, 10 obiadokolacji
▪ opiekę i informację turystyczną pilota
▪ ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2 000 €, do 5000 zł na terenie RP


Cena nie obejmuje:


▪ program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
▪ inne terminy w biurze
▪ dokument niezbędny: paszport (z aktualną datą ważności – minimum kolejnych 6 miesięcy)
▪ na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, nagłośnienie, lokalnych przewodników, wydatki programowe należy przeznaczyć ok. 150 €
▪ dopłata do pokoju 1 os. – 850 zł


NOVI SAD · SREMSKI KARLOVCI · FRUŠKA GORA · BELGRAD · DJAVOLJA VAROŠ · SKOPJE - KANION MATKA · JEZIORO MAVROVO · OCHRYDA I JEZIORO OCHRYDZKIE · ELBASAN · TIRANA - KRUJA · SHKODRA · JEZIORO SZKODERSKIE · KOTOR · PERAST · BOKA KOTORSKA · NJEGUŠI - CETINJE · PARK NARODOWY GÓR DURMITOR* · RZEKA TARA*


DZIEŃ 1 PRZEJAZD NA TEREN WĘGIER

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Węgier.

DZIEŃ 2 WYJAZD DO NOVI SAD

Śniadanie, po którym przejazd do miasta Novi Sad. Zobaczymy m.in.: plac Wolności, ratusz, synagogę, cerkiew św. Mikołaja, twierdzę Petrovaradin. Następnie udamy się do miejscowości Sremski Karlovci. Spacer po zabytkowym centrum połączony z degustacją lokalnych win, z których słynie region. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 PARK NARODOWY FRUSKA GORA

Śniadanie. Odwiedzimy główny ośrodek życia monastycznego północnej Serbii oraz popularne centrum rekreacyjne Wojwodiny – Park Narodowy Fruška Gora. Zwiedzimy jeden z tamtejszych prawosławnych monastyrów. Następnie przejazd do Belgradu. Objazd po mieście i spacer po parku Kalemegdan. Zwiedzanie twierdzy Kalemegdańskiej. Zobaczymy także naddunajski bastion Kula Nebojsa, cerkiew św. Sawy, budynek parlamentu, Biały Dwór. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 ZWIEDZANIE MACEDONII

Śniadanie. Przejazd do skalnej krainy Djavolja Varoš – Miasto Diabła. Przejazd do Macedonii i zwiedzanie stolicy kraju – Skopje. Zobaczymy najważniejsze zabytki starego miasta. Spacer nową częścią stolicy do Domu Pamięci Matki Teresy. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 PRZEJAZD NAD JEZIORO OCHRYDZKIE

Śniadanie, po którym odwiedzimy słynny Kanion Matka oraz Park Narodowy Mavrovo. Przejazd nad Jezioro Ochrydzkie. Zwiedzanie Ochrydy – macedońskiego miasta-perły pod patronatem UNESCO. Spacer po Starym Mieście: antyczny teatr, cerkiew św. Pantalejmona, wczesnoromańska cerkiew św. Sofii, cerkiew św. Jana Kaneo z widokiem na jezioro. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 WYPOCZYNEK NAD JEZIOREM OCHRYDZKIM

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Jeziorem Ochrydzkim. Obiadokolacja i nocleg. Fakultatywnie (płatne dodatkowo) – wycieczka z rejsem statkiem po Jeziorze Ochrydzkim do wspaniale położonego na przeciwległym jego krańcu monastyru św. Nauma.

DZIEŃ 7 WYCIECZKA DO TIRANY

Śniadanie. Przejazd do Tirany. Po drodze krótki spacer po Elbasan. W stolicy kraju zobaczymy historyczną i współczesną zabudowę pełnego kontrastów miasta m.in.: plac Skanderbega, operę, budynek muzeum narodowego, liczne meczety – wśród nich: najwspanialszy Ethem Beja, plac Matki Teresy, budynki Uniwersytetu Tirańskiego, most Garbarzy. Następnie przejazd do miasta Kruja. Zobaczymy zamek i muzeum legendarnego bohatera i przywódcy, muzeum etnograficzne i orientalny bazar – czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 SZKODRY - KOTOR - PERAST

Śniadanie. Przejazd do Szkodry – krótki objazd po mieście. Przejazd do Kotoru. Zobaczymy m.in.: mury i główną bramę miejską, gotyckie pałace, katedrę św. Tripuna. Udamy się do malowniczego miasteczka Perast skąd podziwiać będziemy wspaniały widok na Zatokę Kotorską i dwie wysepki: św. Jerzego z ruinami klasztoru Benedyktynów oraz Wyspę Matki Bożej na Skale, do której przepłyniemy łódkami. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9 ZWIEDZANIE WIOSKI NJEGUSI

Śniadanie. Przejazd do wioski Njeguši. To stąd wywodzi się tradycja wyrobu znanej czarnogórskiej suszonej na wietrze „szynki” – pršut i sera (degustacja i możliwość zakupu). Wjazd do PN Lovćen. Następnie Cetinje. Spacer po mieście: dawny pałac króla Nikoli I, monastyr Narodzenia Matki Bożej – przechowywane są relikwie: św. Piotra Cetińskiego oraz Krzyża Świętego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10 WYPOCZYNEK NA PLAŻY

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg. Fakultatywnie* – wycieczka do kanionu rzeki Tara. Wyjazd do Parku Narodowego Gór Durmitor i przejazd częścią trasy prowadzącej wzdłuż 78-km kanionu rzeki Tara. Przejazd do mostu Djurdjevicia Tara – podziwiać będziemy pięciołukowy, betonowy cud architektoniczny swoich czasów.

DZIEŃ 11 WYLOT DO POLSKI

Śniadanie lub przydział pakietów. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Zakończenie wycieczki.

Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART