Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

GRUZJA - BAŚNIOWY KRAJ - 12 dni lub 9 dni

Wycieczka objazdowa już od 3490 zł, na 9 lub 12 dni! "Gruzja - Baśniowy kraj" to nasz flagowy program i bestseller, któr pozwala poznać wszystkie oblicza kraju. Legenda głosi, że Bóg ofiarował Gruzinom kawałek ziemi, który zamierzał zostawić dla siebie. Dzięki temu ten niewielki obszar świata obfituje w bogatą roślinność w kilku odrębnych strefach klimatycznych, przepiękne, majestatyczne góry, lodowce, rzeki, półpustynię, jeziora i morze. W trakcie wycieczki odwiedzamy wszystkie te miejsca, przemierzając Gruzję wzdłuż i wszerz. Na zachodzie podziwiamy Morze Czarne ze słynnym kurortem Batumi, docieramy pod samą granicę z Turcją, poznajemy rejony baśniowej Kolchidy Kaukaskiej, znane z greckiej mitologii. Znowu na wschodzie trafiamy do stolicy kraju - Tbilisi, które z okien samolotu wygląda jak płynne złoto oraz żyzną krainę Kachetii, kolebkę wina, skąd pochodzi 70% krajowej produkcji. Na północy w Stepancmindzie, niedaleko granicy z Federacją Rosyjską, spotykamy się z zapierającym dech w piersiach pięciotysięcznikiem Kazbek, przez prawie cały rok pokrytym śniegiem. Na południu eksplorujemy XII-wieczne skalne miasto Vardzia, ewenement budownictwa. Program "Gruzja-Baśniowy Kraj" jest optymalnym planem zwiedzania Gruzji. Na tę wycieczkę jedziecie Państwo nie tylko z nami jako uczestnicy, ale przyjeżdżacie do NAS, jako nasi goście w naszym kraju. Codziennie próbujemy lokalnej kuchni w różnych odsłonach, obiadokolacje jedząc w restauracjach, raczymy Państwa gruzińskim winem i naszym specjałem - słynną winogronową wódką czaczą. Zapewniamy wejścia do wszystkich miejsc objętych opłatami i opiekę najlepszych pilotów i kierowców. Nie uznajemy form fakultatywnych i ukrytych kosztów! Noclegi mamy w dobrych hotelach *** i tym, co również nas wyróźnia są KAMERALNE GRUPY (16 osób). "Gruzja-Baśniowy kraj" to najlepszy pomysł na wakacje w Gruzji. Odkryj ją z nami!CENY I TERMINY:

 
Termin  Ilość dni    Ilość wolnych miejsc  Cena 
11.08-22.08.2016  12  6 4475 zł *
09.09-20.09.2016  12  10 4495 zł *
22.09-03.10.2016  12  16 4425 zł *
 

ŚWIADCZENIA

W cenie - przeloty bezpośrednimi rejsami PLL LOT na trasie Warszawa - Tbilisi - Warszawa, zakwaterowanie w hotelach klasy *** w pokojach dwuosobowych z własnymi łazienkami. Dodatkowe noclegi w noc przylotu i wylotu. Wyżywienie - śniadania i obiadokolacje z daniami kuchni gruzińskiej i europejskiej. Transfer na lotnisko i z lotniska, transport na trasie klimatyzowanym autobusem, zwiedzanie w 16-osobowych grupach, opiekę pilota-rezydenta z językiem polskim, degustację wina i gruzińskiej czaczy, wejścia do obiektów objętych opłatami poza Muzeum Stalina w Gori, ubezpieczenie KL+NNW+bagaż i wiele innych atrakcji. 

 

* Cena jest uzależniona od kursu USD i może się różnic. Przeliczono według kursu 3,90 zł.  


PROGRAM na 12 dni1 dzień - Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie, odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Gruzji o godz. 22.40. 

2 dzień - przylot do Tbilisi o świcie, powitanie przez pilota, transfer do hotelu, krótki odpoczynek, śniadanie. City tour z przewodnikiem po stolicy Gruzji. W programie - największa cerkiew na Kaukazie Cminta Sameba (XX w.) twierdza Narikala (VI-VIII w.), cerkwie Anchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) i Sioni (XI-XII w.), tbiliskie łaźnie siarkowe, w tym Łaźnia Orbeliani (XIX w.), pomnik Matki Gruzji (XX w.), tbiliska starówka. Czas wolny, przerwa kawowa. Następnie spacer główną arterią Tbilisi - Aleją Rustaveli. Obiadokolacja w restauracji. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

3 dzień - Śniadanie. Wyjazd do kurortu zimowego Gudauri. Odwiedzamy dawną stolicę Iberii Kaukaskiej - Mtskhetę. Podziwiamy cerkiew Djvari (VI-VII w) z widokiem na rzeki Mtkvari i Aragvi, monumentalną katedrę Sveti Cchoveli (XI w.), z grobami królów z dynastii Bagrationi. Czas wolny. Po przerwie klasztor żeński Samtavro (IV w.) gdzie pochowani są władcy Gruzji, którzy przyjęli chrześcijaństwo w 337 roku. Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną. Na trasie twierdza Ananuri (XVI-XVII w.) nad sztucznym zbiornikiem wodnym Zhinvali. Obiadokolacja, nocleg w Gudauri.

4 dzień - Śniadanie, wyjazd do Stepancmindy, spotkanie z górą - Kazbek (5127 m. n.p.m.) oraz położonej na  2170 m. n.p.m,  cerkwi Cminta Sameba (XIV w.). Przy dobrej pogodzie widać szczyt Kazbegu. Podjeżdżamy do granicy z Rosją. Następnie przejazd do Gori, oglądamy skalne miasto Upliscikhe (V w. p.n.e.). Gori jest miejscem urodzin Józefa Stalina. Dla chętnych Muzeum Stalina za dodatkową opłatą. Przejazd do Kutaisi, jednego z najstarszych zespołów urbanistycznych na świecie (XVII-XV w. p.n.e.). Obiadokolacja. Czas wolny. Dla chętnych spacer. Nocleg w hotelu.

5 dzień - Śniadanie, zwiedzanie zabytków Kutaisi, obecnej siedziby gruzińskiego parlamentu, w tym katedry Bagrati (VI w., rekonstrukcja w XX w.), zespołu klasztornego Gelati (XII-XIII w.), z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk. Następnie zejdziemy pod ziemię i odkryjemy Jaskinie Prometeusza. Przejazd nad Morze Czarne, do Kobuleti. Obiadokolacja w Kobuleti. Czas wolny. Nocleg.

6 dzień - Śniadanie, wyjazd do Batumi, zwiedzanie Ogrodu Botanicznego (XIX w.), spacer po nadmorskim bulwarze z Wieżą Alfabetu i dużym portem. Czas wolny. Plażowanie przy granicy z Turcją. Następnie twierdza rzymska w Gonio-Asparus (II w. p.n.e). Obiadokolacja w Batumi. Koncert przy tańczących fontannach. Nocleg w hotelu w Kobuleti.

7 dzień - Śniadanie, przejazd do Akhalcikhe. Po drodze odwiedzamy Borjomi. Spacer po Parku Zdrojowym (XX w.). Obiadokolacja w restauracji. Nocleg w w Akhalcikhe. Dla chętnych spacer do cytadeli tureckiej Rabati z XII wieku.

8 dzień - Śniadanie, wycieczka do wydrążonego w skałach do wysokości 1300 m n.p.m, miasta Vardzia (XII-XIII w). Zdobywamy również potężną twierdzą Khertvisi (II-XII w). Przerwa kawowa. Przejazd do Tbilisii. Obiadokolacja w restauracji. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

9 dzień - Śniadanie, ruszamy do Kahketii. Zespół klasztorny na półpustyni David Garedji (VI-XII w.), a następnie docieramy do miasta Signaghi (XVIII w.) i klasztoru żeńskiego w Bodbe (IX-XVII w.) W Signaghi zwiedzamy oddział Muzeum Narodowego z kolekcją malarstwa gruzińskiego prymitywisty Niko Pirosmanishvilego oraz rzeźb sprzed 3000 lat. Obiadokolacja w Signaghi. Nocleg w hotelu w Telavi.

10 dzień - Śniadanie, zwiedzanie cerkwi w Alaverdi (XI w.) z kopułą na 55 m. wysokości, dawnej stolicy Kakhetii - Gremi (XV w.), zespołu klasztornego Nekresi (IV-XVI w.) oraz najstarszej fabryki wina Kindzmarauli Corporation w Kvareli. Degustacja i zwiedzanie winiarni. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Telavi.

11 dzień - Śniadanie, zakupy na orientalnym targu, przejazd do Tbilisi. Trafiamy do pałacu i ogrodów myśliciela, polityka, poety Aleksandra Chavchavadze w Tsinandali (XIX w.). W Tbilisi odwiedzamy bazar wyrobów rękodzieła artystycznego i antyków - dla miłośników pamiątek. Pożegnalna obiadokolacja w restauracji. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

12 dzień - Przygotowanie do powrotu do Polski, suchy prowiant, wyjazd na lotnisko, godz. 4.50 wylot do Warszawy, godz. 6.20 lądowanie na Okęciu.


Program na 9 dni


 


1 dzień - Przelot do Gruzji. Wylot z Warszawy o 22.40.

2 dzień - godz. 4.50 czasu gruzińskiego - przylot do Tbilisi, powitanie przez pilota Tamada-Tour, transfer z lotniska do hotelu, odpoczynek. Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji. Zawitamy do największej (może pomieścić 10 tyś. wiernych!) cerkwi na Kaukazie Cminta Sameba (Sobór Świętej Trójcy, XX w.), twierdzy Narikala (VI-VIII w.), cerkwiAnchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) i Sioni (XI-XII w.), tbiliskich łaźni siarkowych, w tym najbardziej znanej Łaźni Orbeliani(XIX w.), pomnika Kartlis Deda - Matki Gruzji (XX w.). Tbiliska starówka urzeka nas swoim ekumenizmem. Spacer główną arterią Tbilisi - Aleją Rustaveli. Obejrzymy pomnik św. Jerzego, gmach dawnego Parlamentu, operę w stylu orientalnym, pałac gubernatora Kaukazu, cerkiew Kashveti (XIX w.) oraz budynki teatru i filharmonii. Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień - Śniadanie. Odwiedzamy dawną stolicę Iberii Kaukaskiej – Mtskhetę. Podjeżdżamy stromą szosą do cerkwi Djvari (VI-VII w), oglądamy katedrę Sveti Cchoveli (XI w.), "gruziński Wawel" i klasztor żeński Samtavro (IV w.) gdzie pochowani są władcy Gruzji, król Mirian i królowa Nana, którzy przyjęli chrześcijaństwo w imieniu narodu w 337 roku. Nasz droga prowadzi dalej przez Tunel Suramski w kierunku Kutaisi, jednego z najstarszych zespołów urbanistycznych na świecie (XVII-XV w. p.n.e.). Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

4 dzień - Śniadanie, zwiedzanie zabytków Kutaisi, katedry Bagrati (VI w., rekonstrukcja w XX w.), zespołu klasztornego Gelati(XII-XIII w.) i kompleksu Jaskinie Prometeusza. Naszym kolejnym celem jest położony nad Morzem Czarnym kurort Kobuleti. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

5 dzień - Śniadanie, plażowanie, wyjazd do Batumi, zwiedzanie wspaniałego Ogrodu Botanicznego (XIX w.) a na zakończenie spacer po nadmorskim bulwarze z imponującą Wieżą Alfabetu i dużym portem. Przerwa kawowa, czas wolny. Wzdłuż alei im. Marii i Lecha Kaczyńskich jedziemy dalej do Sarpi, najdalej na zachód wysuniętego punktu Gruzji. Podziwiamy wspaniale zachowaną twierdzę rzymską w Gonio-Asparos (II w. p.n.e) gdzie według legendy pochowany jest Apostoł Maciej. Obiadokolacja w Batumi. Wieczorem koncert przy tańczących fontannach. Nocleg w hotelu w Kobuleti.

6 dzień - Śniadanie, przejazd do Akhaltsikhe. Po drodze odwiedzamy miejscowość uzdrowiskową znaną ze znakomitych źródeł wody mineralnej - Borjomi. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Akhalcikhe.

7 dzień - Śniadanie, zobaczymy  skalne miasto Vardzia (XII-XIII w) i potężną twierdzą Khertvisi (II-XII w). Przejazd  w kierunku Tbilisi. W pobliżu Gori zobaczymy drugie miasto skalne Uplistsikhe. Obiadokolacja w stylowej restauracji. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

8  dzień - Śniadanie. Docieramy do miasta Sighnaghi (XVIII w.) i klasztoru żeńskiego w Bodbe (IX-XVII w.) Odwiedzamy oddziałMuzeum Narodowego z wspaniałą kolekcją malarstwa gruzińskiego prymitywisty Niko Pirosmanishvilego (znanego z piosenki Ałły Pugaczowej "Milion purpurowych róż" oraz misternych rzeźb sprzed 5000 lat! Degustacja wina w ekologicznej winiarni. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

9 dzień - godz. 3.00 w nocy wyjazd na lotnisko, godz. 4.50 wylot do Warszawy, godz. 6.20 czasu polskiego - lądowanie na Okęciu. Dziękujemy Państwu za udział w naszej wycieczce i zapraszamy ponownie!

Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART