Kaukaz Centrum

WschódCentrum.pl to jedyne miejsce w Internecie gdzie dostępne są wszystkie najlepsze, starannie wyselekcjonowane oferty wycieczek na Kaukaz, do państw byłego ZSSR i innych leżących na styku Europy i Azji. Turystyką zajmujemy się zawodowo od 2011 roku. W obrębie naszych zainteresowań są wszystkie fascynujące i piękne miejsca, które zaczynają się tuż za polską wschodnią granicą. Magiczne, unikalne, nieodkryte, nieznane turystycznie, często bezlitośnie dotknięte historią. Oferujemy autorskie programy oraz wycieczki zaprzyjaźnionych i renomowanych polskich oraz gruzińskich biur podróży. 

UZBEKISTAN - TURKMENISTAN

Wycieczka objazdowa, 11 dni, od 2085 USD i 2210 PLN bilet. Zabytkowe miasta, Jedwabny Szlak i typowo postkomunistyczna spuścizna radzieckiej myśli technicznej. Pustynny kraj w Azji Środkowej, dobry na pierwszy wypad w ten region. Kraj dla tych, którzy chcą posmakować Azji, poczuć „klimat” Jedwabnego Szlaku i bogatej historii tej części świata. Uzbekistan to relikty burzliwej historii władcy Timura zwanego Tamerlanem i handlu na Jedwabnym Szlaku, głównie zapisane w zabytkach architektury. Wielkie medresy, bogato zdobione mozaikami meczety i fortece na pewno spodobają się nawet tym, którzy nie przepadają za zwiedzaniem miast 

CENY I TERMINY


Typ: impreza objazdowa, 

Liczba dni: 11 
15.04.2015 - 25.04.2015

Cena wyprawy: 2085 USD
Cena biletu: 2210 PLN 

ŚWIADCZENIA 


Cena:

 

2100 USD + koszty biletu lotniczego

 

Cena obejmuje:

 

przewozy na trasie mikrobusem lub samochodami terenowymi;
wewnętrzny bilet lotniczy;
usługi lokalnego kierowcy i przewodnika; 
noclegi w wymienionych hotelach 3/4*; 
opłaty wstępu do wymienionych obiektów; 
śniadania i drugi posiłek: 4x lunch, 5x kolacja;
degustacja wina w Samarkandzie;
show muzyczne w Aszchabadzie;
transfery z i na lotnisko;
ubezpieczenie turystyczne, 
obsługę pilota.

 

Cena nie obejmuje:

 

biletu lotniczego już od 2210 PLN, dodatkowych posiłków, napojów do posiłków, wydatków prywatnych, opłat konsularnych i wizowych, dopłata do pokoju 1osobowego 150 USD

 

Uwagi:

 

minimalna liczba uczestników - 8 osób, wymagana ważność paszportu minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy, wymagane wizy: Rosyjska i Azerbejdżańska

 

PROGRAM

1 dzień, Warszawa - Taszkent

 

Wylot z Warszawy do Taszkentu. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

 

2 dzień, Taszkent - Samarkanda

 

Śniadanie i zwiedzanie Taszkentu. W planie: bazar Chorsu, meczet Kukuldash, skwer Khast Imom i opera Navoi. Lunch i przejazd do Samarkandy, jednego 
z najdłużej zamieszkanych miast świata. Nocleg.

 

3 dzień, Samarkanda

 

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Samarkandy. Zobaczymy m.in. meczet piątkowy Bibi Chanum, mauzoleum Gur-i Mir, czyli grobowiec Emira oraz nekropolie Shakhi-Zinda. Następnie zwiedzimy obserwatorium astronomiczne Uług Bega, zawierające ogromny sekstant. Obiad w tradycyjnej restauracji Uzbeckiej. Nocleg w hotelu.

 

4 dzień, Samarkanda - Buchara

 

Po śniadaniu udamy się na słynny lokalny bazar. Czeka nas również degustacja wina w pobliskiej winiarni. Następnie wyruszamy do Buchary. Po drodze zrobimy przystanek w pobliżu karawanseraju Rabat Malik. W Gijduvan odwiedzimy warsztat ceramiczny. Nocleg w Bucharze.

 

5 dzień, Buchara

 

Stare miasto Buchary jest jednym z najcenniejszych zespołów architektury islamu w Azji Środkowej i obejmuje około ok. 140 obiektów. Zwiedzanie rozpoczniemy od najstarszego w Azji Centralnej budynku mauzoleum Ismaila Samanidy. Odwiedzimy także inne ważne miejsca, m.in.: liczne medresy, meczety, Cytadelę Ark, minarety, Toki Sarrafon i Zargaron, Hanaka. Nocleg w Bucharze.

 

6 dzień, Buchara - Mary

 

Po śniadaniu udamy się w stronę Turkmenistanu. Przekraczamy granicę i udajemy się do Mary. Zobaczymy tam park historyczny antycznego Mary i jego miasteczek: Alexandrii, Antiochii i Sultan Kala, oraz zabytki: Mauzoleum Sułtana Sanjara, Mukhammeda ibn Zaid i pozostałości zamku Keshk, grobowców Guifari i Bureida. Nocleg w Mary.

 

7 dzień, Mary - Aszchabad

 

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Aszchabadu, stolicy Turkmenistanu. Milionowe miasto, powstałe na półpustynnym obszarze, liczy sobie niecałe 150 lat. Aszchabad został właśnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa ze względu na największą na świecie liczbę budynków z białego marmuru. Zwiedzanie miasta: wizyta 
w Earthquake Memorial, meczecie Ertogrul Gazy. Zobaczymy także pomnik Ahalteke, Park Niepodległości, Łuk Neutralności i Nisa, stanowisko archeologiczne, gdzie zachowały się ruiny starożytnego miasta Partów. Kolacja z muzycznym show. Kolacja z niesamowitym muzycznym show. Nocleg w Aszchabadzie.

 

8 dzień, Aszchabad - Derwaza

 

Po śniadaniu przejeżdżamy jeepami 4x4 na pustynię Karakum. To właśnie tam, 
w wiosce Derwaza, znajduje się "brama do piekła". Znajduje się tam krater, który nieustannie płonie, bo miejsce jest bogate w gaz ziemny, którego złoże przypadkowo zostało odkryte przez geologów w 1971 roku. Nie chcąc doprowadzić do nadmiernego ujścia gazu do atmosfery, gaz podpalono. Przewidywano, że gaz nie będzie palił się dłużej niż kilka dni. Tymczasem od wydarzenia minęło 41 lat, a zapadlina w dalszym ciągu płonie! Zatrzymamy się w obozowisku zaledwie kilkaset metrów od krateru, gdzie zjemy pieczony na ogniu posiłek.

 

9 dzień, Derwaza - Kunya Urgench - granica - Khiva

 

Po śniadaniu ruszamy do Kunya Urgench, miejsca gdzie znajdują się nieodkryte ruiny stolicy, starożytnego miasta Urgencz z XII w. Niegdyś położony nad rzeką Amu-Darya, Stary Urgench był jednym z największych miast na Jedwabnym Szlaku. Obecnie znajdują się tam trzy małe mauzolea z XII w. i bardziej znane z XIV w. mauzoleum Turabek-Khanum, które zostało odrestaurowane w latach 90. Najbardziej niesamowitym, istniejącym punktem Starego Urgench jest wybudowany w początkach XI w. minaret Kutlug-Timur, który ma 60m wysokości. Do jego budowy wykorzystano wysokie cegły, wcześniej aniżeli użyto ich do budowy minaretu w Dżam. Transfer do granicy i przejazd do Khiva. Nocleg.

 

10 dzień, Khiva - Urgench - Taszkent

 

Śniadanie. Dziś odwiedzimy kompleks architektoniczny Ichan-Kala, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy także rezydencję ostatniego chana, w tym mausoleum Ismail Khodja, zamek Kunya-Arka, wieżę Kalta Mino, Pałac Tash Hovli, mauzoleum Pahlavan Mahmud i meczet Juma. Transfer na lotnisko, wieczorny lot do Taszkentu. Transfer do hotelu i nocleg.

 

11 dzień, Taszkent - Warszawa

 

Transfer na lotnisko i powrót do Polski

 


Rezerwacja on-line

Termin:


Osoba kontaktowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:
Osoba dodatkowa:
Imię i Nazwisko:
E-mail:
Numer kontaktowy:
Adres:
PESEL:
Seria i numer paszportu:
Data ważności paszportu:

Uwagi:


Potwierdzenie:
Kod zabezpieczający: *


Szybki kontakt


WschódCentrum.pl

Krzysztof Nodar Ciemnołoński

 

 

 

 [email protected]

 

Najnowsze wpisy

Aktualności

Wycieczki na Kaukaz w 2016 roku

2015-10-21
Rozpoczęliśmy sprzedaż najlepszych wycieczek na Kaukaz na 2016 rok. Zapraszamy serdecznie do...

Gruzińska Droga Wojenna

2015-09-26
Ruszamy nazwaną złowrogo Gruzińską Drogą Wojenną na północ, przez jedyne w...
Archiwum »
© Copyrights by WschódCentrum.pl 2014
Właściciel serwisu: ekc
wykonanie: Agencja Interaktywna MEDIART