Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

Słowenia - 8 dni


Wycieczka autokarowa


CENY I TERMINY


Ilość dni:

Terminy: 

09.05-16.05.2015

22.08-29.08.2015


Cena: od 1940 zł


ŚWIADCZENIA:


Cena obejmuje:

▪ przejazd komfortowym autokarem
▪ 7 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami
▪ 7 śniadań, 7 obiadokolacji
▪ opiekę i informację turystyczną pilota
▪ ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2000 € do 5 000 zł w RP


Cena nie obejmuje:

▪ program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
▪ niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty
▪ na bilety wstępu, nagłośnienie i inne wydatki programowe należy przygotować ok. 110 €
▪ dopłata do pokoju 1 os. – 620 zł


Przystanki: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Łódź, Piotrków Trybunalski, Częstochowa, Katowice, Cieszyn.


PROGRAM


BLED · BOHINJ · VINTGAR · LUBLANA · PORTOROŽ · KOPER - PIRAN · ŠKOČJANSKE JAME · PTUJ ·


DZIEŃ 1 PRZEJAZD DO CZECH

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2 ZWIEDZANIE BLEDU WRAZ Z REJSEM PO JEZIORZE

Śniadanie, po którym przejazd przez Austrię do Słowenii, do miasteczka Bled, niezwykle urokliwie położonego nad jeziorem Bled. Z miejscowym przewodnikiem zwiedzimy: średniowieczny zamek uczepiony stromej skały, górujący nad jeziorem. Następnie rejs łódkami na wysepkę na jeziorze: kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przejedziemy malowniczą trasą wzdłuż jeziora Bohinj, do 78-metrowego wodospadu Savica, jednego z najpiękniejszych i najbardziej znanych w Słowenii. Jego wody spływają do Jeziora Czarnego, by później spaść z wysokości 70 m. Tylko tutaj spotykamy nietypowy, zdumiewający kolor wody (zielony). Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 POBYT W TRIGLAVSKIM PARKU NARODOWYM, ZWIEDZANIE LUBLANY

Śniadanie. Udamy się do wąwozu Vintgar położonego w obrębie Triglavskiego Parku Narodowego o długości 1 600 m. Przespacerujemy się skalnym wąwozem nad spienioną wodą i huczącymi wodospadami, wzdłuż krętego biegu rzeki Radovna. Kolejnym punktem na trasie będzie stolica Słowenii – Lublana. Miasto o bogatej historii, zachwycającej bogactwem zabytków, galerii, kawiarenek. Zwiedzanie Starówki: plac Prešerena, Smoczy Most, most potrójny, kolumnada Plečnika, katedra; wjazd kolejką do zamku lublańskiego. Następnie przejazd nad wybrzeże Adriatyku, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Portoroža, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 ZWIEDZANIE SŁOWEŃSKIEJ CZĘŚCI PŁW. ISTRIA

Śniadanie. Wycieczka autokarem wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Przespacerujemy się po zabytkowych starówkach nadmorskich miast, położonych na słoweńskiej części półwyspu Istria, nowoczesnych kurortów, noszących ślady czasów weneckich: Koper i Piran – w starożytności pełniący rolę „latarni morskiej”. Na cyplu przy zatoce Koperskiej rozpalano ogniska, dzięki którym żeglarze mogli trafić do portu w Koprze. Słowo „pyr” w starogreckim oznacza „ogień”, stąd prawdopodobnie wzięła się nazwa miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg

DZIEŃ 5 WYPOCZYNEK NAD ADRIATYKIEM

Śniadanie, po którym całodzienny pobyt nad morzem. Dla chętnych, możliwość rejsu statkiem po Adriatyku wzdłuż wybrzeża słoweńskiego (z posiłkiem) płatne dodatkowo ok. 35 €. Powrót do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 POBYT W PARKU SKOCJANSKIE JAMY

Śniadanie. Przejazd do jednej z największych atrakcji Słowenii – parku Škočjanske Jamy. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych słoweńskich jaskiń wpisanych na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO, którą corocznie odwiedza ponad 90 000 turystów. Cechą charakterystyczną jaskiń są duże komory i korytarze oraz ogromny podziemny kanion, wyżłobiony przez rzekę Reka. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 ZWIEDZANIE PTUJ - DEGUSTACJA WINA

Śniadanie, po którym przejazd do miasta Ptuj – jednego z najstarszych miast Słowenii, sięgającego historią epoki żelaza, stanowiącego ważną osadę w czasach rzymskich. Przespacerujemy się po centrum miasta, gdzie podziwiać będziemy wiele gotyckich, renesansowych i barokowych budowli. Zobaczymy m.in.: dawny klasztor Dominikanów (obecnie muzeum), wieżę miejską, ratusz. Następnie wizyta w pracowni, gdzie wytwarzane są kostiumy, maski na okres kurentowania. Jest to słowiański obyczaj ludowy, związany z karnawałem. W okresie tym na ulicach miasta spotkać można kolorowe pochody przebierańców z głośną muzyką. Na południe od miasta wyrastają wzgórza halowe – najlepsze tereny upraw winorośli w całej Słowenii. Degustacja wina w jednej z miejscowych piwnic winnych. Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Czech.

DZIEŃ 8 POWRÓT DO POLSKI

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.
Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART